Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

AMARILLISZ-Help

Torolt_felhasznalo_159184
Torolt_felhasznalo_159184
Létrehozva: 2005. január 13. 08:15
Jó reggelt Mindenkinek !
Tegnap kaptam egy gyönyörű virágot (cserepes), a neve: amarillisz/amaryllis.
Hosszú vastag zöld szára és hatalmas piros virágja van, ahog látom több virágja lesz hamarosan egymás mellett.
Elég kicsi a cserép neki, megpróbálom átültetni nagyobba. Viszont semmit nem tudok az igényeiről, hogy árnyékos vagy világos helyet kedvel, mennyire szereti a vizet, stb.
Ha van valakinek ilyen virága és vannak tapasztalatai, légyszi írjon !
  1. Torolt_felhasznalo_411882
    Torolt_felhasznalo_411882
    2005. március 17. 11:419.
    Helló!
    Nekem is van. Már elvirágzott, viszont a levelei hatalmasra nőttek és ahogy jobban megnézem, némelyik elkezdett sárgulni. Mi lehet a gond? Ugyanúgy locsolom mint eddig, és 1-2 hónapig semmi baja nem volt. Ha vki kicsit jobban ért hozzá, légyszi segítsen !
    Köszi!
    Nbaby
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_432501
    Torolt_felhasznalo_432501
    2005. január 13. 10:268.
    Sziasztok:-)
    Ami nagyon fontos az amarillisznél, hogy pihentetés után, (olyankor nincs levele, mert mielőtt pihenteted levágod ) csak elülteted, de nem öntözöd, csak akkor, ha megjelenik rajta a bimbókezdemény, ez nem pontosan a közepéből fog kinőni, na akkor öntözheted, mert ha elöbb elkezded öntözni, akkor a levelei fognak nőni, és nem a virága. Ha mégis a levele kezd nőni, mert mégis megöntözted, akkor nyugodtan tépd le, egészen a tövétől, addig, míg a bimbója is elkezd nőni. Most télen is így virágoztattam. Aztán inkább a tányérjába önts vizet, mint a hagymára. Nem kell nagy cserép neki. Nyáron pihentetni úgy is lehet, hogy levágod a leveleit, a gyökeréből kirázod a földet és papirtasakba teszed, és elrakod.
    M.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. január 13. 09:447.
    Nekünk is van Amarilliszünk. Mi Qsszel a kertbQl a pincébe visszük, ahol nincs fagy télen, és ott telel a hagymája. Aztán tavasszal, február körül cserépbe ültetjük, hogy a hagymája kb. felét nem földeljük be. Azán kihajt, és mikor nagyobb kiültetjük a kerbe. Nagyon szép virág, nagyon szeretem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_159184
    Torolt_felhasznalo_159184
    2005. január 13. 09:196.
    Nagyon köszi a tanácsokat !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. január 13. 08:535.
    Szia!
    Én azt ajánlom neked, hogy amig el nem virágzik, addig ne bolygasd, és csak utána ültesd át, akkor is úgy, hogy a hagyma felső egyharmada a föld felett legyen. Az én tapasztalatom szerint nincs különösebb igénye sem a föld, sem a víz tekintetében. Nyáron nyugodtan ki lehet tenni a szabad levegőre, de ne a teljes tűző napra, legyen neki egy kicsi árnyék. Én télre leviszem a pincébe pihenni, mert úgy olvastam, hogy szüksége van rá, de volt már olyan év, hogy ezt nem tudtam megtenni, és mégis gyönyörűen kivirágzott. Nekem több hagymám is van, de a zöme még kicsi, viszont van egy, amelyik kb. teniszlabda nagyságú, na ez tavaly kétszer is virágzott. Viszont volt olyan év, hogy annyira kicsi volt a cserepe, hogy már teljesen eldeformálódott a műanyag, felvette a hagyma formáját, és mégis virágzott csodaszépen.
    Hát, ezek az én tapasztalataim vele
    előzmény:
    Shelley030 (1)
     
  6. 2005. január 13. 08:524.
    Ja, és a világos helyet kedveli.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. január 13. 08:513.
    Szia!
    Nekem is van, igaz nem rég kaptam. Úgy tudom nem kell átültetni, és a hagymáját nem kell teljesen betemetni földdel. Nem szabad túlöntözni, mert megrohad a hagyma. Ha elvirágzott, a virágot le kell vágni, hogy ne a magot nevelje, hanem a hagymát. Hozhat több virágot is, de ha már nem hoz, akkor nem szabad locsolni, pihentetni kell. Nyáron ki lehet ültetni a kertbe "ha van kert". Ősszel pedig újból cserép, és gyenge locsolás.
    Azt hiszem ennyit tudok róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. január 13. 08:502.
    szerintem, hagyd, amíg virágzik, addig ne bolygasd!
    előzmény:
    Shelley030 (1)
     

Címlap

top