Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Marokkó-ki járt arra?

Torolt_felhasznalo_361772
Torolt_felhasznalo_361772
Létrehozva: 2005. január 20. 09:27
Sziasztok!
1-2 hónap múlva megyek Marókkóba, és érdelkelne a személyes tapasztalatotok róla.
-Lehet -e , érdemes -e lemaradni a csoporttól ?
Így télvíz idején milyen öltözék javasolt, milyen az idő, lehet-e fürödni március elején ?
-Szállodai szobákkal, bogarakkal és étkezéssel kapcsolatosan is szívesen olvasnék tapasztalatokat.
-Az a baj, hogy elképzelni sem tudom, milyen öltözéket vigyek, itt hideg van, mennyire lesz ott meleg? Most , ha jól láttam kb 16-20 fok van arrafelé, de gőzöm sincs , milyen ruha jó ilyenkor. Nadrág, vagy szoknya ? Mennyire elfogadott, ha valaki nadrágot visel?
-Szőnyeget lehet-e áthozni lazán , vagy van valami bonyodalom olyankor? És aranyat?

Köszönöm előre is a segítségeteket!
  1. Torolt_felhasznalo_202737
    Torolt_felhasznalo_202737
    2005. március 9. 21:5425.
    hello. azb én szüleim jövöhéten mennek marokkoba először-kicsit félek hogy fázni fognak.
    kérem ha valaki tudja-volt már. . hallotta hogy milyen idő van és esetleg ismeri az a hotel argana nevű szállodát. irja meg a tapsztalatait
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. január 30. 21:1724.
    Nem jut eszembe hol voltunk. . mindjárt megnézem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. január 30. 21:1623.
    Agadirban szálltunk le, onnan jó kis autóbuszos ut volt a tengerpartig. . Marmaris?. Csodás volt. . Az arabok mindenhol tolakodoak, de én itt kedvesebbnek találtam öket, mint bárhol. Mi a szállodátol nem messze találtunk egy kis állatkert félét, amiben volt egy gyermekjátszotér, szökökuttal, szép, tiszta, egy játszoemberrel, aki a kicsikre vigyázott a hintán. . Ha a nagyfaim programon voltak, ide jöttem a kicsivel. Egyedül a kicsivel, és nagyon jol éreztük magunkat a hüs fák alatt. Ott volt városnézö vonat. Pont a városban filmfesztivál is volt. . A tengerpart tele volt Europai éttemekkel, söt két MC Donalds is volt. . . A tengerparton felállitottak egy szorakozo központot, igazi élet volt. Én hoztam börpapucsokat, girbe-gurba lámpát, festményt, nem magyot, de igen szép. . . A tengerpart átlagos volt, én hidegnek találtam a vizet. . . de késö este is lementünk. . . a kicsivel. . A szálloda szép, tiszta volt, igen finom, és böséges konyhával, ételekkel. Az érdekes volt, hogy megigértek valamit, aamit persze sosem csináltak meg, de azt nagyon udvariasan. . Aranyat is lehet behozni, de vám van. Arrol viszont hallottam, hogy valaki hamis aranyat hozott. . . . . . Nem érdemes ott venni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_361772
    Torolt_felhasznalo_361772
    2005. január 30. 11:4722.
    Rabat! Nézz be az index fórumra, és a terebess oldal Afrika lapjára ott van részletes leírás marokkóról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200845 (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_200845
    Torolt_felhasznalo_200845
    2005. január 29. 09:1921.
    Sziasztok:-) De, mi megyünk elvileg 2 hónapon belül. Március végére tervezzük, addig az idő is melegszik kissé:-) Ha gondolod, beszélgethetünk róla:-) Te is menni szeretnél? Hogyan gondoltad, ha igen?
    előzmény:
    dodome (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_361772
    Torolt_felhasznalo_361772
    2005. január 24. 08:5220.
    Hahóóó!
    Senki nem megy 1-2 hónapon belül Marokkóba? Jó lenne beszélgetni valakivel erről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_355047
    Torolt_felhasznalo_355047
    2005. január 21. 20:2419.
    A www. forum. index. hu oldalon ezzel kapcsolatban van többszáz információ, érdemes benézni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. január 20. 21:4118.
    :)) hat azt hiszem egyszer mi is visszamegyunk :)
    előzmény:
    beeuus (17)
     
  9. 2005. január 20. 21:1717.
    ja, a térképedröl jutott eszembe, hogy a Toubkal lábánál voltunk :)
    előzmény:
    ashababy (15)
     
  10. 2005. január 20. 21:1516.
    ja, nem nagy szám valóban, csak nekünk onnan-oda ment a gépünk. . . marha romantikusan hangzik, ugye, a film miatt, de semmi különös. Fezt a párom is nagyon dicsérte. . . Ja, és az Atlasz is nagyon szép!
    előzmény:
    ashababy (15)
     
  11. 2005. január 20. 18:2515.
    ja mi is egy hetet voltunk, de kb 2 heti programot zsufoltunk bele :)) a honlapomon nezd meg az utvonalat.
    http://nox. underground. hu/asha/content/marokko/marokko. pdf
    amugy en az mondom, aki marokkoba megy, semmikeppen ne hagyja ki a sivatagot (merzouga vagy mhamid, de inkabb elobbi, ott szebbek-nagyobbak a dunek), valamint Fez-t se!
    nekem Casa-rol azt mondtak, neme rdemes, csak tipikus nagyvaros. MEnnyiben mondtak szted igazat?
    előzmény:
    beeuus (13)
     
  12. 2005. január 20. 18:2114.
    ha van ilyen roaming - vagy mi - akkor siman jo! nekunk vodafon volt, es mondom tokjol mukodott. arra figyelj, hogy csak annyi dirhamot valtsatok be eurorol, amennyit tenyleg el is koltotok majd, mert hzafele nem valtjak vissza eurora.
    előzmény:
    dodome (12)
     
  13. 2005. január 20. 15:3613.
    csak egy bö hetet voltunk: tömegközlekedve, vonattal és iránytaxival mentünk, Marrakeshben, Casablancában voltunk, meg két napot az Atlaszban is (a település neve nem ugrik be, ha érdekel, utánanézek)
    nagyon bejött, ha a gyerekek nagyobbak lesznek, sztem ismétlünk ;)
    Ti merre jártatok?
    előzmény:
    ashababy (11)
     
  14. Torolt_felhasznalo_361772
    Torolt_felhasznalo_361772
    2005. január 20. 15:3612.
    Köszönöm az eddigi segítséget.
    Eszembe jutott még egy dolog, a mobiltelefon. Rendesen működik ott, vagy inkább ne is vigyek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. január 20. 11:4111.
    melyik varososokban voltatok? ti is autoval, vagy tomegkozlekedve? :)
    előzmény:
    beeuus (5)
     
  16. 2005. január 20. 11:2110.
    amugy mennyi idore s hova mesz? s egyedul?
    előzmény:
    dodome (1)
     
  17. 2005. január 20. 11:199.
    kajaugyben en azt tudom mondani, hogy csk az utcai arusokat ajanlom a medinaban. igy lehet vegigkostolni marokko izeit, mi vegig igy ettunk, kiveve egyszer, amikor nagy bolondsagunkra beterunk egy etterembe, 2 nap hanyas-hasmenes volt a fizetseg. szoval az arusoknal folyamatosan friss a kaja, mert a helyiek is ott esznek, igy van ra kereslet boven. azert az alapveto ket kajat - kuszkusz es tadjin - kostold meg :) en nem voltam oda erte, kecskelabakat enni :))vizet mindekepp csak palackozottat vegyel! olcso, es mindehol lehet kapni. mondjuk a nagyvarosok nem gazosak, de a kis favakban, kisebb telepuleseken szenneyzett lehet. szoval ezzel nem art vigyazni, fogat is asvanyvizzel moss. Amugy oltozekrol meg annyit, hogy ahol oceani az eghajlat tehat az ocean melett :) termeszetesen joval huvosebb van, mint mondjuk a szaharaban. tehat a szaharaba eleg egy polo, mig az ocean melett azert szeldzseki kell szerintem. valoban, ha szoknyaba mesz, szamits egy-ket kacer pillantasra. de amugy az arabokat, akar csajozni akarnak, akar eladni valamit, szerintem konnyu lerazni. ha nem akarod megvenni, vagy megnezni, amit arul, egy NAGYON HATAROZOTT non merszi-vel utasitds el (franciiaul> nem, koszonom) es ne allj meg, hanem menj tovabb :) de arra szamits, hogy a suk-ban is mindenki majd be akar rangatni a maga boltjaba. ekszerrel kapcsolatban pl en vettem egy ezust karkotot, nem volt draga, mikor itthon megnezte egy ekszeret, mondta hogy bizsu, alig er valami. t jo persze nekem ez nems zamit, mert emlek, de ha aranyat veszel, csak esszel, nehogy radsozzanak vmi szart!
    előzmény:
    dodome (1)
     
  18. 2005. január 20. 11:128.
    inkabb ide, hatha mast is erdekel :)
    szoval ami eszembe jut: aranyat, szonyeget ugy veygel, hogy mire odajutsz, erts hozza nemikepp. mi 2 szonnyeget is vettunk, amiket aztan a sivatagban elcsereltunk rafizetessel, mert a szonyegek hat mit is mondjak. . eleg gazosak voltak. na ott tanitott ki minket egy berber, hogy nagyjabol mire kell figyelni. egyreszt alap, hogy kezzel keszult szonyeget vegyel. itt benne van a pakliban, hogy reginek, utott-kopottnak tunik, tehat nem olyan, mint egy gepi szovesu. mindekeppen elo gyapjut vegyel, tehat a meggyujtod, nem gyullad. kerheted, hogy mutassa meg. es sokkal tobbet er, mint a halott allatrol levagott gyapju. masik, a szinezeshez hasznalt anyagok, tehat pl. a mi elso szonyegunk szinezese olyan volt, hogy ha kimostuk volna, osszefogtak volna egymast a szinek. pl. sarga szinnel fontos, hogy valodi safrannyal legyen szinezve. aztan ha mar nagyon extra akarsz lenni, es egy drgabb szonyegnel nem art, ha megkered az eladot, hogy meselje el a szonyeg jelenteset. altalaban a berber asszonyok a sivatagban egesz eletukben nehany darab szonyeget szonek osszesen, ebben benne van a csaladjuk tortenete, a csillagok, amiket kovetnek a szaharaban, stb. . . szoval igy a szonyeg, amit vegveszel, igazi emlek lesz a faladon.
    előzmény:
    dodome (1)
     
  19. 2005. január 20. 11:067.
    hogy reklamozzam magamat :) http://nox. underground. hu/asha/content/marokko/kepek/index. html
    de a marokko konyvtarbban talalsz egyeb infot is.
    előzmény:
    dodome (1)
     
  20. 2005. január 20. 11:046.
    szia. eloszor is: jo valasztas! :) Mi a parommal osszel voltunk marokkoban, mi marrakesh-ben leszalltunk a repulorol, masnap bereltunk egy autot, es bejartuk egesz marokkot, a szaharatol az oceanig, a hegyeken at. el sem tudtam volna kepzelni turistacsoporttal, ahol tizesevel vonulnak az emberek, szerintem igy lehetetlen belelatni marokko igazi lelkebe. ha egyedul mesz, szamits ra, hogy mindenhol meghivnak vacsorara, de minimum mentatazni, olyan helyekre visznek be az arab gyerekek par dirhamert, amit meg az idegenvezetok sem ismernek, olyan jazmin es fuszerkertek lattunk, amiket meg almunkban sem gondoltunk volna. es a helyiek hozzaallasa is teljesen mas, ha latjak, hogy nem a birkatomeggel vagy. es szerintem ebben semmi, de semmi veszely nincsen, a kozbiztonsag eszmeletlen jo, minket meg egy rendor sem allitott le, csak az arabokat, es az arabok nagyon vigyaznak es segitenek a turistaknak. nekunk abszolut nem az volt az elso szempont, hogy jo szallodai szobank legyen, altalaban kozepkategorias helyeken szalltunk meg, ilyenkor mar felesleges foglaltatni, mindig talalsz helyet, ha nem a foidenyben mesz. szamunkra a kozepkategoria tokeletesen megfelelt, nem volt sem bogar, sem piszok, sot! bar a medinak egyes reszei, ha elindulsz csavarogni, eleg durva, szoval ott vannak csotanyok, ehezo gyerekek, miegymas, de ez is marokko, es en azt gondolom, aki az IGAZI marokkora kivancsi, nem csak arra, amit a turistaknak mutogatnak, annak ezt is latnia kell. az oltozek tokmindegy, max ha fazol veszel par dirhamert vmit. . szonyeget, aranyoat, barmit megvehetsz, dea tobbit inkabb priviben, mert van meg par alapveto jotanacsom .
    előzmény:
    dodome (1)
     
  21. 2005. január 20. 10:595.
    mi kb. 3 éve voltunk, kettesben a párommal, nem szervezett úton. Ö egyszer már volt korábban is, akkor egy haverjával, szintén saját szervezésben.
    Az én tapasztalatom az, hogy csak akkor eröszakosak, ha potenciális "pénztárcát" látnak benned, tehát, ha vásárolni akarsz, vagy a mi esetünkben, amikor szállást kerestünk.
    A városok valóban elég kesze-kuszák, de hogy félned kéne, ha lemaradsz? Sztem legfeljebb nem találsz vissza, de azért ez mégiscsak muzulmán ország: nem tetszik nekik, ha túl kihívó vagy, de hogy ezzel visszaélnének? Nem hiszem. . .
    A kaják nagyon finomak, és isteni a mentatea!!!
    előzmény:
    dodome (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_992854
    Torolt_felhasznalo_992854
    2005. január 20. 10:324.
    Hello!
    Augusztusban voltunk körutazáson Marokkóban. Nem érdemes lemaradni a csoporttól!!! Legalábbis nyüzsis helyen nem. Fes-ben a medinában kb. 10ezer kis utca van, az idegenvezető is közölte, hogy csak 1 útvonalon hajlandó minket végigvinni és aki lemaradna az lapuljon a falhoz és visszamegy érte. Szóval a sűrű helyeken ne maradjatok le!!!!!!
    Bármit lehet hozni-vinni, nálunk a jól eleresztett emberek olyan szinten bevásároltak, hogy pl. a festményt és a kisasztalt az ölükben fogták a repülőn.
    Mi 4* és 5* szállodákban voltunk elhelyezve, vegyes tapasztalatokkal. De szólni kell a portán és akkor adnak mondjuk tiszta ágyneműt. Viszont bogarak nem voltak.
    A kaja is változó volt. Én mondjuk nem vagyok finnyás és minden ízlett. A svédasztal kínálata szállodától függ. Volt kis választék és volt terülj-terülj asztalkám is.
    Azt sajna nem tudom, hogy milyen ilyenkor ott az idő. De nyugodtan vegyél fel nadrásot. Jobb is mint a szoknya. Ne öltözz túl kihívóan, mert nagyon erőszakosak tudnak lenni. Egyik boltban nem engedett a tulaj vásárolni, mert meg akart venni, és nem volt hajlandó még árat sem mondani, csak azt hajtogatta, hogy hány tevét adna értem, és jöjjek vissza este akkor olcsón megkapok bármit. Tényleg néha durván erőszakosak.
    Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.
    előzmény:
    dodome (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2005. január 20. 10:153.
    szerintem aranyat nyugodtan hozhatsz ha felveszed, nem fogják figyelni, mit kell nekik tudniuk, hogy azt te most vetted vagy már régi darab. én legalább is ezt tenném:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_361772
    Torolt_felhasznalo_361772
    2005. január 20. 09:462.
    Priviben is lehet, ha gondoljátok.
    előzmény:
    dodome (1)
     

Címlap

top