Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kemény tojáshab a tortán?

áfonya
Létrehozva: 2005. február 1. 11:33
Sziasztok! Olyan sütit szeretnék csinálni, aminek a tetején a porcukorral felvert tojásfehérje megkeményedik. Tudjátok, szép rózsaszínre és ropogósra. Már harmadszorra csinálom, de egyszerűen nem akar megkeményedni, lottyadt az egész :(( Mindenki mást mond, van aki szerint kis lángon kell, más szerint nagy lángon... Mi a titka???
  1. 2005. február 7. 09:4719.
    Szia! Sajnálom, hogy ennyi bajod van a habbal, de ezt én is végigcsináltam már, így kísérleteztem ki a már leírt módszert, így mindig sikerül. Fontos a cukor mennyisége (mert ettől lesz kemény a hab) és az, hogy lassan, kis lángon süsd!
    A pitetészta: 1/2 kg. liszt, 1 ráma, 1 pohár tejföl, 1 tojás, 1 sütőpor, 1 van. cukor, 3 ek. cukor, csipet só.
    A lisztben elmorzsolod a rámát, hozzáteszed a többi anyagot, összegyúrod, és 1 órára a hűtőbe teszed. Lisztezett deszkán átgyúrod, kétfelé veszed és kinyújtod. Könnyen nyújtható, rugalmas tészta lesz belőle. Nagyon jó túrós, almás, mákos pitéhez. A habos-mákosnál csak fele mennyiségű tésztát készítesz, kibélelsz vele egy vajazott tepsit, beleteszel 30 dkg. ízesített mákot, a tetejére 4-5 tojásfehérjéből 20 dkg. kristálycukorral keményre vert habot teszel, forró sütőbe teszed, a gázt kislángra teszed és kb. 40 perc alatt inkább szárítod, mint sütöd. Ez alatt az idő alatt a tészta is átsül. Még forrón, éles, vékony pengéjű késsel felszeleteled, így kevésbé törik a hab. Sok sikert, jó étvágyat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (18)
     
  2. 2005. február 4. 17:0118.
    Másfél hét alatt 5x (!!!) próbáltam ki, de mindig máshogy. Tettem már forró sütőbe, hideg sütőbe. . . Van aki porcukorral veri a habot, van aki kristálycukorral. Van aki esküszik rá, hogy gőz fölött kell a habot verni, más kiröhögi. Én már mindet kipróbáltam, egyik se jött be. Elegem van. Nem csinálok egy hatodikat is :((

    De azért köszönöm. Majd ha lecsillapodtam, kipróbálom. . . :)) Leírnád a pontos receptet erről a mákosról?
    előzmény:
    rebeka527 (17)
     
  3. 2005. február 4. 12:2117.
    Szia! Én sokszor csinálok olyan sütit, aminek a tetején tojásfehérjehab van. pl. habos-mákos: pitetésztával kibélelem a tepsit, ráteszem a mákot, amit cukorral, mazsolával, citromhéjjal, almával és baracklekvárral kevertem össze, erre jön a hab. Forró sütőbe teszem, de utána azonnal leveszem kis lángra (5 fokozatú gázsütőn 1-2 közé). Kb. 3/4 órát sütöm. A hab elkészítésénél alapszabály, hogy fehérjénként kb. 4-5 dkg. kristálycukrot adok lassan a már félig felvert habhoz. Így mindig sikerül, olyan lesz a teteje, mint a habcsók. Soha nem verem gőz felett, de géppel csinálom, és nagyon figyelek rá, hogy kellő mennyiségű cukor legyen benne. Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (16)
     
  4. 2005. február 4. 11:3916.
    Én feladom. . . Tegnap megint nekiugrottam, gőz fölött vertem fel a habot, de nem krémes lett, hanem összeugrott, mint a rántotta!!!! Csak fehérben. . . Büdös is lett, fujj!! Passzolom a dolgot. . . Közben kiderítettük, hogy a női szeszélynek ilyen a teteje, de a szakácskönyvben csak azt írják, hogy felverjük a habot és megsütjük. Én passzolom :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. február 1. 12:5615.
    próbáld azt is, hogy az eszközök abszolút zsírmentesek legyenek. talán úgy még jobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. február 1. 12:4514.
    Na, ma is tanultunk valamit. . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (13)
     
  7. 2005. február 1. 12:3313.
    Megvan a megoldás. . . Tényleg gőz fölött kellett volna felvernem. . . Köszönöm mindenkinek a segítséget! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. február 1. 12:2712.
    Akkor nem tudom. . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (11)
     
  9. 2005. február 1. 12:1611.
    Ezt csináltam pontosan, de csak megbarnult, és összelottyadt. Nem kemény :((
    előzmény:
    ZazaBogar (10)
     
  10. 2005. február 1. 12:1510.
    Pici sót tettél bele? A tojáshab alapból keményen jó. Nekem általában ki kell imádkoznom az edényből. :) Ez már szerintem nem puhul fel.

    Akkor tedd ráa sütire, amikor az már majdnem készen van, és közepes (vagy nagy, sütőtöl függ) lángon gyorsan süsd a tetejére.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (9)
     
  11. 2005. február 1. 12:079.
    sok van benne
    előzmény:
    Arduinna (8)
     
  12. 2005. február 1. 12:038.

    talán több cukor kéne bele. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (7)
     
  13. 2005. február 1. 12:017.
    Ez kéne nekem!!!! De nekem nem keményedik meg :((
    előzmény:
    nmaris (6)
     
  14. 2005. február 1. 12:006.
    A mamám is gőz fölött veri fel a habot. És utána teszi be a sütőbe. Van párféle süti, ami ilyen tojáshabos, megsül rajta a hab pirosra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (5)
     
  15. 2005. február 1. 11:535.
    Mit kell gőz fölött??? Ja, amúgy már sül, kb. egy órája, de semmi eredmény :(( Kőkeményre vertem a habot géppel. . .
    előzmény:
    ugyintezo (3)
     
  16. 2005. február 1. 11:524.
    Ezt én találtam ki! Vagyis van ilyen recept, de nem ez az. De valami olyasmi, hogy a már majdnem kész tésztára rákenjük a habot, és megsütjük. Szerintem ki kéne szárítani, de kis lángon se történt semmi :((
    előzmény:
    csipcsup (2)
     
  17. Torolt_felhasznalo_902606
    Torolt_felhasznalo_902606
    2005. február 1. 11:523.
    Szió, szerintem a légyeg, hogy gőz fölött és mikor már forr a víz. . .
    Jah és sokáig, én géppel szoktam, mert a kezem kikészülne. . . szóval legalább 15-20 percig és jó sűrűre, és minél több cukor van benne (porcukor) annál ropogósabb lesz, rózsaszin ált. a baracklekvártól lesz. . . legalábbis nekem :-)))))
    Sok sikert és jó munkát hozzá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (1)
     
  18. 2005. február 1. 11:512.
    Szia Ŕfonya!Milyen ez a süti, írd le a receptjét, hátha tudok valami használhatót mondani. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (1)
     

Címlap

top