Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Salsa tanulás-de hol???

Torolt_felhasznalo_483608
Torolt_felhasznalo_483608
Létrehozva: 2005. május 20. 09:31
Sziasztok!

Nagyon szeretnék megtanulni salsázni, de nem tudom, melyik táncsuliba menjek. Azt szeretném, ha nem lennénk túl sokan, jó hangulatú legyen az óra, profi legyen a tanár. Mit tudtok ajánlani?
  1. 2008. június 17. 20:3519.
    Ha nincs senki akkor is menj el!! Majd lesz ott olyan, aki megforgat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769373 (18)
    2008-06-17  14:53
  2. Torolt_felhasznalo_769373
    Torolt_felhasznalo_769373
    2008. június 17. 14:5318.

    Sziasztok!

     

    Én egy 20 éves fősulis lány vagyok és a nyáron szeretnék elmenni salsat tanulni Pesten. Még nemtudom, hogy hova mehetnék és az árakra is kíváncsi volnék. A neten utána nézek majd, de ha bárki tud ajánlani vmi jó helyet, írjon.  Sajnos nincs olyan ismerősöm, aki eljönne velem, még a páromat sem érdekli, ezért, ha valakinek van kedeve salsát tanulni, velem tarthat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. június 17. 08:4717.

    Sziasztok!

     

    Én teljes szívemből ajánlom Nektek tanárnak Erdősi Bercit. Szerintem még  az angolul oktatást is meg lehet Vele beszélni! Elérhetőségei a www.bartoybeige.com honlapon! Sok sikert és jó táncolást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_558118
    Torolt_felhasznalo_558118
    2006. január 5. 09:3116.

    Sziasztok!

    Olyan tánciskolát keresek, ahol ANGOLUL is oktatnak salsát. Tudtok ötleteket adni? Előre is köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903831 (13)
    2005-05-20  11:24
  5. Torolt_felhasznalo_549514
    Torolt_felhasznalo_549514
    2005. május 20. 15:0615.
    Én most érdeklődtem utána: a Diabolicaban nemsokára indulnak kezdő tanfolyamok, a Salsa de Cuba honlapja szerint mostanában ők nem indítanak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (14)
     
  6. Torolt_felhasznalo_483608
    Torolt_felhasznalo_483608
    2005. május 20. 13:2714.
    Pfu, nagyon köszi mindenkinek. Elkezdtem nézegetni az oldalakat, asszem a kubai mellett voksolok. Kérdés: melyik jobb suli, a diabolica vagy a salsa de cuba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_903831
    Torolt_felhasznalo_903831
    2005. május 20. 11:2413.
    Szia,
    alapvetően 2 stílus van:

    1. new york / los angeles salsa (a kettő nem ugyanaz, de hasonló)
    A lényege, hogy pontos irányok vannak, ránézésre hasonlít a versenytánchoz. Európai mozgással elég könnyen megtanulható, és én úgy vettem észre, hogy kb kompatibilis a többi stilussal. Viszont kevésbé van meg az a laza-bulizós feeling.

    2. kubai/dominikai/egyéb karib tengeri autentikus stílus (ezek sem ugyanazok, de hasonók)
    Kevésbé vannak irányok, inkább érzésből mozgosz és egy helyben van a pár. Európai mozgással sok idő megtanulni, amíg igazán jól néz ki (valahogy mi alapból máshogy mozgunk). De az biztos, hogy már az eljétől jól lehet vele bulizni.
    Ide kapcsolódik még a rueda, ami azt jelenti, hogy a párok beállnak egy körbe, valaki bekiabál egy figurát, minden pár letáncolja, aztán párcsere. Sokan a rueda miatt választják a kubai salsát (meg is értem, mert tényleg poén).

    Az általam ismert tanárok (mind jók):
    - Szőnyi Levente/Laki Dóri: New York salsa (salsa. fw. hu), a Kék Dunában és a Studio Vidában tuti tanítanak
    - Rozsó: kuba salsa, Salsa Diabolica a tánciskolája
    - Jose és Lili: kubai (ők is kubaiak), www. salsadecuba. hu
    - (Menyhért?) Attila: Los Angeles salsa, Oktogon(?), Studio Vida, meg biztos máshol is, www. salsalatina. hu

    Aki tanárt nem ajánlok, az egy dominikai srác (nem jut eszembe a neve), mert ő semmivel sem kompatibilis. A többi tanár mind jó sozkott lenni a saját stílusában.

    Mindenhol van egy ingyenes bemutató óra. Elmész, végignézed, és ha megtetszik, akkor veszel bérletet.

    Szerintem először stílust kell választani, utána helyet (ami nincs a város tulsó végén), aztán tanárt.

    A kompatibilitásról: egy idő után mindennel kompatibilis leszel. Az probléma az elején van, főleg, ha autentikus stílust tanulsz, és valaki elkedz neked pl. new york-ot vezetni, mert megzavarodtok, hisz nem tudod, hova kell érkezni. De ha a fiú jó, akkor úgyis megoldjátok. Sok ismerősöm csinálja, hogy először megtanulta Levinél new york-ot, aztán ezzel az alppal elment valaki autentikushoz. (Bár fordítva is voltak. )

    Sok sikert!
    Borcsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (1)
     
  8. Torolt_felhasznalo_549514
    Torolt_felhasznalo_549514
    2005. május 20. 11:1212.
    Sziasztok! Én a Kék-Dunába járok középhaladóra New-York stílusban. Az oktató honlapját a www. salsalevi. hu oldalon megtalálhatjátok és ott a stílusokról is bőven van leírás.
    Engem érdekelne, ha valaki hasonló stílust tanul és lenne kedve gyakorolni órán kívül, mert sajna a táncpartnerem nem ér rá. Azonkívül kubait is szívesen elkezdenék, tudjátok, hol érdemes?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. május 20. 10:5311.
    Amúgy a tanc. lap. hu-n találod a teljes salsa választékot. Amit én tudok: salsázni most már tömegesen akarnak, az elmúlt pár évben exponenciálisan nőtt a jelentkezők száma, tehát arra ne nagyon számíts, hogy nem lesz tömeg az órákon! Az a legjobb, ha elsőre nem havi bérletet veszel, hanem órajegyet. Lemész, megnézed hogy tetszik-e a tanár stílusa, az óra hangulata, a hely maga és aztán dönthetsz, hogy mész-e vagy maradsz. Salsa buliktól hemzseg a főváros, szinte minden napon van valahol gyakorlási-bulizási lehetőség. Viszont NAGYON NEM MINDEGY, hogy melyik típusú salsát kezded el tanulni, mert többfajta van és nem igazán kompatibilisek egymással. Magyarul: ha valaki mondjuk Los Angelesi salsát kezdett el tanulni, ezt valszeg nem tudja majd követni, ha a fiú kubait vezet! Most nem megyek bele, miért nem, de ha rákattintasz salsa oldalakra, találsz bővebb magyarázatot. Szóval, előbb azt kell tisztázni, hogy melyiket is szeretnéd. Javaslom, nézz meg mindegyikből egy órát és azután dönts! (Salsában van az u. n. rueda is, amit csapatban táncolnak, úgy, hogy vezényszóra mindíg továbbadják a lányokat - na ez pl. nekem sosem ment!) Én egyébként az Oktogon Tánccentrumban tanulok most már évek óta társastáncot és boogie-t, de egy-két salsa tanfolyamon is részt vettem már és más sulikban is voltam már órát nézni, meg bulikon, versenyeket is, szóval benne vagyok a dologban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_139268
    Torolt_felhasznalo_139268
    2005. május 20. 10:4710.
    a barátnőm azt mondta, hogy mostanában több a fiú. . . remélem így van, mert az én párom sem akar jönni :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (9)
     
  11. Torolt_felhasznalo_483608
    Torolt_felhasznalo_483608
    2005. május 20. 10:419.
    Arról már én is hallottam, ez szuper, akkor be is iratkozom:))) gyertek ti is, minél többen vagyunk annál jobb. A pasikérdés nekem is gáz, de reménykedem, hogy találok ott partnert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139268 (8)
     
  12. Torolt_felhasznalo_139268
    Torolt_felhasznalo_139268
    2005. május 20. 10:218.
    a salsa diabolica nagyon jó. június elején kezdődik az alaptanfolyam, én is akarok menni :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (1)
     
  13. 2005. május 20. 10:217.
    én is régóta tervezem a salsa tanulást. Nekem egy gondom van, mivel férfi táncpartner nélkül mennék, kivel fogok táncolni?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 20. 10:216.
    Astorianal van a Desperado, ott is tartanak salsaorakat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (1)
     
  15. 2005. május 20. 10:215.
    Bunkó vagyok, mi az a salsa? :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. május 20. 10:124.
    Sziasztok!

    Ha Bp-iek vagytok, akkor tudnám ajánlani a MIZU Klubot. www. mizu. hu
    Én nem táncolok ott, de már nagyon sok jót hallottam erről a Klubról. Unokatesóm érdekelt benne, és mindig hallom tőle, hogy milyen jó. És nem csak tánccal foglalkoznak, hanem utaznak, kirándulnak is együtt, szóval jó kis társaság.
    Nézzétek meg az oldalt.

    (én nem vagyok érdekelt, tehát nem azért hírdettem, hogy részesüljek a pénzből, csakis azért tettem közre, mert tudom, hogy jók :-) )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. május 20. 10:093.
    Én is, én is, én is akarok salsázni! Szerintem lassan összegyűlünk itt annyian, hogy külön indítanak nekünk egy csoportot! Meg azért a tanfolyam ára se legyen nagyon drága, ez sem uccsó szempont!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. május 20. 09:542.
    Kiváncsian várom a válaszokat, a téma engem is érdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (1)
     

Címlap

top