Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Készítsünk salátát!

baklava2
Létrehozva: 2005. május 21. 15:00
Sziasztok!
Végre eljött a tavasz, és magával hozta a vitamindús, frissítő zöldségeket, gyümölcsöket. Az ember áll a piacon, az üzletekben, és azt sem tudja, melyiket válassza. Válogassunk hát bátran, készítsünk finom salátákat, s hogy minél változatosabb legyen, ami a tálba kerül, osszuk meg egymással az ötleteinket, receptjeinket!
  1. Torolt_felhasznalo_674697
    Torolt_felhasznalo_674697
    2006. március 27. 10:5848.
    Sziasztok!
    En egy nagyon fincsi salatareceptet szeretnek veletek megosztani, amit Canadabol kaptam. Ott mashogy mernek (atszamoltam) es ezert vannak olyan fura szamok, ezert elore is bocsi...
    ontet:
    85 ml cukor
    60 ml olaj
    60 ml ecet
    1 ek. eperlekvar
    fel kk. pirospaprika
    fel ek. szojaszosz
    2 szal felkarikazott ujhagyma
    4 ek. piritott szotyi
    ezt jol elkeverjuk es beletesszuk a felkockazott:
    1 fej jegsalatat
    2 kis kosar epret
    5 db kiwit

    Nagyon fincsi. probaljatok ki es irjatok, hogy izlett...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_326664
    Torolt_felhasznalo_326664
    2005. június 13. 11:4147.
    Nincs ötleted mi legyen desszertnek, íme egy tipp:
    CSINÁLJ GYÜMÖLCSSALÁTÁT! Egészséges(gyümi van benne),
    finom. Vegyél különböző gyümölcsöket, hámozd meg, vágd kicsi szeletekre
    rakd őket egy tálba, önts rá mézet & hagyd állni.
    Kell neki idő nem tom talán egy max két óra.
    Guten Appetit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 13. 10:3246.
    Szeretnék salátaolajat készíteni, kis üvegbe, olívaolaj, bele zöldségeket. Mutatós, és finom is. Szeretném tudni Ti mit tsztek bele, és hogyan? Frissen? szárítva?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. június 12. 21:2545.
    Üvegtészta saláta
    Ma lekaptam a polcról egy csomag üvegtésztát. Rég készítettem belőle salátát, a recept egyszerű, íme:
    Vizet forralunk, nyakon öntjük vele az üvegtésztát. Nem kell főzni, csak áztatni 5-10 percig, azalatt meg is puhul. Leszűrjük. Uborkát és sárgarápát reszelünk nagy lyukú reszelőn, vagy ha van, hullámos élű késsel daraboljuk pálcika alakúra, így még mutatósabb lesz. Cukros-ecets levet készítünk, mint az uborkasalátának, ebbe öntjük a tésztát és a zöldségeket. 1-2 órára hűtőbe tesszük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. június 4. 04:3144.
    salatat osszetepkedni a levetol leszurt tonhalkonzervet ossze keverni nagyon aprora vagott hagymaval egy ici pici mustarral es majonezel osszekeverni es a salatara tenni nagyon jo elviheto ebednek is [kemenyebb salataval]nem a sima fejes salatara gondolok itt roman salata a neve kivalo dietas is [Atkins]dietahoz mert keves benne a szenhidrat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_777984
    Torolt_felhasznalo_777984
    2005. június 2. 21:2943.
    Juhtúrós csirkesaláta

    Hozzávalók: főtt vagy párolt csirkehús, 20 dkg juhtúró, 25 dkg kemény paradicsom, 2 dl tejföl, 4 kemény tojás, 1 csomó zöldhagyma, 2-3 db paprika, kevés édesítő, őrölt fehérbors, só
    A húst csontozd ki, s vágd csíkokra. A paradicsomot és a paprikát kockázd fel, a zöldhagymát (a szárával együtt) karikázd, a megtisztított kemény tojásokat pedig vágd nyolcadokra. A túrót keverd el a tejföllel, majd édesítőzd, sózd és borsozd meg. Tedd salátástálba a húst, a paradicsomot, a hagymát, a paprikát, a tojásokat, óvatosan keverd meg, majd öntsd le a tejfölös mártással. A tálalás előtt egy fél órára tedd hűtőszekrénybe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_777984
    Torolt_felhasznalo_777984
    2005. június 2. 21:2842.
    Fokhagymás kínaikel saláta

    Egy pohár zsírszegény joghurt, vagy kefir kell hozzá amibe teszek két gerezd zúzott fokhagymát, sót őrölt borsot, összevágok kb. 20dkg kinaikelt szálasra, ezt összekeverem és állni hagyom egy keveset. Van amikor kockázott főtt tojást vagy pirított virslikarikát teszek bele. Ez lehet köret, de önállóan is nagyon finom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. május 30. 10:4741.
    Másik kedvenc:

    -fejes saláta összecsipkedve
    -rá egy kis doboz reszelt tonhal
    -sárgarépa reszelve
    -fetasajt

    A fetasajt és a tonhal együtt nagggggyon fincsi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. május 30. 10:4540.
    Sziasztok!

    Ez a saláta általam kitalált, és nagyon finom.

    -pulykamellkockát, gombát, lilahagymát, fokhagymát + fűszereket egy pici olajjal összekutyulunk, a hűtőben érlelhetjük is kicsit.
    -serpenyőben átsütjük
    -közben fejes salátát csipkedünk
    -a megsült husi-gomba-hagyma keveréket a salátával összekeverjük.

    Nagyon laktató és finom.

    Jó étvágyat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_777984
    Torolt_felhasznalo_777984
    2005. május 30. 10:4139.
    Mai ebédem/vacsorám:

    Zöldbabsaláta tojáslepénnyel:
    600g zöldbab(mélyhütött is lehet, nekem üveges)
    100g párolt spárga
    2 tojás
    2ek tejszín
    petrezselyem, kevés vaj, só
    Az öntethez:
    3-4 ek. salátaolaj
    1ek alma-vagy fehér borecet
    1 kis fej hagyma
    só, bors

    A megtisztított, 4-5 centire vágott zöldbabot kevés sós vízben puhára főzzük, lecsepegtetjük, hagyjuk kihűlni. A 2 tojást elhabarjuk a tejszínnel, a finomra vágott petrezselyemmel, kevés só és egy nagyobb serpenyőben (minél vékonyabb legyen a lepény) a vajon mindkét oldalán palacsintaszerűen megsütjük. Ha kihült, tészta vékonyságú csíkokra metéljük, a spárgával a zöldbabhoz adjuk. (nekem nem kellett metélni, mert sütés közben megtörtént:)).
    A megtisztított hagymát finomra vágjuk, kikeverjük az olajjal, ecettel, sózzuk, borsozzuk és a salátához keverjük.
    Azonnal fogyasztható, de behűtve még jobb.
    A lepényt lehet gazdagítani finomra vágott spenóttal, zöldpaprikával, sonkával, bármivel ízlés szerint (én a 2 utóbbival, iszonyat meggazdagította).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. május 29. 11:0538.
    Beidéztem a Robinson étlepjáról a salátaszakaszt, ebből tegnap (többé-kevésbé) ezt valósítottam meg:

    Vörös pestós frizze saláta zöld caprival, apró mozzarellával, paradicsommal

    Kaptam az egyik hiperben vörös pestot (olajban eltett szárított paradicsomból készül), azt tettem az endíviamixre, mozzarellát fölkockáztatam, némi kapribogyó és paradicsomcikkekkel egészítettem ki.
    Saját készítésű pestoval meg buffala mozzarellával sokkal jobb lenne, de így is nagyon finom, könnyű vacsora volt.

    előzmény:
    Bebinyul (32)
     
  12. 2005. május 28. 14:1737.
    Egyre jobb lesz a topik!

    A bélszínről és a dinnyéről meg a rákról előtolultak az emlékek.
    Szintén Olaszországban ettem, az antipastok között a következő két, salátának is mondható kreációt.

    1. Bélszíncsíkok, mentából készült, a pesto állagára emlékeztető, ammál kicsit kevésbé sűrű szószban. A pontos receptet nem tudom, nem is emlékszem a részletekre, csak arra, hogy annyira de annyira finom volt, hogy másnap újra oda mentünk ebédelni, emiatt.

    2. Nagyon friss garnélarák fokhagymás olíván megfuttatva, sárgadinnyekockák, koktélparadicsom, rukola. Picikét langyos volt (a rák még meleg), meglepő, mégis hihetetlenül harmónikus ízkombináció.
    Ezt azóta megcsináltam itthon is, fagyasztott rákból, nagy a különbség, de még így is isteni!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777984 (33)
     
  13. Torolt_felhasznalo_727300
    Torolt_felhasznalo_727300
    2005. május 26. 15:4236.
    Sziasztok,

    Szeretem a spagettit, ezért ilyet szoktam:

    15 dkg spagetti megfőzve és összevágva
    2 retek gyufaszálra vágva
    1/2 kígyóuborka gyufaszálra vágva
    1 doboz sprotni
    1 citrom héja nélkül, összevágva

    Lehet még bele:
    2 dl kefir
    1, 5 dl majonéz
    paradicsomszeletek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 26. 15:2335.
    Sziasztok,
    a lencsesaláta mintájára készül a babsaláta is:
    nagyszemű fehérbabot sós vízben megfőzök. Az öntet, amivel aztán összekeverem: majonéz, tejföl, só, fehérbors, porcukor, citromlé. Még finomabb egy kis kakukkfűvel megbolondítva. Lilahagymát karikázok még hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. május 25. 20:5334.
    Sziasztok!
    Szuper salátákat írtatok ide!
    De nem tud valaki egy karfiol salátát?Egyszer nagy nagyon régen még a kiskegyed konyhájában olvastam. Akkor megcsináltam, nagyon finom volt. De elveszett az újság és nem tudom már hogy hogy vol. Annyira emlékszem, h a karfiolt fél puhára kellett fözni és forrón kellett valamilyen öntetbe tenni és úgy kihűteni. Kellett bele még paradicsom is meg nem tudom mi.
    Ha valaki esetleg tudná azt megköszönném!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_777984
    Torolt_felhasznalo_777984
    2005. május 25. 18:1933.
    Hűűűű, de gyorsan beraktam ezt a topicot a kedvencek közé!!! :))

    A köv. salikat egy 6 napos diéta receptjeiből írom le(idetartozik, hogy még nem próbáltam őket, de ami késik, nem múlik. . . :)

    Spenótsaláta hússal:
    40dkg spenótlevél
    5 dkg natúr joghurt
    10dkg bélszín
    2 evőkanál leves
    reszelt citromhéj
    citromlé
    1 teáskanál olivaolaj
    fokhagyma
    fél teáskanál szárított oregánó
    só, bors

    A joghurtot, a levest, a citrom levét és héját keverd össze sóval, borssal. Tedd hozzá a spenótleveleket. A bélszínszeletet ízesítsd összenyomott fokhagymával és oregánóval, majd süsd 8 percen át.

    Szőlősaláta:
    20dkg mag nélküli szőlőt keverj össze 4 dkg feta sajttal, 1 teáskanál citromlével és 1 teáskanál mentával, borssal.

    Ráksaláta dinnyével:
    20 dkg gdinnye
    15dkg zeller
    10dkg garnélarák
    10dkg joghurt
    narancslé
    menta, só, bors

    Vájj ki gömböket a dinnyéből, vágd fel finom darabokra a zellert, majd keverd össze, és add hozzá a garnélát. A joghurtot, narancslét, sót, borsot és a mentát keverd össze, majd öntsd rá!

    Egyenlőre ennyi, de van csomó receptes kisokos itthon, még szétnézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. május 25. 16:5532.
    Ajjaj. . :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. május 25. 16:5231.
    Ja, közben csorog a nyálam, pedig csak a salátákat olvastam el a Robinson étlapján, idemásolom őket, hogy beinduljon a fantáziánk:

    Pestóval kevert jégsaláta, balzsamos kaliforniai fenyőmagos mangóval
    1800 Ft /adag

    Parmezános ruccola, miniparadicsommal, borsos nektarinnal
    1800 Ft /adag

    Zelleres római saláta, akácmézes joghurttal, eperszemekkel, pisztáciával
    1800 Ft /adag

    Chilis frizze saláta, tofuval, gyömbéres licsivel, pirult kesudióval
    1800 Ft /adag

    Endíviai saláta zöld dióval, érlelt francia lágy sajtokkal, édes fügével, savanyú kivivel

    Vörös pestós frizze saláta zöld caprival, apró mozzarellával, paradicsommal
    1900 Ft

    Mézes – borsos rucola saláta roquefortos körtével, pirított pisztáciával
    1900 Ft

    Fokhagymás majonézes római saláta pirított kenyérkockákkal, parmezánnal hintve
    1900 Ft

    Válogatott zöldségek zsályás fetasajttal, zöld olivával, ropogós lilahagymával
    1900 Ft

    Avokádós jégsaláta füstölt tonhallal, julienne karottával, fekete olivával
    1900 Ft

    Saláták kívánság szerint… (paradicsom, fejes, vegyes, stb. )
    előzmény:
    Bebinyul (28)
     
  19. 2005. május 25. 16:5130.
    :)
    Ebben up-to-date vagyok.

    ON
    előzmény:
    v981 (29)
     
  20. 2005. május 25. 16:4929.
    Nem tuti ám az az 1300, egyébként Spoon. Egy éve? Kettő? mikor nyitott? De nem emlékszem az árára.

    Rákerestem, a Robinsonban (tesók) pont 1800 volt 2004 áprilisáig.
    Neked van igazad!
    előzmény:
    Bebinyul (28)
     
  21. 2005. május 25. 16:3628.
    Próbáltam igazival is, és márvánnyal is, ez utóbbi legalább olcsóbb :-)

    Káposzta-paradicsom-hagyma-tonhal????? Gasztronómiai terrorcselekmény!! :)

    Én még csak 2 fajta cézárt ettem Bp-en, vagy jégsaláta-csirke-kruton-dresszing vagy ugyanezek plusz paradicsom, oliva, uborka.

    1300-ért hol lehet enni? Kb. 3 éve láttam ilyet utoljára :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. május 25. 16:3427.
    Lehet, hogy csak 1300. :))

    Egyébként onnan loptam az ötletet.
    előzmény:
    Bebinyul (25)
     
  23. 2005. május 25. 16:3226.
    Én a tetejére szoktam tenni a nagyon lágyra főzött tojást, és ahogy a sárgája ráfolyik az egészre. . . mmmm. . . . próbáld ki!

    Igen, tudom, mit adnak az éttermekben Cézár néven. Pl. káposzta-paradicsom-hagyma-tonhal. Ezek közül melyik alkotórésze az igazinak?:)

    A joghurtos öntethez gondolom nem igazi roquefort sajtot teszel, mint ahogy az éttermekben sem (az jó drága lenne), megfelel a márvány is.

    A márványsajt-joghurt(-fokhagyma) öntetet én is szeretem, nagyon jó a téli zöldségekhez is: párolt brokkolihoz, kelbimbóhoz, kukoricához is.
    előzmény:
    Bebinyul (23)
     
  24. 2005. május 25. 16:2825.
    Ugyanezt étteremben 1800 körül kapod meg. . :( per fő.

    ON.
    előzmény:
    v981 (24)
     

Címlap

top