Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Krumplit fagyasztani?

william
Létrehozva: 2005. május 29. 10:24
Sziasztok!

Petrezselymes krumpli lesz ebédre, de egy kicsit elszámítottam magam. Sok lett a krumpli, amit vettem és meg is pucoltam. Kidobni nem szeretném.

Hogyan lehetne lefagyasztani? Csak simán tegyem a hűtőbe, esetleg blansírozzam előtte? Vagy semmi esély a megmentésre?
  1. 2005. május 29. 13:1217.
    "a mirelit terméketek nagyon gyorsan fagyasztják meg, kémiai anyagok jelenlétében, ezért marad külsőre olyan, mint a friss, de a vitaminok elhalnak belőle"

    Sok zoldseget valoban hokezelnek, elofoznek melyhutes elott. De nem adnak hozza vegyszereket. Es a vitaminok jobban elallnak (gyakorlatilag nem valtozik a mennyiseguk) a melyhutes alatt, mint a friss termekben, amit hetegig szallitanak es honapokig a polcon acsorog utana.

    Az en tanacsom is az lenne: keszitsd el az egeszet es keszetelkent fagyaszd le. Ugy fagyaszd le, hogy minel kevesebb levego legyen mellette, majdnem tele edenyben, vagy nejlonban, amibol kipreseled a levegot. Jol zard le.
    előzmény:
    potty75 (13)
     
  2. 2005. május 29. 12:5716.
    Húú, de bátor! (délben napozni. . . )
    előzmény:
    zizi02 (15)
     
  3. 2005. május 29. 11:5515.
    én biztos nem szórakoznék vele ennyit :)
    inkább megyek napozni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615334 (14)
     
  4. Torolt_felhasznalo_615334
    Torolt_felhasznalo_615334
    2005. május 29. 11:5214.
    Megfőzve, elősütve kicsit , elrakható. Én ezt olvastam, hogy igaz-e nem próbáltam. Egy próbálkozást kidobás helyett megér!
    előzmény:
    william (1)
     
  5. 2005. május 29. 11:4613.
    Ilyennel én is találkoztam. Érdekes, mert olyan volt, mintha kiolvadt volna, de akkor fekete lesz a krumpli, ha megfagy, nem?

    William, a mirelit terméketek nagyon gyorsan fagyasztják meg, kémiai anyagok jelenlétében, ezért marad külsőre olyan, mint a friss, de a vitaminok elhalnak belőle. Otthon nem lehet ilyen hirtelen fagyasztani, a a fagyasztók nem alkalmasan rá, meg aztán a villanyóra is pörögne rendesen. :-))

    Az újkrumpliból tényleg nem lehet pogit csinálni, mert több benne a víz, ezért is lehet viszont nagyszerű petrezselymes krumplit csinálni belőle, főzés nélkül, párolva.
    előzmény:
    venca (9)
     
  6. 2005. május 29. 11:2712.
    Újkrumpliból nem lesz jó krumplipüré.
    Meg pogácsába, tésztákba sem jó.
    előzmény:
    william (6)
     
  7. 2005. május 29. 11:2611.
    Látod most, hogy kérded ?
    lehet, hogy nem is raktam még el újkrumplit?
    A régi krumpli biztos, hogy nem.
    előzmény:
    william (7)
     
  8. 2005. május 29. 11:2510.
    Újkrumpliból nem lesz jó krumplipüré.
    Meg pogácsába, tésztákba sem jó.
    előzmény:
    william (6)
     
  9. 2005. május 29. 11:219.
    Sziasztok. Nagyon szép régi krumplit vettem a héten a Mammut Match árúházában. Szemenként lehetett válogatni, 75 ft. volt az ára, igen boldog voltam vele. Aztán, amikor elkezdtem hámozni, az egyiknél feltűnt, hogy plyan üveges. Ezt kidobtam. Aztán furcsálni kezdtem, hogy sehol egy csíra, sima, mint az újkrumpli. Megfőztem. Annak ellenére, hogy nem volt rossz szaga, teljesen ehetetlen volt: édeskés, üveges vagy szétfolyó. Kivágtam az egészet. Van-e fogalmatok róla, mi lehetett a baja-oka?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_903831
    Torolt_felhasznalo_903831
    2005. május 29. 11:188.
    A pogi a világ legegyszerűbb dolga! Próbáld ki egyszer!
    előzmény:
    william (6)
     
  11. 2005. május 29. 11:137.
    Felengedés után nem lesz túl vizes?
    előzmény:
    exe2 (5)
     
  12. 2005. május 29. 11:126.
    Hú, ennyire nem vagyok ám profi, hogy én pogit süssek!
    Egyébként újkrumpliból lehet pürét? Nekem ahhoz mindig a régi krumpli ugrik be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903831 (4)
     
  13. 2005. május 29. 11:125.
    Csináld meg az egészet és amit nem esztek meg azt lefagyaszthatod.
    Én szoktam készételeket csinálni, kiadagolom körettel együtt és úgy rakom a fagyóba. A gyerekeknek csak meg kell melegíteni :)
    előzmény:
    william (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_903831
    Torolt_felhasznalo_903831
    2005. május 29. 11:114.
    Csináld meg pürének, de tej nélkül. Fagyaszd le! Később lehet belőle akár krumplis pogi.
    előzmény:
    william (1)
     
  15. 2005. május 29. 11:023.
    Köszi! Úgy látszik, csak a legegyszerűbb megoldás nem jutott eszembe. :)))

    Mindenesetre kíváncsi lennék, hogy a bolti hogyan készül.
    előzmény:
    zizi02 (2)
     
  16. 2005. május 29. 11:002.
    simán biztos nem jóa fagyasztóba én próbáltam már elősütni is de a végén kidobtam az egészet :(((
    , de ha vízbe teszed és lezárod a sima hűtőbe 1-2 napig biztos jó és felhasználhatod
    előzmény:
    william (1)
     

Címlap

top