Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házasságban nemi erőszak

Torolt_felhasznalo_481403
Torolt_felhasznalo_481403
Létrehozva: 2005. június 3. 20:43
Januártól létezik Magyarországon ez a fogalom...... A férjem megerőszakolt..... Mit jelent ez pontosan, mikor mondhatja egy nő, hogy őt a férje megerőszakolta? Mondhatja-e, hogy hétfőn akartam, kedden akartam, szerdán az megerőszakolás volt, de csütörtökön megint akartam? Mondhatja-e két héttel később, hogy minden nap benne voltam az elmúlt két hétben, de két hete szerdán akkor nem? Mondhatja-e, hogy bár lehunytam a szemem, meg nyögtem, de attól még nem akartam? Mondhatja-e, hogy egymás mellet feküdtünk az ágyban, pucér voltam, de nem akartam sex-et, úgyhogy az erőszak volt? Mondhatja-e, hogy csókolózni akartam, de a folytatást már nem, úgyhogy erőszak volt? Mondhatja-e, hogy nem kiabáltam hangosan "segítség!!!", hogy a szomszédok hallják, mert nem akartam zavarni őket, de azért nem akartam? Mondhatja-e, hogy halkan azért mondtam, hogy nem akarom, de nem karmoltam, nem haraptam, nem rúgtam, de attól azt én még nem akartam, csak csendes típus vagyok, úgyhogy azért nem volt látványos tiltakozásom? Mondhatja-e, hogy nem keletkezett rajtam testi sérülés, de azért az erővel történt? Mondhatja-e, hogy a bugyit még akartam, hogy levegye, de a többit már nem akartam? Hol a határ, ami már házasságon belüli nemi erőszaknak minősül, és mi az, ami még nem az?
  1. 2008. július 10. 22:10594.
    Úgy tudom, az egykori Szovjetunió törvénytárában szerepelt a házasságon belüli erőszak fogalma. De hogy hogy szereztek érvényt neki...?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481403 (1)
    2005-06-03  20:43
  2. 2008. február 7. 02:54593.
    És ha nem mondta a nő?
    előzmény:
    KingaBrit (315)
    2005-06-03  23:07
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. december 21. 14:36592.
    Egyáltalán hogy kerül a csizma az asztalra?  Házasság az amiben az erőszak mint fogalom felmerül?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481403 (1)
    2005-06-03  20:43
  4. 2007. december 21. 12:16591.

    Sajnálom, hogy át kellett élned ezt és örülök, hogy ki tudtál szállni ebből a kapcsolatból.    

    Kívánok neked boldogabb házasságot, együttélést!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682428 (590)
    2007-12-20  20:58
  5. Torolt_felhasznalo_682428
    Torolt_felhasznalo_682428
    2007. december 20. 20:58590.

    Kicsit talán szerencsés, hogy ez a topic így lesüllyedt.

    Szerintem nem ott van a határ, ahol a nő rúg, kapál, és ordít. Éppen a házasság/együttélés ténye miatt. Talán nem okoz akkora testi/lelki sérülést, mint egy brutális erőszak, de ha sokszor megteszi a partner, akkor igenis sérülést okoz, mély lelki sérülést, hiszen olyan ember bánt, akitől védelmet várnánk.

    Az én partnerem saját hiányosságai miatt csak erőszakosan tudta elképzelni a szexet. Először csak játszottuk, hogy én nem akarom, ő meg "férfiasan erősebb", de aztán akkor is megtette, mikor én tényleg nem akartam. Volt belőle fizikai sérülés, betegség, sírás a fájdalomtól, de csak annyi történt, hogy bocsánatot kért a "hormonjaiért" és legközelebb újra megtette.

    Szóval tűrtem, mert úgy gondoltam, hogy a páromnak legyen meg az öröme, és reméltem, hogy miután többször elmondtam, én hogy képzelem, majd ő is szeretné hogy az én örömöm meglegyen. De nem. Ezek férgek. Nem emberek, és nem férfiak. Nem attól lesz valaki férfi, hogy be tudja nyomni akkor is, ha a másik nem akarja... És ha jogilag nem is számít erőszaknak, igenis, utólag azt mondom, erőszak volt. Egyetlen hozzáfűznivaló van még, hogy egy ilyen helyzetben az hülye, aki hagyja, és a bűnt féligmeddég én követtem el saját magammal szemben!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. június 19. 12:03589.
    A határ ott kezdődik, amikor a nő férje ordibálva agyonveri a nőt, letépi róla a ruhát, és erőszakosan behatol! Ez a nemi erőszak, és nem az, h akarta épp kedve volta szexhez, vagy nem, de mégis engedett a férjének. Az az erőszak, amikor sikítasz, és rúg-kapálsz, h ne tegye ezt veled!!!! Én már olyat is hallottam, h az apa a gyerekek előtt erőszakolta meg a feleségét, utána meg véresre verte!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_481403 (1)
    2005-06-03  20:43
  7. 2005. augusztus 29. 08:06588.
    Hasonlóról hallottam már én is. Akkoriban még sok kiskatona stoppolt az út mellett. Na egy szerencsétlent valami besavanyodott középkórú ribi vette fel, megtörtént a dolog, aztán a nõ futott a rendõrségre, h õ szegény szerencsétlen, csak jót akart, az a szemétláda meg megerõszakolta. Szegény kiskatonát jól meghurcolták, aztán a rendõrség kiderítette, h kvázi a néni erõszakolta meg a legényt.
    előzmény:
    zilija (586)
    2005-08-24  14:36
  8. 2005. augusztus 24. 22:09587.
    éledjünk
    előzmény:
    zilija (586)
    2005-08-24  14:36
  9. 2005. augusztus 24. 14:36586.

    nõi gonoszság

     

    Kamu volt a mélykúti lány megerõszakolása

    Csak kitalálta az elrablásáról és megerõszakolásáról szóló történetet a mélykúti lány. A nagy lendülettel megkezdett nyomozás során kiderült, hogy a férfiak, akik a lányt Mélykút mellett autóba tuszkolták és egy kiskunhalasi erdõbe vitték, ahol egyikük megerõszakolta, csupán a 16 éves lány képzeletében léteznek. A lány ugyanis az állítólagos bûncselekmény idején, 15 óra és 20 óra között titokban egy rokonánál tartózkodott és az egész sztorit csak azért találta ki, hogy ezt leplezze. A Kiskunhalasi Rendõrkapitányság a nyomozást megszünteti és a hatóság félrevezetése miatt indít eljárást az élénk fantáziájú lány ellen. (Objektív Hírügynökség)

    előzmény:
    melcsike68 (585)
    2005-06-29  11:16
  10. 2005. június 29. 11:16585.
    Valószínűleg nagyon szerencsés vagyok

    előzmény:
    melcsike68 (584)
     
  11. 2005. június 29. 11:15584.
    Sziasztok!
    Hát nehéz ügy az biztos. Én megpróbáltam beleképzelni magamat, és arra jutottam (fontos: ez az én véleményem, nem biztos, hogy mindenki igy tenne), hogy szeretem annyira, hogy engedek neki, - és még jó is lehet. De ez csak akkor működhet, ha nagyon szeretik egymást a felek, és a szex pazarul működik közöttük.
    Egyébiránt volt velem is, hogy nem igazán kívántam a dolgot, fáradt is voltam, mégis belementem, és baromira jó volt!!
    De mégegyszer mondom, ez csak az én véleményem, nem kell velem egyetérteni. A férjem egyébiránt akkor sem "viszi végig", ha KÖZBEN gondolom meg magam. Erre is volt példa.
    előzmény:
    azaki (582)
     
  12. Torolt_felhasznalo_110662
    Torolt_felhasznalo_110662
    2005. június 29. 11:02583.
    alvás
    :-))))
    előzmény:
    azaki (582)
     
  13. 2005. június 29. 10:29582.
    Nincs szó két lökésről! Egyről sincs szó. Arról beszélek, hogy hazaérve közlöm vele, hogy én aludni akarok, semmi mást! Tehát még a mellemet sem fogdossa, másról nem is beszélve.
    Ilyenkor mi van??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110662 (581)
     
  14. Torolt_felhasznalo_110662
    Torolt_felhasznalo_110662
    2005. június 29. 09:41581.
    börtönbe vele!!!!!!!!!
    nehogy má ne tuggyon urakodni az állatijas ösztönyein!
    no!
    mijaz, hogy felcukkóták őt?
    mijaz, hogy két lökés után, ha aszongyák, vegye ki, mert többet nem akaró, akkó ő csak tovább bököd?!
    mondom!
    lecsukni!
    kasztráni!
    előzmény:
    azaki (580)
     
  15. 2005. június 29. 09:14580.
    Házasságon belüli erőszakról szólt a topik, bár már elég rég elkanyarodtatok a témától. Azért lenne egy példám, kíváncsi vagyok ki mit hoz ki belőle.
    Elmegyek a férjemmel discoba, iszogatunk kicsit, nem vattarészegre, incselkedünk egymással. Aztán hazaérve rájövök, hogy a legutolsó dolog, amit akarok, az a dugás. Ezt közlöm is vele, ennek ellenére ő nem áll meg. Viszont volt erőteljes ráutaló magatartás, amit kvázi egy egész disco tud tanusítani. Ilyenkor mi lesz az ítélet? Merthogy szerintem ez erőszak, bármit is csináltam előtte egész este. És én most a FÉRJEMRŐL beszélek, nem egy pacákról, akit akkor este ismertem meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. június 20. 14:00579.
    Na ja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880254 (577)
     
  17. 2005. június 20. 13:18578.
    Ez kicsit off mert házasságról nincs szó, de nekem tetszett az eset:

    http://www. thecbfriday. com/news-spain/8995

    Judge orders psychiatric assessment of woman who set fire to daughter´s rapist
    Wednesday, June 15, 2005
    By: ThinkSpain

    A judge at Orihuela court ordered that the woman (photo, right) who set fire to the man who raped her daughter in October 1998 last Monday lunchtime, be admitted for psychiatric assessment after a preliminary hearing yesterday. The woman, who told the judge that she is on medication and cannot remember anything about the attack, will be questioned again on Friday. She was arrested at Alicante port on Tuesday evening. The victim is still reported to be in a very serious condition at Valencia´s La Fe Hospital.

    Woman sets light to man who raped her daughter
    Tuesday, June 14, 2005

    A woman whose daughter was raped in 1998 -when she was just 13 years old- set fire to the man responsible in a bar in the village of Benejúzar yesterday lunchtime.

    It seems that the woman´s daughter bumped into her attacker, who is serving time for the rape but was out on a three day pass, in the Mari bar, where around 20 customers were having lunch. She left immediately and told her mother, who, armed with a bottle of petrol, confronted the man, asked him if he remebered who she was before throwing the petrol in his face and setting light to it with a match.

    Police are searching for the woman who fled the scene, and are being assisted in their enquiries by her daughter, who has given a full statement.

    The injured man, a 69 year old retired builder´s mate from Benejúzar, suffered burns to 60% of his body and was airlifted by helicopter to Valencia´s La Fe Hospital, where his condition is described as very serious.

    A second man (60) also suffered minor burns to one of his legs.

    Szerintem igaza volt.

    Szerintetek?

    ( Aki nem tud angolul :

    Arról szól egy cikk hogy egy spanyol nö benzinnel leöntött és meggyújtott egy pasit aki 8 éve megeröszakolta az akkor 13 éves lányát. A mocsadék súlyosan megsérült. )

    Ezt kell tenni minden eröszaktevövel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. június 16. 16:08577.
    "A HPV-vel való megfertőződés esélyét növeli:
    a szexuális élet megkezdése 18 éves kor előtt "

    Ez nagyon jo pelda arra amikor a statisztika hazudik. Az eletkornak semmi de semmi koze hozza.

    ugyanigy ostobasag:
    "szexuális kapcsolat létesítése olyan férfiakkal. . . . akik korán kezdtek nemi életet"

    Azert jon elo egy ilyen latszolagos osszefugges, mert aki korabban kezdi, az valoszinuleg tobb partnerrel is kapcsolatba kerul a hosszabb szexualisan aktiv elete alatt.

    Kezdheti valaki 12 evesen is, ha akkortol egy, ugyanaz a vele egykoru partnere van, es egyikuknek sincs mas kapcsolata, akkor az esely = nulla.

    A fertozes akkor kovetkezik be, ha fertozott partnerrel erintkezik valaki.
    Az egyetlen valodi oki osszefugges a veletlenen tul a partnerek szama, illetve a partner korabbi partnereinek szama es fertozes _valoszinusege_ kozott van.

    De eleg egyetlen alkalom, 32 evesen, eletedben az elso, ha a partner fertozott: ennyit a statisztikarol es a valoszinusegekrol.

    előzmény:
    zilija (600)
     
  19. 2005. június 16. 15:32576.
    http://index. hu/politika/bulvar/elet0616/

    Itt is megvárták, amíg emberölés történik. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_495794
    Torolt_felhasznalo_495794
    2005. június 15. 22:43575.
    Ha normális vagy, tőlem akár utcaseprő is lehetsz, akkor is szívesen beszélgetek Veled! Engem nem érdekel, ki micsoda, mi a végzettsége. De ha az enyémbe belekötnek azt állítván, hogy nyelvtanári diplomával nem szólhatok bele jogi dolgokba, akkor mérges leszek! Nem szakbarbárkodni vagyunk itt, hanem azért, hogy elmondjuk a véleményünket dolgokról. Úgyhogy nekem senki ne jöjjön a végzettségével (főleg, ha még el sem bírta végezni, khmm!), mert itt emberek vannak, és nem jogászok, meg tanárok, meg orvosok stb. Emberek, véleménnyel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_404064 (617)
     
  21. Torolt_felhasznalo_495794
    Torolt_felhasznalo_495794
    2005. június 15. 00:38574.
    A "buta" jelzőről legkevesebb annyit mondanék, hogy visszautasítom. Ne kérd, hogy cifrázzam!

    Mellesleg, ha már a butáknál tartunk, akkor olvasd vissza, mit írtam remek autós példádról! De tudod, mit? Nem is kell ennyit hajtanod: mondtam már, igaza van annak, aki óvatosságra int a száguldozó autók között. Nem is ugrom egy elé sem.

    Egy franciatanár pedig például azért vitatkozik egy jogász-istennel, mert talán neki is van ilyesfajta végzettsége. . . hmmm, sosem tudhatod. Attól, hogy te félkész jogászka vagy, még szabad veled vitatkozni, nem? Vagy amit te itt kinyilatkoztatsz, az az égi manna lenne?! Mellesleg az a legszebb az egészben, hogy nem is vitatkozunk, mert különböző dolgokról beszélünk. Én már min. 2x lereagáltam a te megállapításodat, te az enyémet nem. Akkor?

    De mint priviben írtam már neked, feladom. Dolgoztam a jogban, köszönöm, elég is volt a magadfajtákból. Nálatok a fekete minimum szürke, de a fehér sem ússza meg. Legalább 2 dologról beszélünk el egymás mellett, te nem válaszolsz arra, amiket eddig írtam, úgyhogy ne fárasszuk egymást tovább, köszönettel.
    előzmény:
    zilija (606)
     
  22. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2005. június 14. 13:25573.
    Ok , Magyarországon biztos úgy van.
    čn nem ott lakom.
    előzmény:
    zilija (599)
     
  23. 2005. június 14. 00:22572.
    Na igen, a sok primitív őslakos körében elterjedt az a hiedelem, hogy ha egy AIDS-es egy szűzlánnyal közösül, akkor meggyógyul. Ezért olyan gyakori, hogy fiatalkorúakat erőszakolnak meg. Volt arra is példa, hogy egy néhány hónapos(!) kislányt erőszakolt meg valami rokona.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_404064 (610)
     
  24. 2005. június 12. 14:37571.
    Én is erre az estre gondoltam. . . de az ország nem stimmelt. bocs!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966077 (551)
     

Címlap

top