Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia, 12 évesen???

borzi
Létrehozva: 2005. szeptember 8. 17:37
A lányom barátnője szanatóriumba került, mert két hónap alatt kórosan lesoványodott.Nem eszik, csak az a két hatalmas szomorú szeme világít sovány kis arcában.A leány nagyon érzékeny, amit a kamasz társak mondtak neki, készpénznek vette. A sértést is, meg azt, hogy Ő dagadt.Hát tenni akart valamit, így nem evett.Egy pohár joghurtot 4 km futással dolgozott le.Pedig nem volt kövér, csupán fejlettebb deszka, nyakig kézláb társainál.Domborodó formáit szégyennek tekintette, hiába próbált segíteni édesanyja, a baj külső megoldást igényel.A lányom beleroppan, nem tudja ,hogyan segíthet.Ötleteket kérek.Segítsetek....Mit tegyünk, hogy visszataláljon közénk?Természetesen orvosok segítenek rajta, de a barátnők mit tehetnek?
  1. Torolt_felhasznalo_772147
    Torolt_felhasznalo_772147
    2007. február 5. 15:28114.
    Uhhh! Én még csak most töltöttem be a 20-at, de mikor még én voltam 10-12, én is azokat a ruhákat hordtam, és ezért senki nem csúfolt, mert más is így öltözködött! Persze tetszettek már mindannyiunknak fiúk, de az osztályból senkinek sem volt még barátja, barátnője, a hajunkat se festettük, műkörmünk se volt, de most... nem telt el 10 év sem és tényleg festetik, melíroztatják a hajukat a 10-12 évesek!   Ez döbbenetes!!! Én pl. 17, majdnem 18 voltam, amikor színezővel festtettem be a hajamat! És még máig nem volt rajta igazi festék!!!!!!!! De nem is hiányzik!...
    előzmény:
    silviHemel (57)
    2005-09-08  21:08
  2. 2005. október 29. 17:19113.
    Sziasztok!Kislány otthon van, de egy hetet benn volt, csoportterápián, mert depressziós, sajnos. Átver mindenkit, nem eszik ,csak annyit, hogy ne kerüljön vissza.......Ma ettünk csokit, a lányom elfelezte vele az adagját.Nos láttam, amikor eltüntette a papírzsepijében....Ilyenkor mit kell tenni? Szólni, hogy látlak? Vagy hagyni? Ma elmentünk vásárolni, egészen jó kedve volt, egyforma kabátot vettek, meg bejártuk az egész józsefvárosi piacot, cipőt is vettünk neki, de bennem motoszkált, amit mondott a lányomnak, még a múlt héten- Ő megvárja, hogy 18 éves legyen és kinyiffantja magát....TANÁCSOT SZERETNÉK!!! Kinek mondjam el? Anyujának? Osztályfőnök a helyzet magaslatán állt, az osztálybéli dolgokat példásan lerendezte. Neki???Köszönöm, hogy érdeklődtök. Elmúlik ez az önpusztító szándék egyszer???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_567822
    Torolt_felhasznalo_567822
    2005. szeptember 25. 18:26112.

    Azt hittem h én voltam az egyetlen olyan szerencsétlen 12 éves, aki szégyelte domborodó formáit... Én voltam a legfejlettebb az osztályból, ezért kilógtam a sorból. 10 éves korom óta leszoritottam a melleimet, bő bluzzokba jártam, amelyek eltakarták a fenekemet, és nagyon bő nadrágokban. Igaz egy kicsit kövérke is voltam. Szégyeltem h nekem melleim vannak (most h visszagondolok, elég nagy hülyeség...). Annyira gátlásos voltam h ha valaki rámnézett már könnyezni kezdett a szemem, és elöntött a forróság. Nekem aztán hiába mondták h szép vagyok, meg ilyenek, én csak a magam feje után mentem.Senki nem segitett...de senki sem tudott volna...egyedül jöttem rá mindenre. Arra h nem kell szégyelnem a saját testem, és büszkén megmutatnom önmagam. Igaz csak 15 éves koromban próbáltam megmutatni h milyen is vagyok. Magamtól kellett rájönnöm mindenre, csak ez segitett. Pszihológia könyveket olvastam meg ilyenek. s közeben jobban megismertem önmagam, belülről is. Az igaz h 16 évesen majdnem anorexiás lettem, de az is az én hülyeségem volt. Most 17 vagyok és tisztában vagyok önmagammal, bár még néha elkap egy olyan nem eszem ma semmit feeling. Ez soha nem fog elmúlni, csak halványulni. Mindenki önmagán kell segitsen. Szerintem a kislánnyal nem kellene folyton a problémájáról beszélni. Mikor beszélnek vele ne emlitsék az ételt, és mikor meglepit  visznek neki az ne legyen étel.

    előzmény:
    borzi (1)
    2005-09-08  17:37
  4. 2005. szeptember 23. 14:18111.
    Mi ujsag ? hogy van a kislany?
    előzmény:
    borzi (108)
    2005-09-13  20:22
  5. 2005. szeptember 15. 20:10110.
    Ma beszéltek telefonon a lányommal. nagyon vidámnak tűnt...Tegnap bent volt az anyuka az iskolában, kiállt az osztály elé, elmondta, mi a helyzet, majd pedig segítséget kért az osztálytól...Ma az osztály közös levelet írt a kórházba...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_809799
    Torolt_felhasznalo_809799
    2005. szeptember 14. 19:42109.

    Ez sajna így van. Én is észrevettem, hogy már nem eszem aannyit, mint a hülyeségem előtt. Eddig csokiból 4 kocka volt a min. most kettő a max. stb.

    Majd visszaszokik, de iylenor mindenki a fizikai egészségét tartja szem előtt-ami normális-de ahhoz, hogy egyen, előszőr a lelkét kell rendbe rakni!

    előzmény:
    borzi (108)
    2005-09-13  20:22
  7. 2005. szeptember 13. 20:22108.
    Abban reménykedem én is, hogy talán ez jó lecke volt...Nem tudom, mennyire volt tudatos ez a nagy fogyás, de a végén amikor akart sem bírt enni, meg is ijedt, sírva mondta az anyjának, hogy nem tud enni....Hát remélem rendben megy minden. Holnap az anya beszél az osztállyal.Kiszámíthatatlan a visszhang, de a gyerekek eredendően jók, ebben kell hinnünk.Legalábbis a nagytöbbség.Jó éjt.
    előzmény:
    silviHemel (107)
    2005-09-13  19:14
  8. 2005. szeptember 13. 19:14107.
    Hat ez jo kerdes!!!! Szerintem nagyreszt o rajta mulik ,vagyis az akaraterejen. Ha megint megbanta valaki, akkor el tudna-e gondolkodni azon, hogy nem erdemes meg egyszer egy ilyen szornyusegbe belemaszni, mert az egeszseg sokkal fontosabb, csufoljon barki barkit.
    előzmény:
    borzi (106)
    2005-09-13  19:10
  9. 2005. szeptember 13. 19:10106.
    Sziasztok! Új fejlemény! A kislány annyira együttműködő, hogy ma már beszélhetett az anyujával apránként elkezdett enni, inni már tud, végre rendesen. Összeszűkült kis gyomra enged a jónakHolnap az lesz a jutalom, hogy felhívhatja a lányomat, így most jól érezzük magunkat. Ahogy megy a kalória, úgy jön vissza az életkedve, a humora. Folyamatos a levélváltás a két kislány közt, remélem hamar kinn lesz. Mennyi az esély, hogy visszaesik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_809799
    Torolt_felhasznalo_809799
    2005. szeptember 13. 16:34105.

    Igen, mindenképp írj!

    a fórumon beszéltem olyan csajokkal, kaik már megjárták a kórházat, és nem túl jó élményekkel jöttek ki, szal nagy adag itartást küldök neki! 

    előzmény:
    silviHemel (103)
    2005-09-12  19:49
  11. 2005. szeptember 12. 19:50104.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809799 (102)
    2005-09-12  16:40
  12. 2005. szeptember 12. 19:49103.
    Ez jo hir!!Remeljuk igy is lesz, es meggyogyul es tobbe nem koveti el ezt a sulyos hibat. Irj meg ha megint lesz vmi fejlemeny!
    előzmény:
    borzi (101)
    2005-09-11  19:40
  13. Torolt_felhasznalo_809799
    Torolt_felhasznalo_809799
    2005. szeptember 12. 16:40102.
    Mostmár ezt is tudom Köszi!
    előzmény:
    silviHemel (100)
    2005-09-11  19:37
  14. 2005. szeptember 11. 19:40101.
    Sziasztok!Hatásosnak bizonyul a kezelés, mert a kislány, igaz csak keveset, de elkezdett enni.Rosszul érzi magát, mert nem mozoghat, dde várja a találkozást édesanyjával, ennek érdekében együttműködő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. szeptember 11. 19:37100.
    Orulok, hogy most mar rendesen eszel. Hidd el, a megfelelo taplalkozassal kordaban lehet tartani a testsulyt. Terhesseg idejen meg amugy is felszed az ember egy kicsit, meg telen mondjuk. Ami tenyleg nem egeszseges, ha vki mar annyira kover, hogy a szive korul is zsirreteg van, sajnos ez sulyos sziv- es errendszeri megbetegedeseket, es nem tul hosszu eletet iger. De csak mert az emberen van par kg felesleg, meg nem kell parazni. A sovanysag viszont szinten nem egeszseges, mert ha nincs rajtad felesleg, akkor a zsirban oldodo vitaminok nem tudnak felszivodni, es mas a szervezet szamara nelkulozhetetlen enzimek stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809799 (99)
    2005-09-11  19:14
  16. Torolt_felhasznalo_809799
    Torolt_felhasznalo_809799
    2005. szeptember 11. 19:1499.

    Mostmár rendesen eszem, "régen" egész nap em ettem semmit. a reggelimet az osztáyltársaim közt osztottam szét, a pénzemet újságra költöttem, hogy innivalóra, de kizárólag vízre, merrt abban nincs kalória!!! -én hülye :D

    Örülj neki, hogy jól eszel, és odafigyelsz magadra! Ez nagyon jó dolog!

    Ja, és én minden anorexiás lányt dilisnek néztem, és azt mondtam: " Na én aztán tuti nem" aztán egyszer úgy ébredtem fel, hogy "felszedtem pár kilót" aztán már "kövér" voltam, végül jött a hánytatás, és az önsanyargatás, ami nem is volt sanyargatás, mert mikor nem ettem semmit, én voltam a világ legböüszkébb embere!

    előzmény:
    silviHemel (97)
    2005-09-11  14:56
  17. Torolt_felhasznalo_809799
    Torolt_felhasznalo_809799
    2005. szeptember 11. 19:1098.

    Norbira én is gondoltam, de annyira nem bírom a csávót, hogy sztem miatta nem tudnék enni, és az lenne az igazi fogyókúra 

    Egyébként a hit nagyon sokat segít nekem, ez igaz, de aki nem jártas ebben, annak ondhatom, nekem ez segített a legjobban...

    előzmény:
    Tűzlány (96)
    2005-09-11  14:40
  18. 2005. szeptember 11. 14:5697.
    Hanyszor szoktal enni egy napt? Es miket szoktal enni??? En nem hiszem hogy valaha is anorexiassa tudnek valni, ugyanis ha nem eszem idoben, nagyon beteg leszek, annyira elkezd fajni a hasam hogy megveszek!!Vagy hanyingerem lesz az ehsegtol es utana orakig mar azert nem eszek!!!MAgamba kell tomkodni a kajat ,es minden egyes falat amit sikerul lenyomnom, vagy bennem is marad, nagyon sokat szamit. Tegnap este ugyanigy jartam mert nem volt idom, alkalmam enni (( Altalaban mindig tartok magamnal soskekszet, egy kis gyumolcsot vagy valamit. A gyomrom meg mindig nem jott rendbe tegnap ota, most is szenvedek. Ha ehesen ulok be autoban, tuti hogy 15 perc es olyan hanyingerem lesz hogy meg kell allni vagy kihanyom a semmit Bar nekem is olyan normalis eros gyomrom lenne mint az emberek tobbsegenek!!! Sajnos nekem ezzel kell egyutt elnem egy eleten at.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809799 (95)
    2005-09-11  14:33
  19. 2005. szeptember 11. 14:4096.

    Helyes, helyes   Bár magam nem vagyok vallásos, de ha neked ez a gyógyír, akkor hurrá! Mindenkinek más jön be...A lényeg hogy túlvagy a nehezén...4 hánytatás után jó is hogy leálltál, mert egy idő után már szinte lehetetlen, elkap mint a lavina...A csokira meg egs, helyettem is egyél meg egy kockával   Csak mert én most Update-elek és 12 után már nem szabad   de reggel egy mini csokit találtam itthon, azt befaltam  

    Mérleg...Azt el kell szépen felejteni...Én már évek óta gyógyult vagyok, de még most is idegbeteg leszek ha ráállok...Inkább mások véleményét és a ruháidat figyeld   Ha jók rád, vagy lazábbak, akkor nyugodt lehetsz, akármit látsz a tükörben, mégis okés vagy  

     

    Nagyon ügyesen csinálod hogy elmeséled a dolgokat, tényleg sokszor jól jön ha ezzel tudsz segíteni...És ugyebár az igazán hiteles, aki már átélte az adott szitut. Ezért írtam én is ide be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809799 (95)
    2005-09-11  14:33
  20. Torolt_felhasznalo_809799
    Torolt_felhasznalo_809799
    2005. szeptember 11. 14:3395.

    Köszönöm szépen, már kezdek egyre inkább magamhoz térni. Az előbb ettem még 4 kocka csokit, le kellett ülnöm, annyira jó volt 

    Egyébként a bnőim talán sosem csinálnámnak ilyen butaságot, bár az egyik legjobbról pont a fórumun tudtam meg, hogy hánytatja magát. Azt hittem megfojtom, de azóta legalább nem csinálja.

    Egy időben én is hánytattam magam-jobban mondva így kezdődött az egész- , de csak négyszer fordult elő, és a bnőm letette velem a nagy esküt, hogy többet nem teszem. Akkor kezdtem le koplalni...

    No mindegy! Motsmár csak azért járok ilyen topicokba, hogy elmeséljem a dolgokat, hogy tartsam a betegekben a lelket, vagy hogy okítsam őket az én esetemből.

    Jah, és ha nem lennének barátaim, akkor nagyon nehéz lenne, de szerencsére vannak, sőt! 8 éve járok templomba a családommal-református vagyok-, és augusztusban megtértem, szóval úgy érzem, nekem a legegyszerűbb 

    előzmény:
    Tűzlány (93)
    2005-09-10  22:13
  21. Torolt_felhasznalo_809799
    Torolt_felhasznalo_809799
    2005. szeptember 11. 14:2994.

    A családom egyenlőre nem szenved, mert "nagyon ügyesen" csináltam, de sokszor fenyegettek szpiho-okival. Egyszer pl. Apu ráállított a mérlégre, én meg elkezdtem zokogni, és kibuktam a számtól, amit a mérleg mutatott.

     

    A topic neve: Bulémia, anorexia-a nők leggyakoribb betegsége!

    előzmény:
    tiktak (92)
    2005-09-10  21:51
  22. 2005. szeptember 10. 22:1393.
    Sok erőt, ne hagyd magad legyűrni ennek a rémes nyavalyának! Én is küzdöttem ellene, hat évembe került és már bánom...Dehát a lélek bonyolult...Ne utáljátok magatokat....Én még most is párnázott vagyok, de rengeteg férfinek tetszem, és nem érzem már hogy nagyon soványnak kellene lennem...Nem mondom hogy nem örülnék mínusz tíz kilónak, de így is jó nekem. Alakul ez, mond csak el a bnőidnek hogy ne csináljanak butaságot! Ügyesen  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809799 (90)
    2005-09-10  20:52
  23. 2005. szeptember 10. 21:5192.
    Regisztráltam az im-en, de nincs kedvem váégigbogarászni az egészet. Hol van ez a topic?
    A családod azért szenved, mert te szenvedsz. Mert gyűlölöd magad, pedig ők szeretnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809799 (90)
    2005-09-10  20:52
  24. 2005. szeptember 10. 21:4991.
    Van olyan, hogy a bulimia nem jár együtt hánytatással, vagy hashajtózással, bár tényleg nagyon ritka. Nincs erőm visszakeresni, hogy ki mondta, hogy nincs ilyen. Azok tényleg nagyon kövérek, de valóban nagyon ritka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top