Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házinyúlra nem lövünk...

joana
Létrehozva: 2005. november 9. 12:37

...kivéve, ha a nyúl támad...

ha nagyon tetszik valaki a munkahelyemen (jobban, mint kellene!), és tudom, hogy én is tetszem neki, de régóta van barátnője... szerintetek mennyire mutathatom ki a vonzalmamat iránta? egyáltalán kimutathatom? Mi a véleményetek?

Kezdek naggyon belezúgni...

 

  1. Torolt_felhasznalo_954894
    Torolt_felhasznalo_954894
    2008. december 21. 22:23222.

    én meg nagy bakot lőttem. a történet úgy kezdődött, hogy az egyik egyetemi csoporttársam leszólított egy bevásárló központban, majd felvett msn-re, aztán később azokat az órákat vette fel, ahová én is járok, majd minden este hazáig kisért, pedig nem igazán egy irányba lakunk. Pár hónap múlva elhívott kocsmázni, madj később vásárolgatni egy egész délután. Folyton segített a tanulásban, csak szólnom kellett neki és ő máris ugrott. Aztán egy nagy hibát követtem/követtünk el. Elhívott a lakására "tévézni" és iszogatni. Elmentem hozzá, aztán az lett belőle, hogy a keze a pólóm alatt kötött ki (nekem nem volt ellenemre) Aztán megkérdezte, hogy folytassuk-e a dolgot vagy ennyi volt, mert neki b.nője van. Én nem-et mondtam. Aztán másnap haza kisért és azóta nem igazán beszéltünk. És most mihez kezdjek? Adjak neki "jelet" ,hogy tetszik vagy mondjam neki? Vagy mihez kezdjek vele? Ha valóban úgy hat a férfiakra az ital, mint egy igazságszérum, akkor ez jelent valamit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2005. december 16. 12:23221.

    Valamivel kiegészíteném: átgondolva az egészet, Neked kell tudnod, hogy milyen pasit keresel, mit vársz el attól a férfitól, akire szükséged van. Én magamból, a saját igényeimből indulok ki, ezért nekem egy ilyen helyzet kizáró tényező. Olyan tipus vagyok, aki körül mindig "donganak," de ezeket az embereket én sohasem veszem komolyan. Ha valaki bekerül abba a körbe, amelyik esetleg érdekelhetne, akkor arra én nagyon odafigyelek. Főleg a hibáira, mert így kisebb az esélye, hogy elalélok tehetetlenül...

    Ha a hibái olyanok, amiket 20 év múlva is el tudok viselni, akkor megpróbálhatom. De addig csak hagyom, hadd teljen az idő és mutassa meg magát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611274 (220)
    2005-12-16  12:13
  3. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2005. december 16. 12:13220.

    Nem hiszek ebben. Az ember minden megnyilvánulása az egyénisége következménye. Aki így kezeli a kapcsolatait, az miért kezelné egyszercsak éppen ellenkezőleg? Nem azt mondom ezzel, hogy nem érezhet irántad őszintén, de azért fennáll a veszélye, hogy egyszerűen önmagát sem ismeri és minden kis fellángolást komoly dolognak hisz, aztán kapkod ide-oda...

    Ha komolyan érdekled, akkor le fogja zárni a jelenlegi kapcsolatát és úgy fog Hozzád közeledni.

    Nem az a baj, hogy a munkahelyeden ismerkedsz meg vele, ezt már írtam. Hanem az, hogy itt sokkal könnyebb az embernek "vadászni."

    Egyáltalán mennyire ismered? Mit tudsz róla azon kívül, amit ő mutat magáról?

    előzmény:
    joana (219)
    2005-12-16  12:02
  4. 2005. december 16. 12:02219.
    és mi van ha nem??? nem munkahelyi kapcsolatban is jöhet másik "kolléganő"....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611274 (218)
    2005-12-16  11:58
  5. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2005. december 16. 11:58218.

    Na pl. ez az egyik veszélyforrás a munkahelyen! A kollégák hozzáállása. Látod, még semmi sincs, de ők már beszélnek róla... Mert ha Neked megjegyzést tesznek, biztos lehetsz benne, hogy a hátad mögött még jobban kibeszélik a dolgot. Nem akarsz bekavarni, de sohasem tudhatod, milyen úton-módon jut el a barátnő fülébe. Persze lehet, hogy nem, de a veszélye megvan.

    Nekem nem is ez a gondom vele, hanem amit leírtam. Egyszerűen képtelen lennék megbízni egy olyan pasiban, aki hezitál, nem dönt, csak nézeget...

    Képzeld el, ha összejönne ez a dolog, és 1-2 év múlva jönne egy másik kolléganő, akivel ugyanígy felizzana a levegő... Aztán megint másik...

    előzmény:
    joana (216)
    2005-12-16  11:27
  6. 2005. december 16. 11:28217.
    Köszike.... Én tuti jól fogom magam érezni.... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701157 (214)
    2005-12-16  09:48
  7. 2005. december 16. 11:27216.

    Szia! Köszi a hsz-t, csak annyit tennék hozzá, hogy ő nem "akar" velem kapcsolatot létrehozni, csak annyi hogy egyértelmű hogy van köztünk valami, de én nem lépek mert nem akarok bekavarni és ő sem lép sztem a barátnője miatt.... vagy nem tudom mi miatt, de egyikünk sem lép, az viszont nyilvánvaló hogy nem vagyunk közömbösek egymásnak, csak valahol sztem mindketten félünk, vagy nem tudom...tényleg....

    de már voltak kollégák akik tettek megjegyzéseket állíytólag a vak is látja hogy mennyire tetszünk egymásnak...én tagadok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611274 (215)
    2005-12-16  10:14
  8. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2005. december 16. 10:14215.

    Na, ez egy jó döntés!

    Mellesleg ebben a dologban nem az a baj, hogy egy munkahelyen dolgoztok, hanem a barátnő. Teljesen mindegy, hol ismerkedtek meg, a munkahely csak azért veszélyesebb ilyen szempontból, mert sok időt töltünk együtt és akarva-akaratlanul megismerjük egymást. Csakhogy a kép, amit a másikról látunk, egy adott környezetben jól irányítható, nem valós. Pl. valaki, aki a szakterületén nagyon jó, a munkahelyén elismert ember lehet. Ezért - ha ebben a közegben ismerjük meg - hajlamosak vagyunk azt hinni róla, hogy az élet egyéb területein is ilyen kiválóság, pedig sajnos, sok esetben éppen azért olyan jók a munkájukban, mert azt pótcselekvésként, valaminek az elfedésére használják. Na jó, ez már kezd így bonyolultan hangzani, de az a lényeg, hogy a munkahelyi kapcsolatokról még a szakemberek véleménye is nagyon megosztott. Abban az esetben, ha mindkét fél szabad, még akár nagyon jó is lehet a kapcsolat, szólhat egy életre is. (Én is a munkahelyemen ismerkedtem meg a férjemmel.)

    Nade! azok a férfiak és nők, akik párkapcsolatban élnek és mégis próbálkoznak a munkahelyükön is kapcsolatot kialakítani, talán még elítélendőbbek, mint a bulikban vagy más közösségi helyeken ismerkedők, mert egyértelműen a munkahely adta szemfényvesztésre hajtanak rá és nagyon kellemetlen helyzeteket tudnak teremteni.

    Sok vezető pl. úgy reagál ezekre a dolgokra, hogy egyszerűen kirúgja az egyik felet. Nem akarlak kiábrándítani, de az én tapasztaltaim szerint legtöbb esetben a nőt. No persze, nem ezzel az indokkal, de senki sem tökéletes, okot találni a legkönnyebb az eltávolítására.

    Nem akarok most ebbe nagyon belemenni, inkább csak egyet kérdezek: milyen pasi az, aki a barátnője mellett másik nővel akar kapcsolatot kezdeni? Miért nem zárja le előbb a régi kapcsolatát? (Feltéve persze, hogy tényleg akar Tőled valamit, nem csak egyszerűen félreérted a viselkedését...)

    előzmény:
    joana (213)
    2005-12-16  09:24
  9. Torolt_felhasznalo_701157
    Torolt_felhasznalo_701157
    2005. december 16. 09:48214.

    Szia Joana!

    Nálam bejött a házi nyúlra lövünk-effektus, csak annyiban volt más a szitu, mint a Te esetedben, hogy mi amikor egymásra néztünk, valami bekattant (mint utóbb a beszélgetéseink során kiderült.)

    A kiszemelt lovag tartott előadást nekünk az új munkahelyen (tűzvédelem, biztonság stb.), nekem már akkor feltűnt, de úgy vettem észre, ő nem hederít rám (pedig hajjaj!). Aztán néha összefutottunk és kiderült, hogy mindketten szinglik vagyunk (én meg azt hittem tutira van barátnője, ő meg azt, hogy biztosan van pasim). Szerencsére ahhoz túlságosan érdekeltük a másikat, hogy rákérdeztünk erre. Mázli, hogy jókor, jó időben, jó helyen taliztunk, közös munkahelyen... Aztóta is imádunk dolgozni járni, mert az esetek nagy többségében látjuk egymást még ha csak rövid időre is... Ha meg nem bírunk magunkkal, hát akkor randizunk munkahelyen kívül is. Persze bent a cégnél ügyelünk, nehogy túl sok minden kiszivárogjon, mert a házi nyúl-effektussal az a baj, hogy ha 1-2 hülye irigy pi..a elkezd mindenfélét összehordani, elindul a lavina.

    A Te esetedben azt javaslom, ne pazarold a gondolataidat sem erre a pasira, mert ha barátnője van, nem Te kellesz neki. Ha tudnád, én már hányszor jártam így korábban... De hagytam őket a fenébe, aztán volt olyan, hogy imádott barátnőjükről kiderült, hogy megcsalta őket, akkor meg farokfelvágva futottak volna hozzám, de jól elküldtem őket. Más levetett pasija nekem nem kell!

    Köszi, hogy meghallgattál, jó szórakozást az esti bulihoz! 

    előzmény:
    joana (213)
    2005-12-16  09:24
  10. 2005. december 16. 09:24213.

    1-2 hónappal ezelőtt is másképp gondoltam láttam dolgokat meg most is.... Most már TUDOM hogy én semmit nem fogok lépni, akkor inkább felejtős.. sokáig bizonytalan voltam, azért is indítottam ezt a topicot met kíváncsi voltam véleményekre, de az eltelt időben megvilágosodtak dolgok és most már tudom mit teszek vagyis inkább nem teszek...

     

    egyébként ma lesz a céges kari bulink...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (210)
    2005-12-15  21:34
  11. Torolt_felhasznalo_611274
    Torolt_felhasznalo_611274
    2005. december 16. 08:09212.

    Igen, nekem is erős a gyanúm, hogy a pasi semmit sem akar tőle, legfeljebb egy jó kollegális kapcsolatot.

    Ezzel a témával sokat foglalkoztam az elmúlt két évben, mert a szakdolgozatomat a munkahelyi kapcsolatokról írtam. Rengeteg emberrel beszélgettem erről, és sok férfi mondta nekem, hogy egyszerűen nem tudják, hogyan viselkedjenek a munkahelyükön a kolléganőkkel, mert ha úgy kezelik őket, mint bármelyik férfi kollégájukat, akkor udvariatlan tuskóknak tartják, de ha legelemibb figyelmet is mutatják feléjük - puszta udvariasságból -, akkor rögtön félreértik, és nőiességük ellenállhatatlanságának tulajdonítják...

    Az erről a témáról szóló fejezetnek a mottójául a következő idézetet írtam, melyet a topicindítónak is a figyelmébe ajánlok:

    „Ne légy olcsó, mért lennél, ha isteni lehetsz?”

    (Dan Goggin)

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (210)
    2005-12-15  21:34
  12. Torolt_felhasznalo_642979
    Torolt_felhasznalo_642979
    2005. december 16. 07:47211.

    Na és arról nem lehet szó, hogy egy pasinak legyen tartása és ne kacsintgassogn?

    Kicsit rosszindulatú volt ez a mondatod már bocs.

    Egyedülálló nő és tetszik neki egy pasi, akinek barátnője van. Ki is itt az aki nem bír magavála ebben a helyzetben? Nem az aki kikacsint a kapcsolatból?

    Tessék kicsit átgondolni mielőtt leírunk valamit!

     

    előzmény:
    Mirza (29)
    2005-11-09  13:01
  13. 2005. december 15. 21:34210.

    azt írtad, már féléve megy ez a dolog, meg hogy "egyből a karjaiba omlok ha megtudom h érez valamit ő is... jaj csak egyszer tudjam meg", "ismerem magamat, és tudom hogy ha elragadnak az érzelmek, senki és semmi nem állít meg... tudom, ha csak egy icipicit is biztosít afelől h ő is hasonlóan érez, nem hiszem h azon fogok gondolkozni h neki barátnője van... nem tudom ez jó vagy rossz, csak tudom h ilyen vagyok.... ", "lehet meg kéne várnom amíg tényleg történik valami és akkor agyalni a dolgokon.. nem iszom előre a medve bundájára... "

    valahogy nem összeegyeztethető "ráhajtásra" meg arra, hogy ő hajt rád mindenféle húzásokkal, és te ellenállsz kitartóan nem lehet, hogy már annyira belebolondultál meg fantáziálsz, vágysz rá napmintnap, hogy egy tetsző pillantást is bíztató fordulatnak veszel? szerintem azér nem ennyire tutyimutyik palik, hogy vakis látja, mennyire odavan érted, meg rádhajt a húzásaival és tesem bírnál ellenállni - de mégse történik semmise. hát most vagy "reagáljál" és akkor meglátod, mi lesz, vagy gondolkodj el, hogy vajon valóban van-e bármiis

    előzmény:
    joana (208)
    2005-12-14  11:48
  14. 2005. december 15. 17:29209.

    Hát ilyenek ezek a topicok... 

    Szerintem egyébként alaposabban ki kellene deríteni, hogy 'akar' a srác. De erős gyanúm van, hogy mit akarhat... , bár van egy-két százalék kivétel... de akkor azt hiszem többet tennie az ügy érdekében... vagy annyira össze van zavarodva, hogy nem mer semmit se tenni (ilyet is láttam már!), és az idő fog mindent megoldani. Mindenesetre, én nem ajánlanám, hogy Te kezdeményezd a dolgot... több okból....

    Fel a fejjel, és gondolj arra, hogy jobb nem olyan társat találni, akivel több kapcsolódási pontot van, mert ez balul is elsülhet... és akkor már a munkádat se biztos, hogy szeretni fogod...  

    előzmény:
    joana (208)
    2005-12-14  11:48
  15. 2005. december 14. 11:48208.
    örülök mert mióta elindítottam ezt a topicot csak gyanúsítgatást kapok hogy miféle ember vagyok én hogy ráhajtok más pasjára...pedig én nem is... ha azt veszem Ő hajt rám mindenféle húzásokkal én pedig még csak nem is reagálok pont azért mert foglalt...
    előzmény:
    barnaszemu (205)
    2005-12-14  11:30
  16. Torolt_felhasznalo_351098
    Torolt_felhasznalo_351098
    2005. december 14. 11:44207.
    Vagy hatalmi harcok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351098 (206)
    2005-12-14  11:36
  17. Torolt_felhasznalo_351098
    Torolt_felhasznalo_351098
    2005. december 14. 11:36206.

    Üzletelés a férfiakkal?

    előzmény:
    joana (204)
    2005-12-14  09:48
  18. 2005. december 14. 11:30205.
    Én hiszek neked!  
    előzmény:
    joana (204)
    2005-12-14  09:48
  19. 2005. december 14. 09:48204.
    Dorkának üzenem, meg lehet nyugodni, én SEMMIT nem teszek az "ügy" érdekében és ezt már kb 100szor leírtam ebben a topicban, dehát nem kell rám figyelni tessék mondani a magunkét, hozzáteszem NEM éN tettem tönkre a te kapcsolatodat, és még soha életemben nem tettem tönkre senki kapcsolatát, és ezt sem fogom mert már azt is megmondtam korábban hogy addig amíg neki kapcsolata van, tőlem semmit nem kap, még egy icipici jelzést sem és ehhez tartom magam...tehát ne rám tessék haragudni..én egy jó ember vagyok!!!
    előzmény:
    joana (1)
    2005-11-09  12:37
  20. Torolt_felhasznalo_647112
    Torolt_felhasznalo_647112
    2005. december 11. 19:08203.
    Úgy látszik ezzel nem vagy egyedül.....
    előzmény:
    joana (1)
    2005-11-09  12:37
  21. Torolt_felhasznalo_647112
    Torolt_felhasznalo_647112
    2005. december 11. 19:02202.
    És mióta tetszetek egymásnak?Velem is ez a helyzet,alig várom hogy mehessek dolgozni.Persze tudom nem lehet semmi mert nős a drágám,dehát nem direkt érzem ezt.Egy bulin közelebb kerültünk egymáshoz,de semmi komoly.Azóta ha meglátjuk egymást totál zavarnban vagyunk.Levelezünk de még nem történt semmi.Nem tudom ő mit érez,Talán a jövő héten kiderül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102732 (199)
    2005-12-06  13:58
  22. 2005. december 11. 18:48201.
    Jah, és mégegy fontos kérdés, támad a nyúl?????  
    előzmény:
    joana (1)
    2005-11-09  12:37
  23. 2005. december 11. 18:46200.

     jajjjajj... és Te mit szeretnél????

    előzmény:
    joana (1)
    2005-11-09  12:37
  24. Torolt_felhasznalo_102732
    Torolt_felhasznalo_102732
    2005. december 6. 13:58199.

    Helló!

    Nekem is nagyon tetszik valaki a munkahelyemen, szerintem én is Neki, de még sem történik semmi. Azt hiszem, hogy jobb is így egyenlőre. Így mindig van miért bejönni reggel,  unalmas óráimban kiről ábrándozni stb. Újabban azt a cselt vetettem be, hogy teljesen "közömbösen" viselkedek, ha találkozunk, ma például visszajött még egyszer az irodába, de akkor is koppant, mert én már a konyhában teáztam a többiekkel. Így mit volt tennie mást... elkullogott. Most már vége annak, hogy leizzadva jópofizok neki, ő pedig csak úgy tessék-lássék! Vagy igen, vagy nem, köztes nincs, ha nem, sem akasztom fel magam. .. természetesen, ¬  akkor marad a bizsergés, ami még jót is tesz.  Egyébként pedig szerintem ilyen érzelmi viharok sokunkkal megesnek a munkahelyen, szerintem az esetek többségében nem szabad jelentőséget tulajdonítani ezeknek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top