Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Távkapcsolat? milyen?

lilu*
Létrehozva: 2006. január 7. 15:21

sziasztok!

kérdésem az lenne, hogy kinek mi a véleménye,tapasztala a távkapcsolatról?

mik azok a hátrányok amitől igazán szenved az ember?

(pl saját tapasztalat alapján, hogy nem tudom soha felhívni, hogy gyere sétálni..beugrom öt percre..vagy menjünk moziba..mindig minden kicentizett buszhoz vonathoz mért...)

ill. mennyire igaz az a tapasztalat, hogy távkapcsolatként működik de valódiként már nem?

mindenki véleményére kíváncsi vagyok

Lilu*

  1. Torolt_felhasznalo_120130
    Torolt_felhasznalo_120130
    2006. március 10. 08:22126.

    Cio!!!!!

    Mi (csak) 8 honapja vagyunk együtt a kedvesemmel , mi is tavkapcsolatban elünk. 1 honapra ra hogy összejöttünk en elköltöztem Sopronba, mert most kint tanulok Ausztriaba. Ha szerencsenk van hetente 2 napot eggyütt vagyunk.  

    Nagyon boldog vagyok vele es szeretnem ha ez a jövöben sem valtozna. A kapcsolatunkba csak az a gaz hogy nagyon bizalmatlan velem szemben. Pedig en nem igazan adtam neki okot.

    En bizom benne, hogy ha 2 ember szereti egymast a tavolsag nem akadaly.    

    előzmény:
    lilu* (1)
    2006-01-07  15:21
  2. 2006. január 19. 11:55125.
    Szia!

    De nagyon is boldog vagyok a barátommal, de azért nem kell engem irigyelni, családommal viszont nem lehetek együtt, csak fél év múlva Ilyen az élet, valamit elvesz egy időre, de valamit(valakit) ad helyette.

    Nekem már akkor sulim lesz, amikor a szigorlatot fogom irni, úgyhogy az lényegében kivül esik a vizsgaidőszakon. De hát tény, hogy azért mégiscsak a része
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255401 (122)
    2006-01-16  02:05
  3. 2006. január 16. 22:39124.
    Szia!


    Persze, a távkapcsolatnál az van, hogy jobban hiányzik a másik... De hogy lehetne továbblépni egy kapcsolatban (házasság, saját család, évek egymás mellett), ha az összeköltözés nem jó? És ezt akkor sem lehet tudni, ha egy városban éltek, csak ha már összeköltöztetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287031 (123)
    2006-01-16  08:21
  4. Torolt_felhasznalo_287031
    Torolt_felhasznalo_287031
    2006. január 16. 08:21123.

    Sziasztok!

    A (volt) barátom 2 év távkapcsolat és 4 hónap együttélés után kijelentette: jobb az, ha kéthavonta találkozunk, mert akkor már igazán hiányzik a másik, az együttéléssel elvész az varázs és megszokássá válik s úgy már nincs értelme..  Lehet hogy ez a fiú szeret szenvedni, s nem tudja elfogadni a jót? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_255401
    Torolt_felhasznalo_255401
    2006. január 16. 02:05122.
    Hello, újra felnéztem ide. Mi az, hogy nincs miért irigyelni? Ez nem úgy tűnik, mintha túl boldog lennél.
    Lilu, tanulgass. Sok sikert.
    A szigorlat nem része a vizsgaidőszaknak?
    előzmény:
    Yndira (119)
    2006-01-12  21:38
  6. 2006. január 14. 16:50121.
    Szia Lilu!

    Most látom, hogy ittvagy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. január 12. 21:55120.

    látom látom mert még mindig itt lógok tanulás helyett.épp verseket olvasgatok...meg emileket irogatok..és gondolkodom a kapcsolatokon.de nem lettem okosabb

     

    előzmény:
    Yndira (119)
    2006-01-12  21:38
  8. 2006. január 12. 21:38119.
    Ittvagyok, irtam is remélem ki tudsz rajta igazodni!!
    Ne irigyelj Lilu...nincs miért

    Kellemes estét!

    És majd irj!! (sokat)
    előzmény:
    lilu* (118)
    2006-01-12  21:06
  9. 2006. január 12. 21:06118.

    de látom még fenn vagy! na akkor olvasd szépen amit írtam és kitartás hozzá,remélem egyébként hamar meggyógyulsz   

    én msot kicsit morc vagyok.és tanulás helyett itt lógatom a lábam...de fél óra múlva rászánom magam.eldöntöttem!

    előzmény:
    Yndira (116)
    2006-01-12  19:06
  10. 2006. január 12. 21:03117.

    nahát nahát...nem rossz

    mondanám hogy irigyellek, de nekem valahogy most férfiakból elég volt egy időre azt hiszem...biztos van aki meg tudja változtatni a véleményem később...de most épp itt tartok...

    de azért élvezd ki azt a négy napot és nagyon nagyon jó pihenéstés ha már nem a Kedveseddel vagy írj nekem mihamarabb

    pusz

    előzmény:
    Yndira (116)
    2006-01-12  19:06
  11. 2006. január 12. 19:06116.
    Sziasztok!

    Na, számomra a vizsgadőszak véget ért

    Igaz, vár még rám 2hét múlva egy szigorlat, de az még messze van
    Szokás szerint igy vizsgaidőszak végére belázasodtam, torokgyuszi.
    De most már végre a 4-5órás alvások helyett minimum 10órát aludhatok

    Röviden ennyi, most már igyekszem gyógyulni, hisz lesz 4egész napom a Kedvesemmmel! Megyek, és hagyom, hogy kényeztessenek

    Puszi

    előzmény:
    lilu* (115)
    2006-01-12  09:51
  12. 2006. január 12. 09:51115.

    megvagytok még? eddig tartott mig az expolert beüzemeltem és tudok irni...

    kiéértem szóval külföldről jelentkezem..és épp itt hadoválnak az ablakom előtt valami általam elv. beszélt nyelven..na de sebaj

     irjatok nekem két vizsga között

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. január 9. 21:06114.

    köszönöm

    de most épp veszett bosszús vagyok.20 kg  a súly repülőn és nekem 22 a bőrönd.és még jönne bele ez az..nem tudja valaki kézipoggyászban házisütit meg pálinkát lehet vinni?  

    előzmény:
    Glacier (113)
    2006-01-09  20:56
  14. 2006. január 9. 20:56113.
    Lilu, jó utat neked holnapra! Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. január 9. 20:52112.

    örülök hogy jól vagy.csak elég melankólikus hangulatúak az irásaid abból gondoltam.de a lényeg hogy jól vagy!

    én most épp senkivel nem vagyok távkapcsolatban csak éppen megbeszéltük hogy majd meglátjuk mi lesz,ha visszajövök...ez egy kicsit bonyolult.de jelenleg más megoldás nem lehet.a többi meg majd úgyis kiderül.igazából csak a megbeszéléshez előbb át kellett gondolnom a dolgokat.és azért kérdeztelek titeket.

    de azért irjatok még mindig ha valami eszetekbe jut!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249556 (111)
    2006-01-09  20:22
  16. Torolt_felhasznalo_249556
    Torolt_felhasznalo_249556
    2006. január 9. 20:22111.
    helloo

    hat koszonom a biztato hozzaszolasokat de semmi gond, nem faj..eppen ma beszeltunk, arrol hogy milyen jo volt ujra tallakozni es hogy a nagy rohanasban meg az orokos megfelelesi kenyszerben kis pihenteto sziget vagyunk egymasnak...egy oleles, egy kis meleg kucko...es olyan jo igy...

    de mar nem vagyunk egyutt ezert ez most eleg is.

    mindenkinek megvan a maga parja, es ha neked eppen az az akivell tavkapcsolatban vagy, akkor ki fogjatok birni..
    előzmény:
    lilu* (108)
    2006-01-09  06:52
  17. 2006. január 9. 18:36110.
    nagyon nagyon drukkolok
    sőőt! minden tudásom elküldöm hátha segit
    pusz
    előzmény:
    Yndira (109)
    2006-01-09  10:26
  18. 2006. január 9. 10:26109.
    Mától csak a tanulásra öszpontositok (ezt még magamnak is nehezen hiszem el )

    Holnap+csütörtökön szoritsatok!
    Majd hétvégén felnézek.
    Addig is kitartást mindenkinek, és szép hetet!

    Seligee: Olyan szépen irtál arról a kapcsolatodról, látni, hogy nem kaland volt, sajnálom, hogy még nem teljesülhet be igazán. De még kitudja mit hoz az élet?! //remélem őt magad mellé, vagy mást, jobbat//

    Puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. január 9. 06:52108.

    igy már értem.na ez akkor azért egy más történet.

    gondolom még nagyon mélyen benned él a másik.de itt vagyunk mi neked most! ha elcsüggednél vagy rossz a kedved irj ide és mi megvigasztalunk.! szerintem a többiek is igy gondolják akik szoktak ide irni 

    és ha éppen rossz a kedved akkor ird le hogy mi bánt és mi meghallgatunk! nem jó dolog egyedül lenni.nem szabad magadbazuhanni...még ha nehéz is.

    egyébként az egészségügyi kapcsolat előttem sem ismeretlen fogalom.és teljesen normális dolognak tartom..csak nehéz arra is találni valakit...legalábbis én olyat "szoktam" keresni,aki vonz de úgy érzem nem leszek bele szerelmes....

    sajnálom hogy nektek nem működött a távolság miatt.és hogy nem volt megoldható.ez e legszomorúbb...amikor két ember igazán szereti egymást mégsem megy...és ahogy a bölcsek mondják,az élet megy tovább. csak ilyenkor mindenki azt érzi hogy nélküle...próbáld meg jól érezni magad meg ilyesmi...persze meg kell adni a gyászidőt..de azért magadat ne temesd el!

    puszi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249556 (107)
    2006-01-09  01:09
  20. Torolt_felhasznalo_249556
    Torolt_felhasznalo_249556
    2006. január 9. 01:09107.
    hat igazabol mi nem ugy zartuk le, hogy akkor egy idore, hanem ezt veglegesen lezartuk. ha lesz valami meg, az valami uj lesz es mi is ujak leszunk, gazdagodva azzal a sok mindennel ami az addig eltelo idoben tortenik. ha az az enem es az az enje ismet egymasra talalnak az nem a regi kapcsolat folytatasa lesz...

    a szakitas nehez volt de...mindne nap beszeltunk, es eppen otthon voltam egy par napra, hazaszoktem hozza kicsit es akkor valahogy...nem olyan volt. es szeretjuk egymast es sirtunk a repteren mert megbeszeltuk, hogy akkor innentol mindneki amerre lat de akkor es ott nem tudtuk folytatni...tulsagosan fajt es tul keves boldogsagot adott...amit adott az gyonyoru volt de ez atvolsag megnottevel ha nem is megszunt de leredukalodott...

    az h volt jelolt, nem szerelmet jelent, csak szexet. szerelemre meg nem vagyok kesz, ahhoz meg tul frissek az emlekek vele es csak ot keresnem az uj partnerben, most erzelmileg jobb egyedul... azert meg nem jarok valakivel, hogy legyen valakim, az egeszsegugyi szexet meg szerencsere mar erzelmek nelkul is meg lehet oldani. ez lehet h kurvasan hangzik, de ha a fiuk megtehetik, azt hiszem mi is.

    csok
    előzmény:
    lilu* (104)
    2006-01-08  21:36
  21. 2006. január 8. 22:00106.

    egyébknét ti mióta vagytok együtt? meg mekkora távolság?és milyen gyakran tudtok talizni?

    lehet már irtad valahol de nem vagyok teljesen magamnál...kedden utazom megint külföldre másfél hónapra és már nem tudom hol áll a fejem.csomagolni kéne,én meg itt ülök...

    előzmény:
    Yndira (99)
    2006-01-08  18:47
  22. 2006. január 8. 21:54105.

    sehol senki? 

    nem mintha nekem nem mást kéne csinálnom.de nincs kedvem...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. január 8. 21:36104.

    ezt a fajta kapcsolatot is ismerem.egy barátnőm kanadai srácba volt szerelmes.és az egyetemet kezdte úgy hogy majd ha vége akkor kimegy hozzá....

    a volt jelölt azt úgy érted hogy valaki akivel londonban ellehetsz.vagy valaki akibe bele tudnál szeretni?

    az elvagytok mégis mit jelent? ha nem vagyok túl indiszkrét...

    tudod ezt egy picit azért nem tudom megérteni...amit mondasz.mert én arra jöttem rá hogy egy működő kapcsolat egyik igen fontos része hogy folyamatosan teszel érte.magadban is fenntartod a másik iránti lángolást,szeretetet,érdeklődést.

    nyilván akkor ti már nem beszéltek naponta stb.ha igazán szeretted márpedig úgy tűnik..el kellett távolodni hogy le tudd zárni..nem? képes voltál ideig óráig lezárni úgy hogy később még lehet belőle valami? mert nekem ez nem menne. és érdekelne hogy tudtad megtenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249556 (103)
    2006-01-08  21:18
  24. Torolt_felhasznalo_249556
    Torolt_felhasznalo_249556
    2006. január 8. 21:18103.

    hat sziasztok

    mindenkinek drukkolok, tenyleg... de nekem nem jot be. en londonban elek, o pesten es egyikunk sem engedheti meg, hogy ezen valtoztasson, meg minimum ket evig. ebben a tudatban... egy bika/skorpio es egy skorpio/szuz nem birja ki...lehet hogy nem a hororszkopon mulik de lenyegeben ertitek mirol van szo...

    a vegen mindkettonknek volt mar jeloltje, igy amikor megbeszeltuk, hogy nem megy, legyen igy vege, akkor mar mindketten tudtuk mi lesz...

     

    nagyon szeretjuk egymast de az elet egyenlore olyan akadalyt tet elenk ami nem teszi lehetove hogy egyutt legyunk... szoval most az van, hogy ha hazamegyek jol vagyunk d emidnkettonk eli a maga eletet jarja a maga utjat, hol paban hol szoloban, es aztan majd ha osszesododik az utunk megint, jo , ha nem akkor meg marad egy szep emlek....egy nagyon szep emlek.

     

    de tenyleg,hajra...csak en mar olyan sokszor probaltam belemenni ilyenbe, es olyan nehez es olyan keves benne a hetkoznapi boldogsag...es azt hiszem egy kapcsolat akkor igazan szep, ha meg tudtok pihenni egymas mellett...ha nem csak a problemak jonnek fel ujra es ujra... na mindegy, a vegen ugyis mindneki megkapja ami kell neki szoval...csok es kalappal....

    előzmény:
    lilu* (102)
    2006-01-08  20:54

Címlap

top