Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Izomláz-hogyan gyógyítsuk?

p.anderka
Létrehozva: 2006. január 8. 09:15

Sziasztok.

 

SOS kérném mindenki segítségét.

Hosszú idő után rászántam magam a tornára, spinningen voltam pénteken.

Iszonyú izomlázam lett.

Tegnap rátornáztam, hátha jobb lesz.De csak rosszabb, már alig bírok menni, totál kemény és csomós a combom.

Mi a teendő,

Meleg víz?MAsszirozás?VAn vkinek vmi jó ötlete?

Köszönöm szépen 

  1. 2006. január 9. 22:2423.
    Azért ne ess pánikba. Néhány éve hosszabb kiahagyás után lementem aerobik órára, nagyon jól ment minden, baromi elégedett voltam magammal. Másnap jött a hidegzuhany, olyan izomlázam lett, hogy a wc-re se tudtam leülni. Iszonyúan fájt. Már nem emlékszem mennyi ideig tartott, de nem 1-2 nap volt, az biztos. Lehet, hogy te is csak így jártál. Azért az orvos még sem elvetendő. előfordulhat, hogy kisebb izomszakadást összehoztál magadnak. Fel a fejjel 
    előzmény:
    p.anderka (22)
    2006-01-08  13:30
  2. 2006. január 8. 13:3022.

    Köszönöm mindenkinek,

    bevettem egy algopyrint, kenegetem Richtofittel, aztán várom a javulást

    egyre rosszabb, már alig bríok menni, a férjem orvoshoz akar vinni 

    azt hiszem már arra sem leszek képes, hogy nyújtsam az izmaim.

    ez borzasztó  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. január 8. 13:0921.

    Én a Biomed Rozmaring krémét szoktam használni, egyszerűbb izomfájdalmaknál bevált, izomlázra még nem próbáltam. Általában a vállizmaim fájnak a sok üléstől. Arra valóban nagyon jó. 

    előzmény:
    Lily23 (20)
    2006-01-08  12:33
  4. 2006. január 8. 12:3320.

    Szia!

    Nemrég nekem is volt irtó nagy izomlázam a combomban. Annyira fájt, hogy aludni sem tudtam, és minden mm-es elmozdulásba bele tudtam volna halni. Kentem rá Avonos rozmaringos izomlazító krémet, és csepegtettem hozzá 100%-os rozmaring illóolajat, és jól bedörzsöltem. Féle óra múlva sokkal jobb lett!!! Teljesen meglepődtem. Ez az illóolaj azóta is rengetegszer segített rajtam, bármim fájt. Javítja a vérkeringést + még nem tom miket   Szóval ezt szívből ajánlom, érdemes kipróbálni! Ha van ilyesmi otthon,akkor pláne  

    előzmény:
    p.anderka (1)
    2006-01-08  09:15
  5. 2006. január 8. 12:1919.
    Igazad van az Algopiryn elég hatásos, már én is jártam , úgy a torna elején , hogy hirtelen sok gyakorlatot végeztem , másnap alig bírtam felkelni , és az alg. segített, de segíthet még a meleg fürdő( kevés) tengeri sóval....
    előzmény:
    j.evanna (18)
    2006-01-08  12:12
  6. 2006. január 8. 12:1218.

    Szia Mindenkinek!

    Csodálkozom, hogy senki nem írt az Algopiryn-ről. Gyógyszer ellenes vagyok, de spec. izomláz ellen nagyon hatásos. Egyszer egy rafting túrán az első nap után olyan izomlázam volt, hogy ugy éreztem másnap esélyem nem lesz a vízre szállásra. Valaki mondta a táraságból az Alg.-t. Másnap símán leeveztem a napi adagot. Lehet, hogy ez csak frissen válik be. Csak közvetlenül a mozgás után használtam, 1-2 napon belül. Hátha...! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_127834
    Torolt_felhasznalo_127834
    2006. január 8. 12:0417.

    Sziasztok!

    Nyújtani kell mindenképpen, szerintem az segít egy kicsit. De! A legjobb, ha edzés után az öltözőben, vagy hazaérve tartasz legalább egy tíz perces nyújtást, akkor másnap minimális lesz csak az izomlázad... Sajnos ha már megtörtént, akkor nem tudom, hogy mennyire segít, én olyankor a seggemen maradok és kivárom a végét... Persze... Rá kell tornázni... De amikor a lépcsőn sem tud az ember felmenni, akkor ez aztán marha jó ötlet!

    Tartsatok ki!

    Viki

     

    előzmény:
    p.anderka (1)
    2006-01-08  09:15
  8. Torolt_felhasznalo_753292
    Torolt_felhasznalo_753292
    2006. január 8. 11:5416.

    Én tulajdonképpen rendszeresen mozgok gyerekkorom óta, milliószor volt izomlázam, úgyhogy ismerős a dolog. De van különbség izomláz és izomláz között. Ami most nálunk van, az túlmutat a "természetes" izomláz szintjén. Diclofenac-ot szedtem, hogy egyáltalán fel bírjak kelni az első napokon. Aztan néhány órás fentlét után annyira remegett a lábam, hogy vissza kellett feküdni. Magamnak köszönhetem, de akinek gondja van a felkeléssel is, annak ez már nem egy sima izomláz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. január 8. 11:4715.
    miért vagyunk kénytelenek? szerintem egyáltalán nincs szükségünk az izomlázra! főként azoknak nincs, akik fittségi célokkal edzünk
    előzmény:
    fülcsi (14)
    2006-01-08  11:39
  10. 2006. január 8. 11:3914.
    Izomláz kegyetlenül kellemetlen tud lenni, de elviselhetö./kénytelenek vagyunk/ segiteni sokat segit ha melegvizet engedsz a kádba, teszel bele vagy tengeri sót--vagy nekem bevált levendula-limettés fürdés. Segit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. január 8. 11:3513.
    egyél meg két kockacukrot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. január 8. 11:3312.
    Nagyon sajnálom, ami veletek történt! Főként azért is, mert innentől nagyon nehéz meggyőzni valakit, hogy igenis van olyan spinning óra, amelyiken ez nem történik meg és mégis nagyon hatékony, bár a java nem ilyen, az tény...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753292 (11)
    2006-01-08  11:28
  13. Torolt_felhasznalo_753292
    Torolt_felhasznalo_753292
    2006. január 8. 11:2811.

    Sziasztok,

    ezt a topikot akár én is indíthattam volna. Mi Anyukámmal hetfőn voltunk, mindketten 2 hónapos kihagyás után. Annyira keményre vette az edző a figurát, hogy Anyu a végén amikor leszállt a bicikliről, akkor szó szerint összecsuklott a lába, nekem akkor még sima fáradságérzésem volt. Másnapra egyikünk sem tudott felkelni, illetve csak iszonyú kínok árán. Anyu járt rosszabbul, mert ő még mindíg nagyon szenved. Lepcsőn menni nem tudtunk, mostmár felfele megy, de lefelé egy rémálom. Fekvés, ülés után felkelni iszonyat, idegen helyen pisilni pedig nem lehet, haza kell "hozni". (Miután ugye idegen helyen nem ülsz rá, most meg fölégugolni nem bírsz). És még sorolhatnám. Csak a forró fürdő ami használt. Nekem most a 6. napon már sokkal jobb, de még fáj, Anyu még nagyon kivan. Orvos látta, mert a combja feldagadt. Úgy néz ki, hogy pici izomszakadásai lettek, nyilván nem teljes rost szakadt le, de ahhoz, hogy fájjon, ahhoz ez is elég. Szóval nagyon rosszul jártunk. Gyógyulást a topikindítónak és együttérzek Veled!

    előzmény:
    p.anderka (1)
    2006-01-08  09:15
  14. 2006. január 8. 11:2410.

    A laktát, ami ilyenkor nagymértékben felhalmozódik, legyengíti az immunrendszert, és pusztitja a hormonokat...

    egyáltalán nem akarlak megijeszteni, és nem ez az egy izomláz fogja befolyásolni az egészségedet hosszútávon, de érdemes odafigyelni erre, mert nagymértékben kihathat a továbbiakban az egészségedre, illetve bárki máséra is, ha gyakran van izomláza az edzések után...

    előzmény:
    p.anderka (9)
    2006-01-08  11:20
  15. 2006. január 8. 11:209.

    Mit értesz az alatt, hogy veszélyes és hónapokig is eltarthat amig kiheverem?

    eléggé megijesztesz 

    az edzés során, úgy éreztem, annyit csináltam csak, amennyit bírtam, de most kiderült, hogy többett, sajnos

    igen, késő bánat, tudom

     

    előzmény:
    Fanie (6)
    2006-01-08  11:05
  16. 2006. január 8. 11:208.

    Én az ésszerű izomláz mellett sem vagyok.. ugyanis tény az, hogy már akkor is a kelleténél nagyobb mennyiségű tejsav halmozódik fel az izomzatodban mozgás közben, amikor azután nem is érzel különösebben kellemetlen fájdalmat...

    A fokozatossággal hozzá lehet szoktatni az izomzatot, hogy egyre magasabb intenzitásnál is kevesebb tejsavat termeljen..

    Szerintem nem jó elmélet az, hogy a keletkezett izomláz igazolja, hogy jól edzettem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986881 (7)
    2006-01-08  11:15
  17. Torolt_felhasznalo_986881
    Torolt_felhasznalo_986881
    2006. január 8. 11:157.

     Szia!

     Fanie véleményéhez csatlakozom. Néhány nap alatt elmúlik. Enyhiteni lehet, ha meleg vizzel zuhanyozod, akkor kilazul. Esetleg zuhanyozás közben lassan guggolj le, állj föl párszor, hogy a tejsav gyorsabban kijusson a szövetek közül. Sajnos, ha visszahül az izom, visszatér a fájdalom is. 

     Egyébként az észszerű mértékű izomláz nem rossz, mert akkor tudod, hogy jól megdolgoztad az illető izmokat. De ez, hogy mozdulni sem tudsz, ez pokoli! Combban, vádliban meg főleg...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. január 8. 11:056.

    Sajnos késő bánat.. ez egy pár napig el fog tartani, míg helyrejön.. 

    Legközelebb pedig nagyon figyelj oda, hogy ne tekerj ilyen magas intenzitással, még akkor se, ha az edző ezt diktálja! A legtöbben nem hiszik el, hogy hatalmas veszélyt rejt egy egy kiadós izomlázzal járó edzés... Arról nem is beszélve, hogy a fokozatosság be nem tartása éppúgy.. Olyan ez, mintha az általánosiskola helyett a gyereket egyből a gimibe íratnánk be..

    Az izomlázra visszatérve pedig.. lehet, hogy ezt két-három nap alatt kihevered, de a szervezetedre gyakorolt negatív hatása honapokig is kihathat.. veszélyes ez, főként ebben az "immunrendszergyenge" időszakban.

    előzmény:
    p.anderka (1)
    2006-01-08  09:15
  19. 2006. január 8. 10:255.

    Hello!

    Én évek óta magasat ugrok és balettozom, de volt olyan, hogy egy hétig alig tudtam lejöni a lépcsőn, annyira fájt minden mozdult, de szerintem szépen lassan kezdj el rádolgozni, bár pokolian fog fájni az elején, és mindent próbálj ki, amitől úgy gondolod, hogy jobb lesz. Forró fürdő!!!!!!!!! És szerintem ott a fürdés közben próbálhatsz kezdeni ezzel vmit! Sok sikert! És kitartást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. január 8. 09:344.

    Köszi.

    Nyújtottam különben utána, sőt azóta is többször próbálom, de majd besz@rok, alig bírom megemelni.

    Megpróbálom maszírozni, köszi mégegyszer

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153046 (2)
    2006-01-08  09:27
  21. 2006. január 8. 09:333.
    Richthofit kék szinü Sport krém naponta minimum 1Ox kendd be
    előzmény:
    p.anderka (1)
    2006-01-08  09:15
  22. Torolt_felhasznalo_153046
    Torolt_felhasznalo_153046
    2006. január 8. 09:272.

    Nagyon fontos lett volna a jó nyújtás a torna után.A férjem rengeteget fut és utánna bizony jó sokáig lazítja,nyújtja az izmait.

    De mivel régóta nem mozogtál ennyit,a jó meleg fürdő,egy jó izomlazító krém és rázogató,nem gyúró masszázzsal könnyíthetsz magadon 

    előzmény:
    p.anderka (1)
    2006-01-08  09:15

Címlap

top