Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

40-es kismamák

gemini2005
Létrehozva: 2006. január 13. 15:17
Mivel furán néznek az érettebb nőkre, ha terhesek, gondoltam itt az ideje visszanézni. És megkérdezni: NA ÉS? Nekem 40 évesen két babám van.
  1. 2012. január 3. 00:4310349.

    Boldog Új Évet!!!

     

    Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz idén...

    előzmény:
    dondenene (10348)
    2012-01-02  18:47
  2. 2012. január 2. 18:4710348.

     

     

      Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek!!! Időm mindig kevés

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. december 20. 09:2510347.

    Én ma fogom összeragacsolni a naaaaagy adag Sue-mézest. Aztán holnap du. jön még 4-5 gyerek, és együtt döntjük romba a konyhát a szaggatással-díszítéssel. Sebaj, takarítás csak csütörtökön! De ma még meló. Hellyel-közzel...

    Mindenkinek örömteli ünnepi készülődést és nagyon boldog 2012-es évet kívánok!!!! D 

    előzmény:
    S.Carol (10346)
    2011-12-18  23:56
  4. 2011. december 18. 23:5610346.

    Kicsisue "emlékére" reggel összekutyultam a mézest, ittam is vörösbort az "ijedtségre", hogy egy ragacs az egész - ahogy Kicsisue anno kötelezővé tette. Annyit másítottam rajta, hogy a plusz kk. fahéj és szegfűszeg helyett kardamonnal és gyömbérrel dúsítottam. Viszont este elfeledkeztem róla, úgyhogy mégiscsak holnap sütöm meg, pedig pont nem akartam a hétfő délelőttöt ezzel elvacakolni. Evvan.

     

    Boldog Karácsonyt mindenkinek, békességben, egészségben... ha még olvassátok egyáltalán.... 

    előzmény:
    radványa (10345)
    2011-12-08  16:39
  5. 2011. december 8. 16:3910345.

    Sajnálom , hogy nem jösztök.. 

    Kellemes Karácsonyi készülődést, ünnepeket kivánok mindegyikőtöknek ha erre jártok!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. november 16. 18:2010344.

    Az új hely nyugisabb mint a régi, kevesebb a gyerek, de több a meló velük, sok a hátrányos helyzetú, de érdeklődőek, kedvesek.. aranyosak.. sok mindent csinálunk már.. 

    Annának most indult az úszás tetszik neki, én meg beszerveztem magam, a szombatonkénti úszáshoz kisérőnek.. legalább látom a gyereket.. hiányzik hogy egésznap nem látom.. eddig ugye csak együtt voltunk mindig. Jó a munkabeosztásom, reggelente eltudom inditani a gyereket, kivéve csütörtökön, akkor az apja a soros, egyébként ő viszi hozza haza..

    Te Annádnak gyógyulást kivánok és a lovaglás sem rosssz, én annám is szeretne de majd tavasszal visszük, nagyon nem szeretném leterhelni.. most már kezdenek összeolvasni, ez is megy neki.. aranyos ahogy a betőket olvassa össze.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. november 7. 14:1910343.

    Bevallom, én is csak be-benézek, azt is NÉHA.

    Klassz, hogy Annának is bejön a suli, és Lokinak is az ovi! 

    Az enyéim a jó egy hétnyi, eseménydús őszi szünet után nem voltak annyira lelkesek, főleg Doni, aki már előtte egy hetet otthon dekkolt betegen. Na, már mind2 túl van 2-3 betegségen, Anna is hiányzott egy hetet, Doni többször is. De már ha nem kell idén annyi antibigyó, meg nem lesz annyi szövődmény, számomra már az is jó lesz!

    Az én Annám is jár német népi táncra (nemzetiségi a suli, a kedvence a német meg a matek). Az úszást utsó pillanatban lemondtuk, de jó is, mert a beteségek miatt a 4-ből eddig jó, ha egyen ott tudtak volna lenni! Helyette szombatonként lovagolni járnak. Majd nyár elejénvmi 2 hetes intenzív ústótanfolyamot nézünk inkább nekik.

    Anna ofője szuper, már voltak vasúttörténeti parkban meg játszóházban kirándulni, dec. elejére színházat szervez nekik. A héten a Márton-napra készülnek gőzerővel.

    A szünet hetében voltunk vadasparkban meg medveperkban is - ajándék ez a  hosszú ősz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. november 7. 14:0410342.

    Ezt jó hallani! És Neked hogy jön be az új hely?

     

    Loki ma ment először oviba, olyan jól sikerült, hogy egyből ott is hagytam, majd alvás után megyek érte. Óvónőnek megadtam a számom vész esetére, eddig semmi. Huhh, azért az ovi nem bölcsi, főleg nem családi napközi, ahová Loki járt eddig. Viszont Ő meg már nem baba... Na, majd meglátjuk. Amíg Neki jó, addig nem huhogok. Óvónéni nagyon szimpatikus.

    előzmény:
    radványa (10341)
    2011-11-07  06:40
  9. 2011. november 7. 06:4010341.

    Ki merre van? csak én nézegetek be időnként? 

    Mi elég jól beálltunk az új rendszerbe.. Anna túl teljesiti önmagát, szeret iskolába járni, hozza a csillagokat, itthon is iskolást játszik.. szeret táncra járni. a héten indul az úszás.. veletek mi van? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. szeptember 30. 16:4310340.

    Látom sehol senki, azért irok...

     nagyon jó a munkabeosztásom.. H. 9-17-ig , K- 8-16-ig, Sz.- 8-13 ig Cs. 7-13-ig péntek 11-16-ig.., igy Annát, kivéve csütörtökön tudom rendezni.. kevés a gyerek 22 fő a teljes létszám.. de elég ennyi is, rengeteget sirnak, mivel nincsenek  a rendhez szokva..  A kollégák aranyosak. az adminisztráció itt sem kevesebb.. éves tervet kell irni.. magunknak.. gyerekenként egyéni fejlesztési terv, heti lebontásban stb.. Anna szeret iskolába járni, eddig mindent tudott, sorban hozza a csillagokat. piros pontokat. jár táncolni, azt imádja... kérdezi is mindig hogy mikor lesz.. az első sérülése meg volt, összefutott egy fiuval és a szemhéja bedagadt,, még jó hogy nem volt rajta a szemüveg, amit már nem nagyon akar hordani. úgy kell ráparancsolni, hogy legalább az órákra vegye fel..

    Hát igy röviden ennyi... Hátha valaki erre téved.. többiek veletek mi van???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. szeptember 15. 15:2310339.
    Nem, ahhoz valami specko gyorstalpaló kell asszem. De ezzel már dolgozhatnék benne. De ez még csak távlati cél, vagyis inkább az álmodozások kora. Igazából eléggé pörög az agyam, hogy mit kellene csinálni, vannak is ötleteim, de eddig még csak ebbe kezdtem bele, mert ez inkább hobby, mint munka - egyelőre.
    előzmény:
    delfin38 (10338)
    2011-09-14  07:59
  12. 2011. szeptember 14. 07:5910338.
    Ez az, amivel akár csanát is nyithatsz? Sok sikert!
    előzmény:
    S.Carol (10337)
    2011-09-12  10:21
  13. 2011. szeptember 12. 10:2110337.

    Gondozó, felsőfokú, esti, 2 év. Kell a végén szakdolgozatot is írni.

    Magam is meglepődtem az első napon, komolyabb, mint gondoltam. 

    előzmény:
    delfin38 (10336)
    2011-09-12  08:49
  14. 2011. szeptember 12. 08:4910336.

    Carol, akkor te most tkp. dadusnak tanulsz? vagy bölcsődei gondozónak? vagy mind2re képesít? mennyi ideig tart a tanfolyam?

    Tegnap estére nálunk is taknyos lett mind2 gyerek...pedig ma kezdik a napközit! Mindegy, reggel kaptak Kaloba cseppet meg homeóst, C-vitamint, és mondtuk mind2 helyen, h. ha napközben nagyon vacakul lesznek, szóljanak, és inkádd du.-ra hazavisszük őket pihenni. Nem egész 2 hét suli-ovi után máris betegek...eléggé elkeseredtem, hisz még nyári meleg van! Mi lesz később????

    előzmény:
    S.Carol (10334)
    2011-09-11  14:49
  15. 2011. szeptember 12. 08:4410335.

    Úúúúúúúúúúú, ez így elég gáz! A probléma helyben is ismerős, bár nem ilyen koncentrációban. Mindenesetre Annát én ezért nem adtam a körzetes suliba, hiába angolos lett volna az osztály. De a fele hh-s... Nem panaszkodom, protekciós osztályba-csoportba járt-jár mind2, bár nyilván annak is megvan az előnye, ha látja az árnyoldalakat is a gyerek. Bár amit ezek művelnek, nem árnyoldal, hanem a tömény sötétség! Hát nem irigyellek a munkád miatt! Ezekkel a  szülőkkel még normális, minimálisan együttműködő kommunikációt se lehet kiépíteni, az a baj, annyira öntörvényűek!

    Az egész napos iskola meg egy nagy baromság, remélem, nem nyomják le ezt is kötelező jelleggel a torkunkon az új "nemzeti köznevelési törvénnyel". Ami ugye egy nagy lutri lesz megint, hogy mi lesz benne. De legalább NEMZETI! mert az ugye a legfontosabb! Ááááááá!

    előzmény:
    radványa (10333)
    2011-09-10  14:11
  16. 2011. szeptember 11. 14:4910334.

    Annál szebb a feladat, mennél nehezebb. Vagy ez csak egy hülye elmélet?

     

    Egy másik topikban is panaszkodik a tanár anya, hogy a gyerekének nem jó az egésznapos suli. Ott meg a kissrác egy picit lassúbb az átlagnál, nem készül el a házival, viszont otthon csak késő este tudnak hozzáfogni, hiszen 4-ig tart a suli. Meg vinnie kellene gyógyúszásra, de nem lehet, mert ütközik a délutáni magyarórával.

     

    Nekünk megkezdődött a suli, elég vegyes a társaság. Van egy szinésznő is, akinek családi napközije van, meg pár 20 éves kiscsaj, aki "imádja" a kicsiket, ex kereskedők, egy óvónő(!), ki se lógok a sorból.

     

    Még jó, hogy a vezető költhette el azt a pénzt, legalább nem ment egyből a félkarú rablóba. (A Terézanyu második részében volt a mondás, hogy "Nyeli, mint félkarú rabló a szociális segélyt".) Miért és mire születnek ezek a szegény gyerekek... leginkább azért, hogy jöjjön utánuk a segély. De már a szülők meg a nagyszülők is csak azért születtek, mit lehet várni tőlük? Olyan iszonyú, nem? A létük egyetlen oka és célja az a pár garas.

     

    Loki jó taknyos lett, de már múlik. Asszem el is megyünk sétálni, olyan szép idő van. Sütöttem egy szilvás sütit, de elég gáz lett. 

    előzmény:
    radványa (10333)
    2011-09-10  14:11
  17. 2011. szeptember 10. 14:1110333.

    húú ne is kérdezd.. új hely a kollégák aranyosak.. a dajkák is.. 

     

    .. a gyerekek és a szüleik. borzalom.. külsőre is és belsőre is.. többen megkérdezték, hogy jól meggondoltam ezt az áthelyezést?? MOSTmár mindegy, nincs vissza út... 23ból 17 hátrányos helyzetű kissebbségi, vagy keverék. kaptak 20 ezer Ft. ovodakezdési támogatást, azt a vezető elköltötte részükre : ,, 2 váltás ágynemű, párna, törölköző. éves tisztasági csomag, ruhák.. nagyon szép.csomag . csak kérdezem én a magyarnak miért nem jár?? A szineket nem ismerik..3 évesek,. tegnap is mutattak egy gyereket hogy a miénk lesz, mint egy kis maugli... szörnyű.. a másikat az anyja még az udvarukról sem hozta ki, most meg bedugná az oviba,, még a kapun se sikerült neki betoszitani, jöttek volna ismerkedni az ovival... megértem most már , hogy csak a nagyokkal csinálnak évzárós műsort még jó ha addigra ragad rájuk valami... űtet, meg hun... szóval az a beszédkultúra.. megszólitás he, vagy hé... el vagyok szörnyedve teljesen... 

    Anna osztálytársai sem sokban különbeznek.ezen óvodás gyerekek nagyobb testvérei többnyire. még nagyon nem néztem szét mert nem volt rá alkalmam..az évnyitón sirt, de másnap már örömmel jött haza, tetszik neki a suli.. tánc is van az főleg tetszik neki.. napköziotthonos rendszer.. ez meg nekem nem tetszik , hogyha ráérnék sem hozhatom el hamarabb abból a közegből... kétszer fél5 ig vannak amúgy fél 4 ig.. elég hosszúnak találom.. van amikor délután is órájuk van..  

    előzmény:
    delfin38 (10331)
    2011-09-05  09:32
  18. 2011. szeptember 5. 10:2010332.

    Én is könnyeztem, mikor először "rúgtak ki" a bölcsiből. Mármint Lokinál. Mikor Vili ment bölcsibe, eleve az anyukám vitte beszoktatni, mert nagyon hirtelen kellett visszamennem dolgozni, aminek meg örülnöm is kellett, mert éppen akkor adtam be a válópert is. Könnyekre nem volt idő.

     

    Meló nincs, igaz, nem is kerestem eddig. Viszont szombaton beíratkoztam a Csecsemő és kisgyermek nevelő OKJ-s tanfolyamra és a tájékoztató után egész feldobódtam, jobbnak tűnik, mint gondoltam. Nekem is van új iskolás barátnőm (mint Annának) egy, az ELTE magyar-kommunikáció szakán végzett nagyon helyes lány személyében. Ezt se gondoltam volna...

     

    Kezdődik akkor az új év - szerintem sokkal inkább ez az évkezdés, mint a jan. 1. Ja, nagyfiam is átment a fizika pótvizsgán. Tanult rá kb. 1 hónapot, de nem valami intenzíven, több volt ott is a buli, mint a tanulás. Megírta 80%-ra, azóta azon búsul, hogy elég lett volna 1 hetet rááldozni. Mondtam  Neki, nem olyan nagy tragédia az, hogy egyszer az életben rendesen átugrotta a lécet, nem csak épphogy, rezegtetve. 

    előzmény:
    delfin38 (10331)
    2011-09-05  09:32
  19. 2011. szeptember 5. 09:3210331.

    Sziasztok! csak bekukk gyorsan, iszonyúan elhavazva. Múlt kedden gólya-parti, szerdán ovis szülői, csütörtök reggel évnyitó, este nekem 5-8-ig monstre szülői, kb. 10 kg cuccot kellett bevinni (tkp. mindent), leadni. Utána fél hétvégén pótoltam-csomagoltam-rendezgettem az ott elhangzottak alapján. Anna már a gólya-partin szerzett új barátnőt a padtársa személyében, nagyon jól elvannak azóta is. Úgy tűnik, jó csapat lesz, a tanítónéni szerint fegyelmezett, okos gyerekek, a szülők is szinte mind normálisak (elsőre legalábbis 1-2 IQ negatív kivételével annak tűntek, cigó ebben az osztályban nincs is!) Jók a tanítónénik is, és lesz sok osztályprogram (persze fizetős zömében). A délutáni elfoglaltságokkal vigyázni kell, mert ha a lányom járhat itt ingyen is balettre + akar tovább gyerekjógát máshol + lovagolni + úszásoktatás (utóbbi 3 persze keményen fizetős is), akkor minden napra lesz vmi, és ezt nem engedem, max. 1-2 du. legyen egy héten extrával. Így is az 5 napból az emelt német miatt 2x van 4 órájuk, a többin 5! Szal még kemény kompromisszumos egyeztetések lesznek vele ez ügyben, mert ennyit sem időben-erőben, sem pénzzel nem fogunk bírni.

    Mától már Doni is oviban, Anna iskolában, bár napközisek majd csak a jövő 7től lesznek, most csütörtökig fél napokat dologozom, h. együtt mehessünk ebéd után haza, és meg tudjuk osztani az első élményeket, meg sok otthoni elmaradt házimelóm is lenne.

    Ma reggel beadtam őket...hát a küszöbtől megszűnök nekik létezni. Ezt is megértük: ők odabent vigyorognak, én meg utána idekint könnyezek.

    Radvénya, Annád hogy vette az első napokat? és neked miylen az új hely? Az óvóbácsi nagy kincs (bár lassan a  tanárbácsi is...), ahol volt, mindenhol imádták a gyerekek! A kollegináknak meg ha kis eszük is van, nem utálják ki!

    Carol, Lokin sztem a közösségi lét is  sokat fog fejleszteni! Ha meg kell plusz, a szakemberek látják úgyis! Meló-lehetőség neked????

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. szeptember 3. 06:3010330.

    Attól, hogy elaludt mégis élmény volt neki ha emlegeti... 

     

    Igen a közelebbi oviba jöttem át.. nagyon kényelmes nekem igy , más a munkabeosztás... sokkal később kezdenek.. 7-5-ig van nyitva az ovi, egy héten egyszer kell csak 7-re menni a többi napon 8, 9. 11-re , igy minden reggel tudom Annát rendezni.. 5 perc alatt beérek biciklivel.. kevesebb a gyerek, viszont az összetétel más... sok a HHH, ez azt jelenti hogy Halmozottan hátrányos helyzetű.. meg nem az idén barnultak le.. sokan.. 

    A fiút szerintem is imádni fogják a gyerekek csak az én volt kolléganőm olyan merev. de szokják egymást ,mert a főnök nem engedte hogy máshoz kerüljön..  

    előzmény:
    S.Carol (10329)
    2011-08-31  15:51
  21. 2011. augusztus 31. 15:5110329.

    Na, akkor én is értetlenkedek még 1 sort. Ezek szerint akkor a hozzátok közelebbi oviba mész dolgozni?

    Mi ez a nagy izgalom egy fiú miatt? Örülnének inkább, olyan ritka kincs egy óvóbácsi! Vagy dajkabácsi?

     

    Szóltam az oviban, egyrészt, hogy mehetünk-e 1-2 hónappal később, a válasz igen. Óvatosan megemlítettem az autisztikusságot is, arra az volt a válasz, hogy az úgyis menet közben derül ki, kicsi még, meg ez a kétnyelvűség is bezavar. Nagyon nem ütköztek meg rajta.

    Ez a Loki engem is zavarbaejt sokszor, mert hol azt gondolom, hogy hülyeség az egész, máskor meg, hogy mégiscsak van benne valami. De mostanában annyira szociális lény lett, megy játszani a többiekkel, teljesen elmaradt a különvonulás. Vannak azért pozitívumok. 

     

    De jó helyetek volt a tüzijátékhoz! Nagyon irígy! Nekem is össze kell barátkoznom valami arrafelé lakóval. Mi kimentünk az utca elejére, onnan láttunk egy részt, a másikat éppen takarta a templomtorony és a füstből itélve lehetett egy harmadik adag is. Innen annyira unalmas volt, hogy Loki el is aludt a felénél. Viszont azóta is emlegeti.

    előzmény:
    radványa (10328)
    2011-08-23  17:34
  22. 2011. augusztus 23. 17:3410328.

    Ti is feltöltekeztetek élménnyel..!

     

    Aha valami ilyesmi.. szóval itt a faluba az van, hogy az iskola és ovoda egy gazdasági egység... az iskolaigazgató a főnök.. a vezetőóvónő, tagintézményvezető...a mellettünk lévő faluk is ide tartoznak azt mondták.. és nem úgy működtek ahogy kellett volna.. gondozónőt alkalmaztak óvónő helyet, kaptak egy felügyeletet ahol ez kiderült és most kénytelenek szabályszerűen eljárni... ezért lett két hely--ami eddig nem volt.. és igy kerülök át ide ebbe az oviba áthelyezéssel majd 1-étől... ma már cuccolkodtam , szedem össze a motyómat.. nem is tudtam, hogy ennyi mindenem van odabent,, jegyzetek, füzetek, stb.. ruha, és még holnap szedem össze az egyebeket.. dekoráció amit készitettem a 3 év alatt. A kolléganők fel vannak bolydulva, mert a főnök egy 23 éves fiút és lányt akar felvenni... a fiúval nem akar senki dolgozni..egyébként nincs férfi Wc-nk és öltözőnk.. úgy hogy érdekes lesz, de ez már nem fog rám tartozni.... 

    előzmény:
    delfin38 (10327)
    2011-08-22  15:39
  23. 2011. augusztus 22. 15:3910327.

    Radványa, bocs, de nem értem: most akkor az iskolába mégy át dolgozni? És akkor hogy lehetnek ott dadusok - vagy mi van, hogy van???? összevont óvoda-iskola az intézmény?

    Túró Rudi hajó Szegeden is volt éppen, kaptak is az enyéim pólót is meg pöttyös kendőt is, mivel élelmesen 2 napon is végigcsinálták a feladatokat!

    előzmény:
    radványa (10324)
    2011-08-22  13:40
  24. 2011. augusztus 22. 15:3610326.
    Lokinak drukk, hogy sikerüljön! Volt már bent az oviban? Mert talán az is inspirálná, ha látná, hová kerül, és tudja, h. csak akkor mehet, ha szobatiszta lesz. Azt hiszem, én is szólnék az autizmus-gyanúról, ha profik az óvónők, úgyis tudni fogják, mivel segíthetik az egyéni fejlődését, mire kell odafigyelniük nála még jobban is.
    előzmény:
    S.Carol (10323)
    2011-08-22  12:07

Címlap

top