Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elba-Korzika-Sz ardínia

mrspici
Létrehozva: 2006. február 5. 19:33

Sziasztok!

Erre a három szigetre szeretnénk ellátogatni nyáron. Örülnék, ha írnátok hasznos infókat, tapasztalatokat. Az indexen találtam egy elég élénk Korzika fórumot, de Szardíniáról és Elbáról már sokkal kevesebbet sikerült megtudnom. Előre is köszi Mindenkinek, mrspici 

  1. 2006. november 9. 10:4613.
    Sziasztok!

    Aki volt Korzikán, attól nagyon szívesen fogadnám, ha tanácsként írna egy rövid beszámolót . Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

    Pl. hogy melyik részén volt, milyen szálláshelyen (hotel, apartman...) milyen ellátással, mivel utazott, milyen volt az idő, a part, az emberek, mennyire volt költséges, melyik utazási irodával utazott.

    Képeket is szívesen nézegetünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. március 29. 11:3012.

    Privit akartam, kicsit melényomhattam  Mindeneesetre kösz a segítséget. A honlapot olvastam, bár most nem velük szándékozom menni, hanem egy másik irodával, de azonos az utitervük. Azt hiszem, majd személyesen megkérdezem tőlük, amikor az előleget begizetem.

    előzmény:
    Drosera (11)
    2006-03-29  10:59
  3. 2006. március 29. 10:5911.

    sajnos, ezt nem tudom megmondani, mert mi ketten jártuk be, a Baraka túra útvonala alapján.. de  baraka oldalán rajta van, hogy a Korzika túrán milyen nehézségi fokozatok vannak. azt hiszem közepes, nem panaszkodtak az ismerőseim, akik velük mentek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_363728 (10)
    2006-03-28  21:59
  4. 2006. március 28. 21:5910.
    Szia! Azt meg tudnéd írni, hogy mennyire volt nehéz a korzikai túra? Írországot megjártam a Barakával...csodálatos volt. Kicsik félek a szurdok túra miatt. Előre is köszi! Üdv: Gabi
    előzmény:
    Drosera (3)
    2006-02-05  21:08
  5. 2006. február 10. 21:039.

    Szia!

    Köszi! Annak különösen örülök, hogy a pipás búvárkodást említetted, mert az nekünk a Vörös tengernél óriási élmény volt! Meg tudnád mondani, hogy pontosan hol, vagy hogy lehet ezt űzni? Csak úgy lemész a partra, és kész, vagy szervezetten elvisznek valahová?

    Érdekes, hogy szerinted drágák a kempingek, én amit eddig néztem, az nem volt drágább az átlagnál, hármunknak mondjuk 30 euro. A vadkemping a tisztálkodási és egyéb lehetőségek hiányában nem vonz... Apartmant nem szeretnék foglalni, mert körbeautózzuk a szigetet és nem tudom hol meddig maradunk. Ott majd azért körülnézek ilyen ügyben, legalább néha aludjunk egy légkondis szobában 

    Szia, Ancsa

    előzmény:
    fata (8)
    2006-02-09  21:24
  6. 2006. február 9. 21:248.

    Szia!

    www.sardiniaferries.it

    www.mobylines.it

    Itt lehet megnézni a kompot. Érdemes előre foglalni, mert tele szokott lenni. Legalábbis a szardíniai. Két személyre a retúrjegy pici autóval 20000 és 36000 HUF között van, előbbi a neten, utóbbi utazási irodán keresztül foglalva, Livornóból. Mert lehet Civitavecchiából is kompolni, ez a kettő éri meg, a többi városból jóval drágább. (pl. Genovából) Persze lehet Korzikáról is átmenni, arról nincs infóm.

    A kempingek nagyon drágák szerintem, picit többért itthon lehet egyszerűbb apartmant foglalni utazási irodán keresztül. Vagy vadkempingezni is jól lehet, feltéve, ha nem akartok vadászni, mert arra háklisak.  

    Amúgy én a dél-keleti részt, Villasimius környékét vagy a Costa Rei-t ajánlanám, gyönyörű a tenger, és nem olyan zsúfolt turistákkal, mint az északi rész. Meg kicsit olcsóbb is.

    Ja, és feltétlenül vigyetek búvárszemcsit meg pipát, mert a legjobb szórakozás a búvárkodás. Nálam a Vörös tengerrel vetekszik a szardíniai búvárkodási élmény.

    Érdemes a sziget belsejét is megtekinteni, a Gennargentu hegységet, különös, de gyönyörű táj. Meg persze egyet az ún. nuraghe-k közül. (Ösi építmények)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. február 9. 18:137.
    Köszi, hát akkor majd a komp induláshoz igazítjuk lépteink  Most sajna rohanok, de hétvégén benézek, sziasztok és köszi mrs pici
    előzmény:
    Drosera (6)
    2006-02-08  13:36
  8. 2006. február 8. 13:366.

    nem tudom elment a válaszom...lírom még egyszer.

    szóval: előre váltsatok jegyet, mert így sokkal olcsóbb, és tuti, hogy lesz helyetek. amúgy meg lehet, hogy órákat kell várni, vagy egy napot mire felfértek...

    mi neten foglaltunk

    előzmény:
    mrspici (4)
    2006-02-07  22:10
  9. 2006. február 7. 22:215.

    Szia!

    Köszi, ez nagyon hasznos, mivel mi is kempingezni szoktunk.... Július első 2 hetében mennénk, nem tudom, h az mennyire tumultus, remélem, csak az augusztus az....  Ti mikor voltatok? Mi még sosem jártunk úgy, h nem találtunk szabad helyet, bár az tény, h nem augusztusban szoktunk nyaralni menni. Milyenek a kempingek? Én tulajdonképpen csak a mosdó-WC... stb helyiségekre vagyok háklis, ezért érdekelne, mire számíthatok. Úgy szoktunk szállást foglalni, h én bemegyek, megkeresem a fürdő részleget, aztán szólok a pasiknak, h maradjunk, vagy sem...  Mondjuk itt is kiderül, hogy a hely sosem volt szempont  Örülnék, ha még írnál! Szia, mrspici

    előzmény:
    meisje (2)
    2006-02-05  21:01
  10. 2006. február 7. 22:104.
    Köszi a tippet, áttanulmányozom, úgyis nekem kell összeállítani az útitervet! Szerinted ha csak úgy "beesünk" a kikötőbe, felférünk vmi kompra? Az a baj, hogy előtte még bemennénk Velencébe, meg Firenzébe, mert a fiam még nem volt, és így nem szeretnék előre jegyet venni, bizonytalan, h mikor érünk oda.... Előre is köszi, szia!
    előzmény:
    Drosera (3)
    2006-02-05  21:08
  11. 2006. február 5. 21:083.

    http://www.baraka.hu/korzika

     

    itt fotókat találsz, térképet, és egy jól átgondolt túra útvonalat napokra lebontva. mi is 2 éve voltunk, igaz csak Korzikán, és ez alapján mászkáltunk a szigeten.  abszolút jó!!!

    Komp indul Livornóból, 4 óra az út.

    előzmény:
    mrspici (1)
    2006-02-05  19:33
  12. 2006. február 5. 21:012.

    Szio!!

    En 2 eve voltam Szardinian en Korzikan, es gyonyoru volt mindketto, felejthetetlen elmeny volt!

    Szardinian minden joval olcsobb (elelmiszerre gondolok), mint Korzikan, viszont a szallas joval dragabb!!! Nem tudom milyen szallasotok lesz, mi kepingeztunk es sajnos mivel foszezonban voltunk sokszor orakat keresgeltunk mire talaltunk szabad kempinget..A sziget maga gyonyoru!!!! Ajanlanam Stintino-t!!! elso helyen, itt valami alom a tenger, tovabba a keleti part is gyonyoru. Latogassatok el Algheroba, nekem spec. nagyon tetszett, valamint Villasimius-t se hagyjatok ki ami delen van!! San Theodoro kornyeken szinten gyonyoru tengerpartokkal fogtok talalkozni, en ha tehetnem csak oda mennek nyaralni!!

    Ha meg van kerdesed irj!!!

    előzmény:
    mrspici (1)
    2006-02-05  19:33

Címlap

top