Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önbizalomhiány

Timide
Létrehozva: 2006. Április 24. 23:12

Sziasztok!

Én egy 18 éves csaj vagyok, de néha nem is tudom elképzelni, hogy hogy lehetek ennyi idősen ennyire félénk...Senkit sem ismerek, aki ennyire tele lenne gátlásokkal, félelmekkel mint én...Egy zsúfolt buszmegálló előtt nem merek elmenni egyedül, mert attól félek, mindenki rajtam röhög...De nem tudom, miért... A fiúk terén sincs semmi önbizalmam...Ha beleszeretek vkibe, meg se próbálok kezdeményezni, mert tudom, úgyse lenne jó vége..(Sokat csalódtam már, így hát amikor esetleg megpróbálnék lépni az illető irányába, akkor is csak unszolásra, sohasem magamtól...Eddig az összes ilyen kisérlet balul sült el..&nbspA Külsőmmel régen rengeteg bajom volt,(holott nem vagyok csúnya) szerencsére most fog adódni egy lehetőség, hogy egy számomra oly kellemetlen problémától megszabaduljak végre..De nem tudom, mennyiben fog ez segíteni nekem..Pszichológusnál is voltam, de ők annyival elintézték, hogy érzékeny vagyok.Kész.Ennyi.Én már nem tudom, mi segíthetne rajtam..Ti mit mondtok? Mi lehet az oka ennek az önbizalomhiánynak? 

  1. Torolt_felhasznalo_304655
    Torolt_felhasznalo_304655
    2008. december 23. 18:0045.

    Társaim!

     

     

     

     Sokat olvasgattam a napokban a problémáról, ami sújt minket, mint egy átok, vagy alattomos démon. Az önbizalomhiányról.

     

    Lehet róla beszélni, kibeszélni, csacsogni igazi megoldás nélkül, vagy önnyugtatni, bemagyarázni dolgokat magunknak ...

     

    Engem egy doog érdekel: megszabadulni ettől a bénulástól, vagy legalábbis lehetőségekhez képest legjobban visszaszorítani, lecsökkenteni.

    Egy boldogabb, szabadabb élet reményében. Közben , és utána hálából a sorsnak és embertársainknak a többi hasonló embernek segíteni ennek elérésében.

     

    Egy fórumot indítok ennek reményében--mert nem találtam élő fórumot, ami hasonló célkitűzéssel jött volna létre.

     

    Önbizalom kell nekem ! -segítsük egymást az erősebb önbizalom felé -

     csak az a probléma, amint észrevettem még csak 3 üzenetem van, és nem indíthatom a fórumom

    topikcímmel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_304655
    Torolt_felhasznalo_304655
    2008. december 23. 17:5344.

    Társaim!

     

     

     

     Sokat olvasgattam a napokban a problémáról, ami sújt minket, mint egy átok, vagy alattomos démon. Az önbizalomhiányról.

     

    Lehet róla beszélni, kibeszélni, csacsogni igazi megoldás nélkül, vagy önnyugtatni, bemagyarázni dolgokat magunknak ...

     

    Engem egy doog érdekel: megszabadulni ettől a bénulástól, vagy legalábbis lehetőségekhez képest legjobban visszaszorítani, lecsökkenteni.

    Egy boldogabb, szabadabb élet reményében. Közben , és utána hálából a sorsnak és embertársainknak a többi hasonló embernek segíteni ennek elérésében.

     

    Egy fórumot indítok ennek reményében--mert nem találtam élő fórumot, ami hasonló célkitűzéssel jött volna létre.

     

    Önbizalom kell nekem ! -segítsük egymást az erősebb önbizalom felé -

     

    topikcímmel

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. január 10. 20:4543.
    Hölgyem mi bajod? Teljesen jó nő vagy. Tudom szar ügy, de meg kell barátkoznod a gondolattal, hogy nem vagy csúnya, s ezért a pasik megbámulnak. 
    előzmény:
    Sofee (7)
    2006-04-24  23:43
  4. Torolt_felhasznalo_470778
    Torolt_felhasznalo_470778
    2008. január 10. 20:3142.
    Sziasztok!

    Én egy 16 éves lány vagyok, és szinte, mióta az eszemet tudom, önbizalomhiányom van. Úgy érzem hogy hiányzik belőlem valami.
    Most az iskolában 2 lány piszkál, én meg nemtom mit csináljak, nem tok válaszolni rá ha csúnyát mondanak rám mit csináljak?
    szinte már rettegek tőlük belül, az osztálytársak, akiket berátoknak tartok nem segítenek
    szerintem látszik rajtam hogy gyenge vagyok, meg amúgy is szótlan vagyok ezért is lehet, dehát ha ilyen vagyok.
    Mit tehetnék ez ellen?
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  5. Torolt_felhasznalo_357954
    Torolt_felhasznalo_357954
    2007. július 7. 15:2341.

     sziasztok!

    Ha valaki, én tudom miről beszéltek, amikor féltek még egy másik ember tekintetétől is. Mert azt hiszitek, most biztosan azt gondolja, milyen csúnya, buta, bunkó, stb. vagytok. Most negyvenegy éves vagyok, és most kezdem megérteni, hogy is van ez. Jártam pszichológusokhoz, sok jó barátom van, senki sem segített.

    Az én meglátásom az, hogy Magyarországon a nevelési hagyományok olyanok, hogy szeretik már 0 éves korban beletáplálni a gyerekekbe, hogy ők értéktelenek és gyengék, jobb, ha a szülőknek engedelmeskednek, és befogják a szájukat. Saját érzéseik, gondolataik csak butaságok, és nem fontosak.

    A legfontosabb tanítás (az egyik), amit kaptam egy egyébként mexikói barátomtól, hogy TE VAGY A LEGFONTOSABB! Ez nem önzőség. Ugyanis mindenkinek a saját életével kell elszámolni élete végén. Öregkorodban azt fogod gondolni, hogy "nem csináltam semmit egész életemben, mert féltem mindtentől"? Szerintem ez a legszomorúbb érzés lenne, hogy elmúlt egy élet, egy lehetőség, hogy megvalósítsd a csodát, amire születtél, de elmulasztottad, mert féltél.

    Csak azt fontos tudni, hogy mindenkiben van egy csoda, egy feladat, amit meg kell valósítani, mert egyébként hiányzik az életből valami. Ez biztos. Csak nézz magadba. Azonnal meglátod, mi az. " Ne mondj le semmiről, minden lemondás egy kis halál, ne mondj le semmiről.......Minden vágyad Isten szava benned, mutatva az utat, merre rendelte menned".  (azt hiszem, Babits)

    puszi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. augusztus 15. 21:5740.
    Nekem 12 évesen kattant be az agyam és lettem félénk. Utána már nem tudtam kiállni a tömeg elé szavalni, holott előtte versenyeket nyertem. A fiúk csúfoltak és elérhetetlen volt számomra az akkori nőideál. Sokat fejlődtem az egyetem alatt, de még mindig sikertelen voltam a fiúknál. Lerítt rólam az önbizalomhiány. A nagy Ő volt a fordulópont, utána meg a gyerek. Úgy érzem mindenem megvan.
    Pszihiáter azt mondta nekem :magasra teszem a lécet ezért voltam elégedetlen. Valahol itt van a kutya elásva.
    A fordulópont óta a férfiak megnéznek az utcán. Tanács: talán a mai világban már jobban elfogadják a különböző külsőt ami eltér az ideáloktól: konkrétan pld:szeplő ,fehér bőr, szemüveg (nekem ez volt a gond), a külalak, karcsúság elérhető.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. július 9. 16:5939.
    szia! akkora önbizalomyhiányod nem lehet, hiszen Te magad írod, nem vagy csúnya! ezek szerint tudod ezt, akkor meg nem értelek!  akinek valóban ilyen problémája van az nem írja magáról le ezt, nekem volt, én sajnos tudom szerencsére elmúlt 
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. július 9. 16:5038.

    Ismerős téma.Az enyémet rombolta az anyu, a nagynéném, az ex, és az élettársam.

    Viszont a volt barátom és egy kedves kollegám épített.

    Vegyétek körűl magatokat olyan emberekkel, akik erősítik az önbizalmatokat.

    Nekem ez bejött, azért javaslom.

    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  9. 2006. július 9. 16:3137.
    Sajnos én is önbizalomhiánnyal küszködök! Nem is tudom mióta, talán 3 éve, amikor a párom megcsalt! 14 éves koromban fogtyam le 54 kilóra, előtte 78 voltam. Akkoriban azt a fiút szereztem meg, amelyiket akartam! Picit talán túlzás, de ezzel azt akartam mondani, hogy önbizalomhiányról 14-15 évesen nem hallottam. Előtte voltak gondjaim, meg úgy 16 éves korom után. Most olyan, hogy csak magammal vagyok elfoglalva, hogy tudnék fogyni (60kiló vagyok), hogy lehetne ezt meg azt megváltoztatni, stb. Nem megyek sehova szinte, alig vannak barátaim, strandolás után elbőgöm magam, h milyen undorító vagyok! Aztán eszembe jut, h több millió ember még rosszabb helyzetben van, mint én. Valakinek még ennie sincs mit meg ilyenek, és akkor jön a lelkiismeretfurdalás! De állandóan másoknak akarok megfeléelni, illetve magamnak. A párkapcsolatom 4 év után kezd zátonyra futni, ez is megvisel. Fogalmam sincs, h mit kéne tennem. Kéne valami tanfolyamra menni, valami önbizalomfejlesztésre. Ti nem tudtok ilyet?
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  10. 2006. Április 27. 18:3736.
    Hát igen..Lehet, hogy igazad van, csak attól félek, hogy a szakember sem lenne elég.......
    előzmény:
    anam (35)
    2006-04-26  08:23
  11. 2006. Április 26. 08:2335.

    Látom, van itt másik lány is, aki volt pszichológusnál.

    Szerintem szakember segítsége még nem kell Nektek.

    Tudom, nagynak tűnik a probléma, de nem vagytok egyedül ezzel, azonban nem akarom lekicsinyíteni sem a gondotokat. Tudom miről beszéltek.

    Lehet, hogy a buszmegállóban mellettedtek álló is ezt érzi.

    Ált. az emberben azért alakulhat ki önbizalom hiány, mert úgy érzi a többi ember több, jobb. Képzeld el, hogy a legtöbb ember is ezt gondolja (szerintem kevesebben vannak a túlzott, vagy reális önbecsüléssel rendelkezők), és máris nem olyan vészes....

    Ne legyetek türelmetlenek, apró lépésekkel eléritek mit akartok

     

    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  12. 2006. Április 26. 08:1634.

    Fiatal vagy, valahol ez természetes.

    Sok fiatal küzd hasonló gondokkal, csak nem tudsz róla. (én is küzdöttem&nbsp

    A legjobb tréning, ha csupa jót gondolsz magardól. Kezdd azzal, hogy a barátnődet kérd meg, mondja el miért szeret téged. Erősítsen meg Téged abban, hogy igenis, mint minden egyes ember, Te is értékes vagy!!!!Közhely, de hát ez az igazság.

    Aztán kezdd az apró dolgokkal.

    Pl. ha boltba mész, és kérsz a pultnál 10 dkg sonkát, akkor mondj még valami kedveset is az eladónak (pl. nagyon szépen néz ki a sonka, remélem finom is lesz, maga evett már ilyet? stb..)

    szóval keress olyan helyzeteket, ahol kommunikálhatsz idegenekkel. Hidd el, az emberek a kedves gesztusra kedvesen reagálnak, és ha szép lassan ezeket elkezded "gyakorolni" pozitív irányba lendítheted a Magad által kialakított képed.

    Amikor tömött buszmegállóhoz érsz, nézz csak szét! Hány földre szegezett tenkintetű ember áll ott búskomoran, valószínűnek tartom, van köztük olyan is, mint Te.

    Legkozelebb menj oda kezdetben egy idős nénihez (csak hogy ne jöjj zavarba) és kérdezd meg az időt, vagy egyéb apró dolog kapcsán, DE KEZDj EL KOMMUNIKÁLNI.

    Egy idő után észreveszed a változást.

    Azért írom ezeket, mert én is átmentem a dolgokon amiről írsz.

    Ma már bemegyek a boltba és a vadidegen eladókkal röhigcsélünk, meg receptelet cserélünk, tegnap pl. a zöldséges csajjal beszéltük meg, hogy melyik kétszersült jó egy babának, neki is van egy unokahoga, mint megtudtam aki ilyen korú stb stb

    Szóva az emberek megnyílnak!!!! Higgy benne és kezdd el még ma az önbizalom építést

    Sok sikert kívánok! 

    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  13. 2006. Április 25. 17:4833.

    Remélem sikerült a vizsgád, ez is növelné az önbizalmadat. Most mi történt? Más is használja a te nevedet? Bocs, de így többé nem írok, soha nem fogom tudni, hogy te, vagy valaki más válaszol, vagy hülyéskedik velem. Kimondottan  azért írtam privát üzenetet, hogy ne tudja mindenki elolvasni.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_833724
    Torolt_felhasznalo_833724
    2006. Április 25. 15:3532.
    Jaj, ugye nagyon hargszol? Én csak segíteni akartam........Kérlek, F. ne haraguj rám!!!De barátok vagyunk, és én már nem tudtam több tanácsot adni...Hátha ők.......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. Április 25. 15:3431.
    Jeuer drága barátném...Köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni nekem, de jobb lenne, ha nem indítottál volna topicot a nevemben.Tudom, hogy szar látnod, milyen depressziós vagyok, és gátlásokkal teli, de ne így segíts...Tudom, hogy szeretsz, de nem kellett volna...De hogy a saját neveddel írtál most be ide, lebuktááááál!!!!!!!! Tudtam én, hogy ügyködsz valamit Hát nem aranyos mondjátok? Innentől átveszem én a dolgot, Jeu, jó? Azé örülök, hogy elindítottad helyettem a topikomat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_833724
    Torolt_felhasznalo_833724
    2006. Április 25. 15:2930.
    Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm az eddigi hozzászólásokat...De az az igazság, hogy rajtam pszichiáter se segítene...Mit csinálna? Úgyis csak gyógyszert írna fel, én meg nem akarok gyógyszerfüggő lenni! Az agykontroll tanfolyamot elvégeztem, de nem használ...Tuti bennem van a hiba... Ez van..Tényleg hatásos lehet a hastánc? Tényleg aranyosak vagytok, hogy megpróbáltok segíteni... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. Április 25. 08:3629.

    Sziasztok Lanyok!

    Iszonyuan megriadtam,mi lesz veletek,amikor mar nem neznek meg az emberek az utcan!Vagy amikor mar azert nez fel ratok a srac a buszon,hogy atadja a helyet!Bunosen fiatalok vagytok,es 18 evesen mindenki szep es ude!Ennel tobbet ne akarjatok a sorstol,nem lesz soha!Ezt a testet kell ugy hordozni,hogy erdemes legyen odanezni ra!Abban a tudatban,hogy a mostani testetek egyedi,gyonyoru,csodalatos!

    Ha odafigyeltek,hogy a testi kisugarzas mellett valami legyen a buksitokban is,mar nyert ugyetek van!Ha "ep testben ep a lelek",mi kell tobb?Igy mar nem birod magad nem szeretni!

    Udv.Puszkata 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. Április 25. 08:1828.
    Hogy miért nincs önbizalmad? Szerintem a szüleid nevelésének az oka. Kérdezd meg magadtól. Hányszor dicsértek meg gyermek korodban? S ha megdicsértek tényleg szívből tették-e? Biztatást kaptál-e tőlük? A párkapcsolat terén negatív példákkal hozakodtak-e elő, esetleg a túlzott szülői féltés van a hátterében. Barátnőd volt-e, s van-e? Egy történetet majd elmesélek írok privit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. Április 25. 06:4627.
    Végezz el egy agykontroll tanfolyamot!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. Április 25. 06:2226.

    A pszichológusnál nemrég ki kellett töltenem egy csomó tesztet, aminek az volt a célja, hogy differenciálják a pszichiáter diagnózisát - azaz megnézzék, az-e a bajom, ami. (agórafóbia)

    A kérdések között olyan is szerepelt, hogy érzem-e úgy, hogy az utcán mindenki engem néz, engem figyel. Olyan nem volt, hogy érzem-e úgy, hogy üldöznek.

    Ebből következtetek arra, hogy ha az, hogy néznek, olyan szinten zavar, hogy azt kimondottan kellemetlennek érzed, és negatív hatással van rád, sőt! a haveroknak is feltűnik, akkor ott gond van, nem önbizalomhiány....

    előzmény:
    Sofee (18)
    2006-04-25  00:17
  21. 2006. Április 25. 06:0725.

    Keress másik pszichológust. Esetleg pszichiátert. Nem hiszem, hogy ebből egyedül ki lehet mászni.

     

    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  22. 2006. Április 25. 01:4624.
    Hm, a nap 23 orajaban csak te es te es te. Egy orahossza marad masra es masokra. Hm.
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  23. 2006. Április 25. 01:4123.
    Yep, lepj kimagadbol, tanulj rengeteget, es ha fejlodik a vilagkeped, meglatod,a kulsosegek el fognak torpulni, az egesz lenyegtelen resze csupan. Ha nem tanulsz, valoban megmaradhatsz ezen a primitiv szinten. Csak a test, csak kulsoseg. Csodalkozom a lanyom eleg csunyacska baratnojen, azt a fiut kapja meg, akit akar. O tudja a titkot? O, nem nyomul, o is intellligens. A lelek szepsege, a kisugrzas volna valoban a fontos? Te akarmerre megy, orditod magadrol, hogy menekuljetek, szemelyisegproblemas, kulsosegekbe beletort eretlen szemelyiseg vagyok. Ha hiszed, ha nem, te asod a kapcsolataid sorsat. Barmerre megyunk, sajat magunkat hordozzuk mindehova. Az ember allandoan valtozik, hat valtozz jo iranyba. Szedd ossze a jo tulajdonsagaidat, es beszeld be magadnak, hogy ez vagyok en. A hibaidat is fogadd el, amennyiben tudsz, persze, allandoan probalj rajtuk valtoztatni, de sajat magunkbol kilepni csak nehezen tudunk. Ezert inkabb csak allandoan torekszunk a tokeletessegre. Kiall egy szonok a tomeg ele. Sokan tapsolnak neki, masok paradicsommal dobaljak. Ez van. De o legalabb bator. Az abator, aki szembeszalla sajat felelmeivel. Es megy, kuzd ujra tovabb. Csak ott ulni egy helyben es toprengeni, sehova nem vezet. S
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  24. 2006. Április 25. 01:3022.
    NA, figyelj, irok par dolgot, hatha segit. Eloszor is: ne foglalkozz allandoan magaddal, mit erzel, mit nem erzel, ha mert elobb utobb bele lehet hulyulni. Az emberek azert neznek, mert szemuk van. Lehet, ha valoban mutatos csaj vagy, hat azert neznek meg. Vagy valami erdekes ruha, bizsu, valami kulonleges van eppen rajtad. De legegszerubb modja megtudni, mit neznek, vagy mit gondolnak, ha rad neznek, odamenni es megkerdeni. Lehet, azt valaszoljak, nem is magat neztem, hanem csak elmerengtem, mit csinaljak ha hazamegyek, mert ilyen meg olyan problemam van. HA meg masert, lehet megmondjak, helyes vagy. De ha azt mondjak, miert sertodsz meg? Hat nem azt varod? Annak orulnel, ha azt mondanak, hu de randa vaggy?
    Figyelj, minenkiben van egy bizonyos foku gatlas. Tenyleg tolunk fugg, hogyan kezeljuk, es ebben is kitartonak kell lenni. Talan soha nem szunik meg, de egy ido utan elenyeszove valhat, es egeszseges iranyba fejlesztheto, de csak ha mi akarjuk. Persze, a jo segitseg is elkel, ha egyedul nem megy. Nekem peldaul beszedgatlasom volt, neha ment gond nelkul, neha meg nem tudtam megszolalni. Ezert (is) mentem tanarnak, hogy ott ra leszek kenyszeritve, hogy kialljak mindenki ele, es mindenki csak engem nez. Volt olyan is, hogy nagyon figyeltek a gyerkocok, en meg orultem, erre azt valaszolta a nebulo, hogy egy kicsit lecsuszott a bal zoknim, nem a lecket figyeltek, en meg nem vettem tudomast a magyarazat hevebena zoknirol, mert az lenyegetlen. Jot nevettunk. NAlam sem szunt meg soha a gatlas, nem is fog, de sokkal konnyebb ma mar. SZoval nojel fel, a tinik foglalkoznak allandoan az alakjukkal, a kinezetukkel. Ki mit gondol. Felnott embereknel mar nem olyan nagy gond egy picit nagyobb orr vagy picit nagyobb fenek. Attol a szemelyiseg mit sem veszit. Akinek nem tetszik, tovabb all. Es akinek tetszik, mert veled jar, na, majd az is eljon egyszer. Bizony a huszoneves lanyom nevetett a multkor a tizeneves sajat magan, hogy akkor azt hitte, ha valahol nem tokeletes az alakja, osszedola vilag. A, dehogy. Ma mar tudja, hogy az intelligencia, a szemelyiseg harmoniaja a legfontosabb.
    Szoval egy: ne foglalkozz allandoan magaddal, inkabb figyelj kulso dolgokra, es masokra. Mit gondol mas? ha erdekes, hat kerdezd meg. Ha meg nem, azt gondol ugyis ,amit akar.
    Tudom, nem egyszeru, de onfejleszto treninggel fejlesztheto.
    Latod, fiunak sem konnyu lenni. Az o szerepukbol eredendoen sok visszautasitasnak vannak kiteve. Ne akarj fiu, tehat kezdemenyezo te lenni. Inabb ugyes helyezkedessel add a tudomasara, hogy tetszik neked, de ne te menj oda es vard meg, hogy talan kidobnak. Mindenkit kidobnak, mert senki nem lehet mindenkinek jo.
    Ha neznek, ne odanezz, olvass, vagy menj arrebb, nezz masfele. MOsolyogj kedvesenaz illetore es nezz masfele, vay menj onnan. Mit tudom en. Te is nezel, legfeljebb nem bamulsz. De mint irod, te is megbamulsz egy miniszoknyast. Nezni ingyen szabad meg, adot meg nem vetettek ki ra. Irjal, meg irok, ha segithetek. Puszi: S :-
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12

Címlap

top