Hogyan vonhatjuk be őket úgy a főzésbe, hogy biztonságos legyen számukra, de közben élmény is legyen az együtt töltött idő?
- Alakítsunk ki „bababarát” konyhát: a biztonság kedvéért legyenek egyértelműen tiltott részek (tűzhely, szemetes), és legyenek olyan, a kisgyerek számára is elérhető és könnyen nyitható szekrények, ahol azok a konyhai eszközök vannak, amelyekben nem tehet kárt, és a használatuk sem veszélyes.
- Ügyeljünk főzési szokásainkra: forró ételeket, italokat soha ne tegyünk az asztal szélére, és a tűzhelyen is a belső főzőlapokat használjuk, ha gyermekünk ott van velünk. Soha ne hagyjuk gyermekünket egyedül a konyhában, még akkor sem, ha azt gondoljuk, minden számára veszélyes dolgot elpakoltunk. Kisgyermekes anyukák tudják, hogy a gyerekek leleményessége határtalan!
- Az első közös főzésnél ügyeljünk arra, hogy könnyen, gyorsan és látványosan elkészíthető ételeket válasszunk, hogy az első főzés igazi sikerélmény legyen a gyermek számára. Az étkezőasztal terítését és a tálalást is rábízhatjuk, de mindig ügyeljünk arra, hogy gyermekünk csak a számára teljesen biztonságos munkafolyamatot végezze.
- Válasszunk színes edényeket, tálakat, szalvétákat, hogy látványában is izgalmas legyen a sütés-főzés!
- A dicséret a legmotiválóbb erő a gyermeknevelésben. Ne takarékoskodjunk vele, dicsérjük meg gyermekünket a főzés alatt és után is, sőt, amikor az étel az asztalra kerül, többször hangsúlyozzuk, hogy ezt együtt készítettük.
Nemcsak a kisgyermek, de az anyuka számára is maradandó élmény a közös főzés.
A könnyen elkészíthető Sága finomságok segítenek, hogy villámgyorsan különlegesen finom ételek kerülhessenek az asztalra, és élmény legyen az együtt töltött idő.