Tejszínes sonkás falatkák
Az egyszerű előételekben az a jó, hogy rendszerint nem igényelnek főzést és hosszas előkészületet, ráadásul többnyire igen jól tudnak kinézni, gondoljuk csak a koktélparadicsom-mozzarella-olivabogyó kombinációra a fogpiszkálón – egyszerű és nagyszerű, finom! Ezeknél a sonkás falatkáknál sem kell különösebb fakszni, de csinosak, könnyűek és nem mellesleg gyerekekkel is gyorsan készíthetők. Bagett, joghurt, krémsajt, kapor, vöröshagyma, prágai sonka, paradicsom, paprika szükséges hozzá – persze magát a krémet variálhatjuk ízlésünk szerint, kapor és hagyma helyett bazsalikom is szóba jöhet például. A pontos recept Vintage Tim oldalán található.
Grissini sonkával
Előételnek vagy a kissé finnyogós gyerekeknek, esetleg vendégseregnek ideális a viszonylag gyorsan készülő grissini, sonkával betekerve pedig máris húsvéti finomságot kapunk. A recept alapján kétféle liszt, élesztő, víz, cukor, só és olívaolaj szükséges a tésztához, és hogy az szép fényes legyen, tojássárgájával érdemes lekenni. Még olyan trükköket is találunk ebben a leírásban, hogy miként tudunk nagyon ropogós rudakat készíteni.
Sonkakrém
Egy isteni házi kenyérre vagy kalácsra kent sonkakrém reggelire, vacsorára gyors, laktató fogás, a krém maga igen gyorsan és egyszerűen készül: mascarpone, vaj, sonka, vöröshagyma, só, bors és parmezán az alapanyagok, az arányokat itt találjátok, Málna konyhájában.
Húsvéti sonkaleves
Kicsit talán szokatlanul hangzik, hogy még a sonkából is levest készítsünk, de hát a bablevesben sem vetjük meg a csülköt, szóval finom lesz ez is. Főleg, hogy ebben a levesben is találunk babot: a teljes neve tárkonyos húsvéti sonkaleves fejtebb babbal, tárkonyos Tokaji borecettel. Ez utóbbi összetevőt tényleg érdemes beszerezni, a saláták különleges, titkos alapanyaga lehet a Tokaji borecet, nem fogjuk megbánni. A recept azért is szerethető, mert a sonkalé lesz az alaplevünk, szép, jó megoldás arra, hogy ne legyen maradék (egyébként a lé fagyasztható, ha mégsem készítenénk levest most belőle, akkor se öntsük ki). Vöröshagyma, fokhagyma, babérlevél, fejtett bab adják a leves alapját, krémesíteni tejföl és tejszín elegyével tudjuk az itt megadott mennyiségek szerint, majd jöhet a tárkony és a tárkonyos borecet. Különleges fogás lesz.
Sonkaszuflé
A Két cica konyhája oldalán jobbnál jobb recepteket találunk, akármilyet is keressünk: a klasszikusoktól a különleges ételekig, ráadásul szépen, okosan rendezve minden, könnyen el tudunk igazodni a menüben. A szuflé kicsit a hobbiszakácsok mumusa: isteni tésztaféle, de mindig attól retteg mindenki, hogy összeesik. (Attól egyébként még finom, hogy összeesik…) Viszonylag kevés alapanyagot igényel: liszt, tojás, ecet, tej, szerecsendió, sajt és pármai sonka szükséges hozzá, ezek nagy része – főleg ünnepi bevásárlások környékén – akad is egy konyhában, ahol ha nem is naponta, de gyakran főznek. Hogy könnyebb legyen, egy “húsvéti” caprese salátát ajánlanak hozzá – a tésztákhoz úgy általában jól csúszik egy könnyű saláta, sokkal nehezebb túlenni magunkat. A recept itt található.