Az elődöntőbe került 11 szakácsnak egy hal- és egy vadétel elkészítése volt a feladata. A versenyzőknek 3 óra 45 perc állt rendelkezésükre, hogy a helyszínen biztosított alapanyagokból az 5+1 adagban tálalt versenyfogásokat megalkossák.
A zsűrinek olyan ételsort kellett bemutatniuk, amelyek akár a világ jobb bisztróiban és éttermeiben is megállnák a helyüket, és emellett szezonálisak, harmonikusak, ugyanakkor figyelemfelkeltők, szórakoztatók is. A versenyen külön konyhai zsűri pontozta a racionális anyagfelhasználást, a tisztaságot és higiéniát, míg az ételek prezentálásáról és ízéről a hal- és húsételeket kóstoló, 5-5 főből álló zsűri mondott ítéletet.
A Bocuse d’Or világdöntőjében már szerepelt két korábbi versenyző – Széll Tamás és Molnár Gábor – lehetőséget kapott arra, hogy a selejtező kihagyásával nevezzen be a hazai döntőbe, közülük Széll Tamás vállalta, hogy ismét megmérettesse magát.
A továbbjutók:
- Széll Tamás (Onyx Étterem, Budapest)
- Pohner Ádám (Olimpia Étterem, Budapest)
- Szabó László (Sodexo)
- Volenter István (67 Étterem és Bistro, Székesfehérvár)
- Sándor Rodrigo (Costes Downtown, Budapest)
- Győrffy Árpád (Kollázs – Four Seasons, Budapest)
A séfek a mostani, egyéni verseny után a 2016. februári döntőben már páros versenyzőként indulnak, segédjükkel alkotnak egy csapatot. A Bocuse d’Or Europe magyar csapatának tagja lehet majd az ifjúsági verseny első hat helyezettje és néhány ígéretes szakácstanuló is, a hazai döntőben győztes szakács, valamint a csapatkapitány, a promóciós menedzser és a tréner oldalán.
A kontinensdöntőben Európa húsz országa versenyez majd 2016. május 10–11-én Budapesten. Ha sikerül a két korábbi magyar résztvevőhöz hasonlóan szerepelni, a magyar versenyző ezen a versenyen kvalifikálhatja magát a Bocuse d’Or Lyon 2017-es világdöntőjére.