A spárgakrémleves azért szuper választás, mert a spárga kedvező élettani hatásai miatt mindenkinek ajánlott a fogyasztása, ugyanakkor hollandi mártással nyakon öntve nem biztos, hogy el tudjuk adni az időnként finnyás gyerkőcöknek. Pedig nekik is jól jön, hiszen a spárgában, s így a spárgakrémlevesben is, sok a rost, vitaminban és folsavban gazdag. Emellett aminosavakban is gazdag, míg kalóriatartalma csekély.
Induljon a tavaszi menü spárgakrémlevessel!
A növény rajongói tudják, hogy a spárgakrémlevesen túl millióféleképpen elkészíthető a spárga: istenien finom a belőle készült köret, főétel, saláta, tészta vagy torta is. De nekünk most a legízletesebb mégis a spárgakrémleves.
Spárgakrémleves hozzávalói:
- 50 dkg spárga
- 0,5 dl tejszín
- 3 dkg vaj
- 3,5 dl zöldség alaplé
- 4 gerezd fokhagyma
- só
- bors
- olívaolaj
A spárgakrémleves elkészítése:
- A spárgákat meghámozzuk, a fejét mindegyiknek levágjuk, és félretesszük. A megmaradt szárát feldaraboljuk.
- A meghámozott és megroppantott fokhagymagerezdeket olívaolajon megfuttatjuk. Vigyázzunk nehogy megégjenek, majd kivesszük őket a serpenyőből. Ez adja majd az ízletes spárgakrémlevesünk alapját.
- Ezután tesszük a feldarabolt spárgát a fokhagymás olívaolajba, sózzuk és borsozzuk, majd nagyjából 10 percig pároljuk.
- Közben készítsünk egy adag zöldségalaplevet és adjunk egy merőkanálnyival a spárgákhoz és főzzük további húsz percet fedő alatt. Közben, ha elforrt az alaplé, pótoljuk egy újabb adaggal.
- Ha kész, turmixoljuk teljesen homogénra az egészet.
- Egy másik serpenyőben, olvasszuk meg a vajat és futtassuk meg rajta a korábban levágott spárgafejeket, majd pároljuk meg őket, roppanósra.
- Tálalás előtt adjunk a leveshez kevés tejszínt és a megpárolt spárgafejeket.
- Ha szeretnénk extrákkal turbózni a spárgakrémlevest, tálaláskor szórjuk meg pirított fenyőmaggal.