Első ránézésre egy tál salátának tűnhet, de ha jobban szemügyre vesszük, a zöldség csak a jéghegy csúcsa. Itt egy komolyan megpakolt, méretes kerek tálról van szó, mely természetesen sok másfajta élelmiszert is rejt. A lényeg a kiegyensúlyozott, egészséges étkezés.
A Buddha-tál addiktív
Aki egyszer elkezdi a Buddha-tál készítését, nagy valószínűséggel rá fog kapni hosszú távon. Jó hírünk van: ez a függőség teljesen ártalmatlan, ráadásul ha megfelelően válogatjuk össze a hozzávalókat, a fogás tartalmazni fog minden élelmiszertípust, amire csak szükségünk lehet. Amúgy pedig szuperül variálható az otthon fellelhető hozzávalók alapján, és a lelket is táplálja, hiszen jó ránézni, annyira színes, és akkor még nem is beszéltünk a tudatról, hogy ma is tettünk valamit az egészségünkért.
Miért pont Buddha?
A Buddha-tál eredetileg egy kerek edény, amiben gabonaféléket, zöldségeket és főleg magokat tartanak. Az elnevezés onnan származik, hogy a buddhista szerzetesek ilyen tálakkal jártak házról házra, hogy ételt és virágot kérjenek az emberektől.
Az eredeti Buddha-tálak éppen ezért vegetáriánusok, de sok rostban, fehérjében gazdag élelmiszert is tartalmaznak:
- növényi fehérje gyanánt hüvelyeseket és tofut,
- szénhidrátnak gabonaféléket: zabot, barna rizst, quinoát, kölest, tönkölyt,
- szezonális, nyers vagy főtt zölségeket, valamint
- növényi olajokat: olívaolajat, avokádót, olajos magvakat, aszalt gyümölcsöket.
Az összes hozzávalót külön készítjük el, és a tálban halmozzuk egybe. A Buddha-tál tökéletes gyors irodai ebédnek vagy könnyű vacsorának is, akik pedig nem követik a vegán életmódot, hússal is kiegészíthetik.