A fahéj, és a barnacukor is remekül áll az édesburgonyának. A felvágott batátát sütőben megpirítjuk, majd véknyan megkenjük vajjal és megszórjuk fahéjjal elkevert barnacukorral. A másik verzió, hogy csíkokra vágott krumplit megszórjuk az édes keverékkel, majd kókuszolajat hevítunk egy sperneyőben, és abban sütjük ki.
Maradjunk az egyszerűségnél. A só és a bors is remekül illik ehhez a zöldséghez. Ám leginkább a tepsiben sütött verziónál működik jól. A frissen őrölt bors, és a jó minőségű só pazar ízkombinációt alkot az édesburgonyával.
A grillezett, vagy sütőben sült édesburgonyát is feldobja a gyömbér. De levest is készíthetünk belőlük, akkor a főzetbe almát és szerecsendiót is érdemes tenni.
Ha a felkockázott édesburgonyát egy hőállótálba rakjuk, akkor pekándiós-barnacukros masszával elkeverve már mehet is a sütőbe. Remek köretet kapunk!
A fokhagyma és a rozmaring kedvelt fűszer, ha sertésbordát sütünk, de a batátához is kíváló. A legjobb, ha töltött édesburgonyához használjuk, amit sütőben készítünk el. A tölteléknek használjunk pulyka, vagy csirke húst, ebbe mehet a fokhagyma. A krumplikat pedig locsoljuk meg olívaolajjal, és rakjunk rájuk 1-1 ág rozmaringot. 30-40 perc alatt megsülnek majd.
Ha házi szószt, mártogatóst szeretnénk készíteni az édesburgonyához, akkor jó fűszer erre a célra: a cayenne paprika, vagy a chili. Elkeverhetjük pürésített avokádóban, vagy tejfölben is.
Mézben mért boldogság! Nemcsak cukorral, de mézzel is dobhatunk egyet az édesburognyán. A megfőzött burgonyát keverjük el mézzel, és ezt a masszát fogyaszthatjuk köretként húsokhoz, vagy gorogjughurtban elkeverve is kíváló.
Inkább hagyományos burgonyát főznél?
- Rakott krumplik Európában: mind más és mind finom
- Tócsni, cicege, lepcsánka – mindegy is, csak sok legyen!
- Bazsalikomos burgonyafőzelék