nlc.hu
Gasztro
Csökkenhet az egyik alapélelmiszer ára

Egyik kedvenc alapélelmiszerünk kilós ára akár 1000 forinttal is visszaeshet

Amennyiben kivezetésre kerülne az árstop, az egyik kedvelt alapélelmiszerünk ára jelentősen csökkenne - az agrárközgazdász szerint.

Raskó György agrárközgazdász nemrég a Magyar Hangnak adott interjújában nyilatkozott úgy, ha kivezetnék az árstopot, akkor a 2,8 százalékos tejről a fogyasztók visszatérnének a másfél százalékos zsírtartalmú tej vásárlására.

(Fotó: Getty Images/Peter Cade)

Így több tejzsír maradna, vagyis az ebből készített élelmiszerek (például vaj, sajt) ára az árstop kivezetését követő 2-3 héten belül mérséklődne – írja a Pénzcentrum.

Az agrárközgazdász számításai alapján a trappista sajt kilónkénti ára akár ezer forinttal is csökkenhetne.

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top