Elkelne még néhány tipp a menühöz? Itt biztosan találtok! |
A menü költségvetésének jelentős részét, azaz a felét, elvitte maga a sonka. Hiába bőséges a kínálat, a jó minőségű, hosszan érlelt húsra érdemes áldozni! A leveshez és a desszerthez egyaránt mascarponét használtam, azon egyszerű oknál fogva, hogy a leveshez elvett mennyiség nem okoz valódi hiányt a desszertnél. Viszont különlegessé teszi és nem borítja fel a költségvetést sem. Eperhez akciósan jutottam, ananászból elég egy kisebb, dijoni mustár pedig volt itthon, arra nem kellett költenem. Vaníliás cukorra régóta azt a trükköt használom, hogy kristálycukorba felvágott vaníliarudat szúrok és hagyom, hogy a cukor átvegye a vanília aromáját.
Petrezselymes zöldborsókrémleves pirított-sós tökmaggal
Nincsen tavasz zöldborsóleves nélkül, de a megszokott ízeket némi turmixolással és mascarponéval igazán újszerűvé tehetjük!
Hozzávalók:
300 g zöldborsó, csipet só, fél evőkanál cukor, 1 csokor petrezselyem, 1 nagy evőkanál mascarpone, 50 g pirított-sós tökmag
A zöldborsót a sóval és a cukorral annyi vízbe tesszük fel főni, amennyi bőségesen ellepi. Amikor a borsó puhára főtt, beletesszük az apróra vágott petrezselymet és a mascarponét. Botmixerrel krémesre mixeljük, ha kell, kicsit még melegítjük. Azonnal tálaljuk, a tetejére pirított-sós tökmagot szórunk.
Zöldségekkel főtt, mustáros sonka ananászburokban
A sonka füstölt karakteréhez remekül illik a csípős dijoni mustár és az ananász édes íze. Mindezeken felül a szegfűszeg csak ráadás.
Hozzávalók: 1 kg füstölt sonka, 1 fej vöröshagyma, 1 sárgarépa, 1 fehérrépa, 1 fél gumó zeller, 3 evőkanál dijoni mustár, 1 ananász, kb. 20 db szegfűszeg
A sonkát a megpucolt és nagyobb darabokra vágott zöldségekkel hideg vízben feltesszük főni. A forrás után legalább 1,5 óráig főzzük. A főzőléből kivett sonkát tűzálló tálra tesszük és bőségesen megkenjük dijoni mustárral. Az ananászt megpucoljuk, torzsáját kivágjuk, majd hosszában elnegyedeljük és felszeleteljük. Az ananászcikkeket szegfűszeggel a sonkára erősítjük és 200 fokra előmelegített sütőben 20–30 percig sütjük. Jól illik hozzá a friss kalács, a sült alma és a karamellizált répa, zeller is.
Epres tiramisu
Az epres tiramisut sokan kávé nélkül készítik. Pedig a kávés-amarettós babapiskóta igazán finom és különleges kiegészítője az friss eper.
Hozzávalók: 1 csomag babapiskóta, 3 cl Amaretto, 2 dl erős kávé, 500 g mascarpone, 3 friss tojás, 10 dkg cukor, 1 vanília kikapart belseje, 300 g friss eper
A tojásokat a cukorral és a vanília kikapart belsejével fehéredésig keverjük. A legkönnyebb elektromos habverővel, utána viszont kézivel kell dolgoznunk, mert a mascarpone elveszíti állagát, ha túlkeverik. Amikor egynemű és sima a krém, egy nagyobb tálkában összekeverjük a hideg, erős kávét az Amarettóval. A kis tálkák aljára 1 evőkanál krémet teszünk, majd a tetejére egy sor kávéban megforgatott babapiskótát, a babapiskótára bőségesen pakoljunk krémet (1-2 evőkanállal), majd következik 2 szem felszeletelt eper. Megint amarettós kávéba forgatott babapiskóta jön, majd krém és eper. A rétegezést addig folytatjuk, amíg a pohár megtelik, viszont az utolsó rétegnek mindenképp krémnek kell lennie. A tetejére eper kerül, és legalább 4 órára hűtőbe tesszük, hogy a babapiskóta teljesen megpuhuljon.
300 g zöldborsó 319 Ft 1 csokor petrezselyem 80 Ft 50 g pirított-sós tökmag 86 Ft 1 kg füstölt sonka 2190 Ft 1 fej vöröshagyma, 1 sárgarépa, 1 fehérrépa, 1 fél gumó zeller 200 Ft 1 ananász 500 Ft 1 csomag szegfűszeg 75 Ft (de nem kellett az egész csomag, de ha nincs itthon, meg kell venni) 1 csomag babapiskóta 359 Ft 500 g mascarpone 890 Ft 3 friss tojás 90 Ft 300 g friss eper 326 Ft Összesen 5115 Ft |
Ha nektek is van hasonló, kreatív megoldásotok az idei húsvéti menüsorra, ne fogjátok vissza magatokat! Írjátok meg, küldjétek el fotóval együtt e-mailen, de még jobban jártok, ha feltöltitek a Sülvefővére. Ott ugyanis egy jó húsvéti reggelivel április 26-ig még 100 ezer forintot is nyerhettek!