Nem is tudjuk, de irodáinkat legtöbbször ehető növények rokonai díszítik. A csavarpálma, a fikusz, a díszspárga távoli testvérei nálunk vagy a világ valamely részén naponta kerülnek a konyhákba. De hagyjuk szegény rokonokat dísznek, ne legeljük le őket titokban, kiegészítve könnyű tízórainkat! Csináljunk balkonszántót magunknak kiürült salátás, ebédes dobozainkból az íróasztalunk mellett.
Nem várjuk meg a növények teljes kifejlődését, néhány hetes zamatos zsengéket fogunk aratni. Kevés extra dologra lesz szükségünk, csak vetőmagot és egy kis zacskó földet szerezzünk be hozzá, minden egyebet az irodában szedtünk össze.
Újrahasznosítjuk az ételcsomagolásokat, hogy ételt termesszünk, ez olcsóbb, és környezetkímélőbb. Bébinövényeket nevelünk, gyorsan növő levélzöldségeket, kölest, brokkolit, zsázsát, sarkantyúkát és levélnek nevelt borsót vetünk. A borsó levele ehető, és nem meglepően kellemes borsóízű lesz. Használjuk így! Egy mélyebb tálban retekkel is kísérletezünk. Működni fog!
A földdel feltöltött tálka készen áll, a magokat apró barázdákba vetjük, majd vékonyan betakarjuk. Mi evőpálcikát használtunk, így még koszosak sem leszünk!
Post-it jelölheti milyen fajta fog nőni nálunk.
Így még üvegházunk is lehet. Mint aztán kiderült, ez azért is praktikus, mert a fedél alatt lassabban szárad ki a föld, de persze gyorsabban is fejlődnek benne a növények.
Szántóföldjeink alját mindig ki kell lyukasztanunk, a pangó víz tönkreteszi a palántákat. Ha két egyforma dobozt teszünk egymásba, akkor a vízelvezetést is megoldottuk.
Bazsalikomból egyre több fajta elérhető, nekünk három különböző parcellánk lesz. A bazsalikom magjait mindig a föld felszínére vesd, fényre csírázik!
Nem kiesszük, betesszük! Kölest vetettünk, a növény szuperélelmiszer, csíraként vagy microgreenként is ehető, ami most rettentő divatos, a menő budapesti éttermek is most kezdenek igazán ráharapni. Ez a bébizöldségnél egy fokkal fiatalabb növénykéket takarja, amik már kinőttek a csírakorból.
Ültetés után tömörítsük a talajfelszínt, mondjuk kanállal.
Nem lett kosz és felfordulás, egy csipet föld maradt az asztalon az alátétként használt papírzacskó mellett, és egy ebédszünet fele alatt kertet csináltunk.
Ablakszántó kész, jöhet a kevés vízzel öntözés!
Nem trükk, három nap telt csak el. Az elején spriccelős flakonnal öntöztünk, de nem tudtunk annyit fújni, hogy ne száradjanak ki másnapra, és a post-it zászlókat is újra kellett írni.
Hetedik nap, már zöld nagyüzem! Egy hét után lassan, fokozatosan elkezdhetünk aratni, szendvicsre tenni vagy csak csipegetni. A következő jelentésben az apróságok fejlődéséről és az ízélményekről is beszámolunk, valamint arról is, hogyan hat a munkahelyi közösségi élményre egy irodai kiskert.