Bangó Margit számára is hatalmas elismerés a Hungarikum-díj, amelyet a magyar nóta, mint műfaj műveléséért és népszerűsítéséért kapott.
“Az, hogy hungarikum lett a magyar nóta és ennek köszönhetően én is, nagyon megtisztelő visszaigazolás. 17 éves koromtól vittem Magyarország jó hírnevét a világban. A cigányzenészek voltak azok, akik a nótát életben tartották és átadták évszázadokon keresztül a fiatalságnak” – mondta az énekesnő
Bangó Margit szerint a díj elnyerése túlmutat egyéni teljesítményén. “Nemcsak nekem, hanem az országnak is szól ez a kitüntetés. Ez egy közös díj, aminek súlya van és kötelezettségekkel jár. Bárhol is lépek fel itthon vagy a nagyvilágban, mindig ugyanazt adom, nem teszek különbséget. Emellett pedig azt is szeretném kihangsúlyozni, hogy a magyar nóta ide vezető útja számos zenész érdeme. A 100 Tagú Cigányzenekarral is megkaptam a Hungarikum-díjat, akik nagyon sokat tettek a cigányzenéért. Hogy pár nevet említsek: Boros Lajos, Járóka Sándor, ifjabb Rigó Sándor mind ennek a sikernek az előfutárai” – tette hozzá.
Néhány évvel ezelőtt Németh Zsolt, a hungarikumok képviselőinek gáláján a következőt mondta a hungarikumokról: “olyan kincsek, amelyek ezer szállal kötődnek tájainkhoz, történelmünkhöz, társadalmunkhoz, termelési kultúránkhoz, melyekhez mi, a magyar nemzetet alkotók is ezer szállal kötődünk. Ez a beágyazódottság teszi őket alkalmassá arra, hogy a magyarság szimbólumaivá, azonosító jegyeivé váljanak.”