


Focizik, flexel, sziklát mászik, és fegyverviselési engedélye is van Sulyok Péter vak stand uposnak
Sulyok Péter önként választotta kamaszkorában a teljes vakságot. Ma valószínűleg ő a világ egyetlen vak programozó-masszőr-vízvezetékszerelő-humoristája.
Süveg Márk Saiid: „Vajon elzártam a gázt otthon, esetleg meghalt a kutyám?”
Megszűnt az Akkezdet Phiai, de továbblépett. Süveg Márk Saiid most apa és előadó, a mérleg az apaság felé billen. Interjú.
„Gyerekek! Ébresztő!” – Für Anikóval beszélgettünk
Idén Für Anikó, az Örkény Színház művésze kapta az Almási Éva által alapított Psota-díjat. A Jászai-díjas színésznő az újabb szakmai elismerés kapcsán beszél 30 éve tartó pályájáról, és későn jött anyaságáról is, ami alaposan átírta az életét.
„Hosszú távon egyáltalán nem könnyű fennmaradni a kötélen” – Menyhárt Jenővel beszélgettünk
Április 14-én Menyhárt Jenő a MOM Kultban koncertezik 60. születésnapja alkalmából, a produkció egyszeri és egyedi lesz. Nagyinterjú.
„Elmentem a küszöbig, megálltam, aztán jött a terhesség és átdobott rajta” – egészen komoly nagyinterjú Ráskó Eszterrel
Egy nagyon durva program pörgeti a processzort, és közben senki sem tudja, hogy miket élsz át, hogy milyen hülye érzéseid vannak – mondta Ráskó Eszter a – hassimogatós-szentimentális kismamául fogalmazva – gyermekáldásról, majd rátért arra, hogy lehet-e konyakmeggyel magzatot ölni. Keserédes, vicces-komoly nagyinterjú a Dumaszínház egyetlen női humoristájával.
„Bemegyek egy férfiakkal teli terembe, és megnézem, ki lesz ma a jobb” – Pirner Almával beszélgettünk
Szombat esténként vetíti az RTL Klub A Tanár című sorozatot, az NLCafé pedig hétről hétre elmerül az aktuális rész témájában. Az e heti, egyben utolsó epizód sztorija a rúdtánc körül forog, így ezúttal természetesen Pirner Almával beszélgettünk.
„Őrült dilemma volt, hogy jó apa tudok-e én lenni…” – Szarvas Józseffel beszélgettünk
A múlt évi könyvhétre jelent meg a Könnyű neked, Szarvas Józsi… című életregény, melyet a színész közösen írt Bérczes László rendezővel, mint ahogy a könyvből készült előadás is közös munkájuk. Pustol a hó, ez lett a címe. A Nemzeti Színház Bajor Gizi Színpadán mutatták be január végén, Szarvassal ennek okán, de közel sem csak erről ültünk le beszélgetni.
„Nők vagyunk, legalább mi ne számoljunk” – Koncz Zsuzsával beszélgettünk
Tavaly jelent meg egy míves kiállítású fényképes album Koncz Zsuzsáról, amely végigvezet a pélyi kisgyerekkortól napjainkig. Ez a könyv elevenedik meg a március 9-i Aréna-beli koncerten, amely már a 12. az énekesnő pályáján.
„Sokan azt gondolták rólam, szép ez a gyerek, de nem egy jó színész” – Nagy Ervinnel beszélgettünk
A Katona József Színház színésze, az Állítsátok meg Terézanyut!-ban és a Kincsemben, majd a Terápiában nyújtott alakításainak köszönhetően egy ország ismerte meg a nevét, most pedig az RTL Klub A Tanár című sorozatában láthatjuk. Interjú Nagy Ervinnel.
Édesapám cselgáncsedzéseket tartott, mi segédkeztünk mellette – Lackfi Jánossal beszélgettünk
Lackfi János az egyike azoknak, akik átértelmezték azt az íróképet, amit a tanulmányainkból ránk hagytak. A József Attila- és Prima Primissima-díjas író elsősorban versekben és novellákban remekel, nemrégiben megjelent regénye, a Levágott fül egyfajta kirándulás az ő számára is írói pályáján. Erről és családjáról is beszélgettünk vele.
„A tortakészítés kicsit buddhista dolog” – dr. Kádár Judit jogász-cukrász
Keverj össze némi közigazgatási jogot egy kis marcipánnal, adj hozzá egy csipetnyi környezetvédelmet és végtelen mennyiségű fantáziát, és kész minden idők egyik legkülönösebb desszertje. Egy jogász-cukrásszal beszélgettünk, és talán arra is megkaptuk a választ, hogy mi kell egy normális élethez: két félállás tényleg elég?
„Kell hogy legyen az emberben egy kis őrültség, ha ezt túl akarja élni” – Csík Jánossal és Majorosi Mariannával, a Csík zenekar alapítójával és énekesével beszélgettünk
Idén harmincéves a magyar nép- és világzene talán legsikeresebb bandája, a Kossuth-díjas Csík Zenekar. December 28-29-én évzáró koncertet adnak a Budapest Kongresszusi Központban, ennek kapcsán beszélgettünk velük zenéről, hitről, hagyományokról, sikerről, túlélésről és újrakezdésről. No meg arról, hogy miért hordott kalocsai mintás overallt Lewis Hamilton a 2012-es Brazil Nagydíjon.
„Két válásból elég tapasztalatot szereztem” – Vámos Miklóssal beszélgettünk
Beethoven és a kilences szám bűvöletében készült Vámos Miklós tizenegyedik nagyregénye, a Legközelebb majd sikerül. A József Attila és Príma Primissa díjas író most – szándékai szerint – „szimfonikus regényt” írt válási tanácsadókról, akik összevissza kuszálják az életüket. Az író is megjárta a maga kálváriáját, ezért is ad kiváló tanácsokat párkapcsolati ügyekben. Talán érdemes ezeket megfogadni, mert a végén még valami jó is kijöhet belőlük– a regényben, de az életben is.
„Egy ilyen helyzetben nőként ma már nem kötelességed befogni a pofádat” – Gryllus Dorkával beszélgettünk
Amikor senki nem ment sehova, ő elköltözött Berlinbe. Amikor sokan elindultak, ő hazaköltözött, mert ahogy mondja, most éppen a „vissza a gyökerekhez” elmebajában tombol. Szerinte a nők is tehetnek arról, ahol most az egyenjogúság tart Magyarországon, úgy látja, itthon még mindig fontosabb a „push-up és a műszempilla”, mint a teljesítmény. A munka és a gyereknevelés összeegyeztethetetlenségéről, anyaságról, női és férfi szerepekről, a családi kötelék fontosságáról beszélgettünk Gryllus Dorkával.
„Létezem, és ti mentek a levesbe” – Szikora Róberttel beszélgettünk
Robikám, ez nem lesz jó, mondták a többiek, de ő másképpen gondolta, ebből lett a Szeretlek is meg nem is. Stabil istenhit, diszlexiával átszőtt zenei karrier, Hungária, R-GO gidák, na és „te milyen jegyben születtél, te kis vörös?” Nagyinterjú.
„Mintha otthon fogadnánk a vendéget, azzal a szépséghibával, hogy a végén visszük a számlát” – Rosensteinékkel beszélgettünk
Emberöltő (plusz tíz évnyi) konyhai rutin, malacszúrás a Margit-szigeten, Hruscsov és Kőbánya. A gazdasági világválságra egy fekete tábla a válasz, az enteriőrre pedig, hogy köszönjük, jó ez így, ahogy van, elvégre székestül, ételestül és italostul megfelelt Robert de Nirónak, Steven Spielbergnek és Bárdy Györgynek is. Szalontüdő, pacal, gefilte fisch és libanyak a Keleti pályaudvar mellől, egyenesen a nyolckerből: nagyinterjú Rosenstein Tibor séffel és fiával, a szintén séf Rosenstein Robival.
„Kellő fantáziával a valóság is kitalálható” – Kepes Andrással beszélgettünk
Kepes András egy páratlanul sikeres újságírókarriert adott fel, hogy hatvanévesen megvalósítsa kamaszkori álmát, és író legyen belőle. A hetekben jelent meg második regénye, az Istenek és emberek, amelynek kapcsán a humanizmusról, a kíváncsiságról, a teremtő fantáziáról, a betegségről és a családról beszélgettünk vele. Meg arról, hogy írhat-e nagyregényt a mesterséges intelligencia. Nagyinterjú.
Kollár-Klemencz László: „Belebetegedtem a városba”
A Kistehén énekes-frontemberével most megjelent novelláskönyve, A műanyag kerti székek élete kapcsán zenéről, filmről, irodalomról, családról, városról és vidékről beszélgettünk. Nagyinterjú.
„A patchworkcsaládokban óhatatlanul vannak távolságok” – Interjú Parti Nagy Lajossal
Kossuth-díjas író, költő, a posztmodernnek nevezett irodalmi kurzus egyik legnagyobb hazai alakja. Tavaly jelent meg legújabb, Létbüfé című verseskötete. Parti Nagy Lajossal közéletről, irodalomról, munkáról, családról, összetartozásról és széthúzásról beszélgettünk.
videó
„A teljesítmény korlátos, de a siker korlátlan” – interjú Barabási Albert-László hálózatkutatóval, A Képlet című könyv szerzőjével
A Northeastern Egyetem Komplex Hálózati Kutatóközpontjának vezetője az elmúlt években a hálózatelmélet terén elért eredményeivel rendkívüli elismerést vívott ki világszerte. Barabási Albert-Lászlóval új könyve, A Képlet megjelenése kapcsán az emberi teljesítmény korlátairól, a siker törvényszerűségeiről és arról is beszélgettünk, hogyan lett egy valóságshow-sztárból az Egyesült Államok elnöke. Nagyinterjú.
Ingyen készülnek a vérprofi divatfotók, alapítványokat segítenek az eladásukból – ez a Random Shooting Day
Eredetileg csak arról szólt, hogy emberek közösen alkossanak, aztán híre ment, és jelen pillanatban a Random Shooting Day az egyik legjobb dolog, ami a hazai divatszakmában történik. A társulás célja már túlmutat a divatszakmán, eljutottak a társadalmi felelősségvállalás szintjére. Az önzetlen adakozás és a profi, de rém kreatív iparosmunka vegyülete.
„A színház nekem az a csodálatos világ volt, amit apám jelentett” – Szirtes Ágival beszélgettünk
Kossuth- és Jászai-díjas éredemes művész, a napokban derült ki, hogy Székely Gábor és Venczel Vera mellett őt is jelölték az idei Prima Primissima díjra. Alapítása óta tagja a Katona József Színháznak, eddigi pályája során közel száz darabban szerepelt. Több legendás filmben és tévéfilmben is játszott A koppányi aga testamentumától a Roncsfilmen át az 1945-ig.
„Vannak, akik tudják, hogy HIV-fertőzöttek, csak nem tudják, hogy az mit jelent” – Hosszú Dalma táboroztató
Milyen lehetne egy jó tábor, ha feltűnne végre, hogy nem csak arra lehet használni az ott töltött időt, hogy a gyerekeket, mindegy, mivel, csak valahogy lekössék? Magyarország egyetlen nemzetközileg is elismert, hivatásos táboroztatójával, Hosszú Dalmával beszélgettünk a szakmájáról, Afrikában és Ázsiában szerzett élettapasztalatokról, HIV-ről és a segítő szakmát végzők nehézségeiről.