Magyarország kúl

Rekordnézettséget hozott Angliában egy magyar

Rekordnézettséget hozott a magyar származású Johanna Konta negyeddöntője a wimbledoni teniszbajnokságon.

Több mint 7,4 millióan követték a BBC-n a magyar Johanna Konta  2 óra 41 perces mérkőzését. Női meccset még sosem néztek ennyien a brit közszolgálati csatornán – közölte az MTI. Ez ráadásul egymillióval meghaladta a vasárnapi férfi döntő nézettségét.

A hazai közönségkedvenc múlt kedden drámai csatában, 6:7, 7:6, 6:4-re verte a román Simona Halepet, így 39 év után jutott be ismét brit nő az elődöntőbe a londoni Grand Slam-tornán.

A verseny statisztikusai szerint a négy között Venus Williamsszel szemben alulmaradt Konta ütötte a női mezőnyben a legtöbb ászt is, szám szerint 35-öt. A férfiaknál az amerikai Sam Querrey 139-ig jutott.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.