Magyarország kúl

Magyar bajnokot avattak a spártai futóversenyen

Világbajnok lett Szabó Dávid a Spártában megrendezett extrém futóversenyen.

Extrém futóbajnokságot tartottak a hétvégén Spártában, amin részt vett az Extreme Trail Hungary Sportegyesület kiválósága, Szabó Dávid is. Az ifjú sportoló korosztályos világbajnok: a 18-24 éves korosztályban lett első.

A Spartan Race Trifecta egy olyan kétnapos verseny, amelyen három távon rendeznek futamot. Szabó Dávid a sprint (5+ km) és a szuper (13+ km) távok után a beast (20+ km) kategóriában is győzni tudott, ezzel megszerezte Magyarország első Spartan Race Trifecta világbajnoki címét – írja a szenzációs magyar sikerről az Index.

„Korábban volt már kontinensbajnokunk, és most Szabó jóvoltából Európa- és világbajnokot is ünnepelhetünk” – nyilatkozták az Extreme Trail Hungary Sportegyesület alapító tagjai.