A feldíszített karácsonyfa az egyik kedvenc ünnepi szimbólum és korántsem csak a gyerekek körében népszerű. A mikulásvirág tökéletes élő dísznek! Vágott virágként vagy kokedáma (japán mohagömb) formájában is képes bármely karácsonyfát ünnepi varázslattal átitatni, hála színpompás leveleinek.
A kokedáma elkészítéséhez vegyük ki a mini mikulásvirágot a cserepéből, és a gyökérlabdát tekerjük be mohával. Rögzítsük a helyére vékony dróttal, és akasszuk fel a kész kokedámát.
Tipp: A növény gyökérgömbjét a csomagolás előtt alaposan öntözzük meg. Később óvatosan, felülről locsoljuk a mini mikulásvirágot, vagy rendszeresen vegyük le a mohagömböt és rövid időre tegyük langyos vízzel teli edénybe, hogy felszívhassa a nedvességet.
Ha karácsonyi dekorációról van szó, a mikulásvirág nem csak fadíszként, hanem ajándékok díszeként is alkalmazhat. Élénk színével csodás hangulatot teremt, és kiemelkedik a dekorációk közül.
Tipp: A vágott mikulásvirágot vagy vízzel töltött virágcsőbe helyezzük az ajándékokra, vagy tekerjük be zöld virágszalaggal. A levágott végek lezárásához közvetlenül a vágás után néhány másodpercre mártsuk a szárakat forró (kb. 60 °C-os) vízbe, majd rögtön ezután hidegbe.
A mikulásvirág amúgy Mexikóból származik, ahol akár 5 méter magas bokrokban is nőhet. Az aztékok kertekben termesztették ezt a növényt, templomokat díszítettek vele, és ruhaszínező festékként, valamint lázcsillapító gyógyszerként használták. A mikulásvirág karácsonyi története a spanyolok mexikói hódításával vette kezdetét. A missziós munka során az „Estrella de Navidad” (karácsonyi csillag) nevet kapta a növény. A 17. században a mikulásvirág először a ferences szerzetesek körmenetében jelent meg, majd egyre inkább keresztény szimbólummá vált.
Kiemelt fotó: illusztráció, iStock