Mit tudunk a felfázásról?
Egy dolgot biztosan: nagyon sok nőt érint világszerte. Nem véletlen, hogy állandó témát szolgáltat a szebbik nem körében.
Ugyanis kortól függetlenül csap le, ha nem fordítunk magunkra kellő figyelmet. Sokan az öltözködésre vagy még inkább annak hiányosságaira fogják a tünetek megjelenését, ám ez csak féligazság mindaddig, amíg nem vizsgáljuk szélesebb összefüggéseiben a kérdést.
A tények ugyanis azt igazolják, hogy a felfázás bizonyos baktériumok kóros elszaporodása esetén alakul ki. Ennek így önmagában még nem sok köze van a lenge öltözékekhez. Annak viszont már annál több, hogy ezek a baktériumok akkor burjánzanak el, ha megfelelő táptalajt találnak a tivornyázáshoz. A lehűlt deréktájék pedig pont ilyen, hiszen azon a részen jelentősen meggyengül a szervezet védekező képessége.
Tehát nagyobb eséllyel betegszik meg az, aki a divatot előtérbe helyezi saját egészségével szemben, és metsző hidegben is kivillantja a derekát.
Szerencsére van megoldás.
A megelőzésről néhány szóban
Azért is érdemes minél korábban odafigyelni a tudatos öltözködésre, mert a felfázásnak sajnos megvan az a negatív tulajdonsága, hogy olyan, mint a nem kívánt vendég:
hívás nélkül is visszatér.
S minél gyakrabban üti fel a fejét, annál több galibát okozhat. Ha tehát gondolunk egy kicsit a jövőnkre, a megelőzést választjuk.
Ehhez nem kell lemondanunk kedvenc ruhadarabjainkról, legyen szó akár a csípőnadrágról, akár egy-egy rövidebb felsőről vagy kabátról. A divatot ugyanis nem szükséges kiiktatnunk a ruhatárunkból ahhoz, hogy egészségesek maradhassunk.
Bizonyára mindannyian ismerünk egy-két módot derekunk megóvására, ám most egy rendhagyó és új megoldásra fókuszálnék a bodyk, atléták és kombinék rengetegében.
Képzelj el egy ötletes kiegészítőt, mely egyszerű, mégis hiánypótló, trendi, mégis kényelmes, színes, mégis diszkréten megbújik, ha öltözéked vagy kedved éppen úgy kívánja.
A derékmelegítő rövid története
Alig néhány éve csak, hogy hippsy néven megjelent az első derékmelegítő a magyar piacon, de már a kezdetektől fogva töretlen népszerűségnek örvend.
Ennek oka a hiánypótló mivoltára vezethető vissza: a tapasztalatok ugyanis azt mutatják, hogy a legtöbb nő már régóta keresett egy praktikus választ a fázós derék problémájára.
Az pedig, hogy ezen felül kényelmes, természetes anyagból készül (95% pamut), és jelenleg 22 divatos színben kapható, csak tovább növeli iránta az érdeklődést.
A visszajelzések pedig azt igazolják, hogy egyre többünknek segít abban, hogy megelőzzük a nemkívánatos betegségeket.
Az egész családnak
Tévedés azt hinni, hogy csak a nők szeretik ha „biztonságban” van a deréktájékuk. Ugyanis a vese és a hát alsó szakasza az uraknál is érzékeny, és ha nem vigyáznak rá, bizony könnyen kifázhat.
A gyerekeknek szintén hasznos a derékmelegítő, hiszen az izgő-mozgó apróságokat akkor is megóvja a felfázástól, ha játék közben elmozdulnak rajtuk a ruhadarabok, s csupaszon marad a derekuk.
A színek szerepe
De azzal vajon tisztában vagyunk-e, hogy azok a színek, melyeket viselünk, milyen hatással vannak ránk a mindennapokban?
A piros például tettvágyat, izgalmat, hódításvágyat, bátorságot vált ki. Ha ötletteremtésre, dinamizmusra, teljesítőképességre van szükséged, vagy melegségre vágysz, a vörös szín segít.
A zöld egyszerre frissítő és nyugtató hatású. Harmóniakeltő, összhangot teremt a test és a lélek között, csökkenti az ingerültséget, a fáradtságot, ellazít, biztosítja a pihenést, az erőgyűjtést, a regenerálódást.
A narancssárga segíti a pozitív energiák áramlását. Nyíltságot, örömöt, boldogságot sugároz.
Ha a kéket választod, csökkentheted a stresszt, a vérnyomást, javíthatod általa a kommunikációs készséget. Frissítő és bizalomkeltő hatású.
Igazából minden szín jelentéstartalommal bír. Ha megfigyeljük, hogy reggel milyen a hangulatunk, azt is látni fogjuk, hogy ez mennyire befolyásolja aznapi öltözékünket. Ha mondjuk ballábbal ébredünk, szinte biztos, hogy a sötét színeket fogjuk előnyben részesíteni.
Egy-egy színes kiegészítővel viszont tudatosan is képesek lehetünk egyensúlyt teremteni önmagunkban.
Legnagyobb kincsünk: az egészség
Közhely vagy sem, nagy igazság rejlik abban a mondásban, hogy az egészséget nem lehet megvásárolni. Ezért érdemes fokozott figyelmet fordítani a megelőzésre, s olyan módszereket alkalmazni, melyek természetesen, rugalmasan, és mindenféle görcsös erőlködés nélkül simulnak bele mindennapjainkba.
További infók: