Pedig a magnézium szerepet játszik szervezetünk anyagcseréjének minden folyamatában, nélkülözhetetlen több mint 300 enzim működéséhez éppúgy, mint a különböző nukleinsavak, proteinek és lipidek szintéziséhez. De ne feledkezzünk meg a csontokról sem. Míg legtöbben a csontok említése kapcsán a kalciumra gondolnak először, a szervezetünk teljes magnézium mennyiségének 60%-a a csontokban, 25%-a pedig izmainkban található. Izmainkkal kapcsolatban pedig nemcsak mozgásszervi izmainkra kell gondolnunk, hanem a testet alkotó összes izomra, beleértve többek között a szívizmot is. A magnézium elengedhetetlen a szívizmok megfelelő működéséhez is.
Vajon érdemes magnéziummal kiegészíteni az étrendünket? Igen, gyermekkorban és várandósság esetén megnövekedik a magnézium igény. Idős korban pedig az egyoldalú és sokszor mennyiségileg nem elegendő étkezés miatt szintén szükség lehet magnéziumpótlásra.
A magnéziumot szervezetünk nem tudja szintetizálni, ezért a szükséges mennyiségről magunknak kell gondoskodnunk. Sajnos ételeink nem minden esetben alkalmasak erre. A kiterjedt műtrágyázás miatt egyre csökken a talaj magnéziumtartalma, így az ételeinkbe is kisebb mennyiség kerül. Tudatos, magnéziumban gazdag étrendet napjainkban szinte lehetetlen fenntartanunk, ezért a pótlásra étrend-kiegészítők szedése javasolt.
A magnéziumpótlás során érdemes figyelembe vennünk, hogy a szerves vegyületek jobban hasznosulnak, mint a szervetlen magnézium sók.
A szervetlen magnéziumsók között a magnézium-klorid kivételt képez, mivel felszívódása a szerves vegyületekéhez hasonlít. A magnézium-klorid a gyomorsavval reakcióba lépve jól felszívódó formává alakul át. A tengervízből kivont magnézium természetes megoldásként kiváló alternatíva a magnéziumpótlásra. Amennyiben tehát magnéziumot szeretnénk szedni, a szerves vegyületek és a természet adta magnézium-klorid kombinálása segíthet pótolni szükségletünket.