Öltözködjünk

Yves Saint-Lauren hagyatéka – Az évszázad árverése

Máris ezzel a jelzővel illetik azt az aukciót, amelyet sokáig emlegetni fognak a művészetek és a divat kedvelői. Február 23 és 25. között elárverezik a tavaly elhunyt divattervező, Yves Saint-Lauren teljes hagyatékát. Az aukciót a világhírű tervező volt élettársa, Pierre Bergé kezdeményezte.

Jóllehet az árverést szeptemberre hirdették meg, a nemzetközi gazdasági válság miatt csúsztatták az időpontot. A becslések szerint az árverés körülbelül 500 millió eurót hozhat a Christie’s aukciós ház konyhájára. Összesen 700 különböző tárgyat katalogizáltak, köztük reneszánsz kézműves termékeket, a 20. század elejéről származó bútorokat, és kifejezetten Saint-Lauren számára készült dekorációkat is.

Ezen kívül kalapács alá kerülnek ókori római és kínai tárgyak, műemlékek, és Frans Hals, Jean-Auguste-Dominique Ingres vagy Théodore Géricault olajfestményei, Henri Matisse munkái, Paul Cézanne akvarelljei. A legnagyobb értékűre – 30-40 millió euróra – egy 1914-ből származó Picasso-képet becsülnek. Az árverés bevételét divattal és AIDS-kutatással foglalkozó alapítványoknak utalják, mondta Bergé, aki semmit nem akar megtartani élettársa holmijai közül. „Yves Saint-Lauren halott, a gyűjtemény semmit sem jelent többé” – mondta.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top

Szeretnél értesítést kapni?

Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.

A hét legizgalmasabb cikkei!
Friss sztárhírek itthonról és külföldről
Tudd meg, mit mond a horoszkópod!
Regisztráció

Elfelejtett jelszavad helyett könnyen tudsz új jelszót megadni, ehhez az alábbi lépéseket kell csak követned:

  1. Add meg az alábbi beviteli mezőben az e-mail címed vagy felhasználóneved
  2. A hozzád tartozó címre kiküldünk egy levelet a jelszócseréhez. Ellenőrizd a SPAM mappádat is, ha nem látod pár percen belül a levelet a beérkezettek között.
  3. A levélben kapott linket 24 órán belül lekattintva eljutsz egy felületre, ahol megadhatod az új jelszavad
  4. Jelentkezz be a friss jelszóval

Fiókod törléséhez add meg a jelszavadat:

Itt tudod a jelszavadat megváltoztatni:

Új jelszó mentése