A modern gumicsizma a divat és a praktikum ritka ötvözésének egyik legtökéletesebb példája. Ez a darab rendkívüli változásokon ment át az utóbbi években. Az egyszerű fekete vagy sötétzöld (ne adj’ isten, sárga!) mezőgazdasági kaucsuk lábbeliből az egyik legtrendibb utcai és fesztiválcipővé nőtte ki magát. Ha nem tetszenek a színes, virágos minták, válaszd a klasszikus egyszínű, diszkrét pöttyös vagy kockás darabokat.
Tipp: ha nem akarod, hogy a „gáz” jelzővel illessenek, kizárólag latyakos, esős napokon viseld!
A nyákos időben érdemes olyan táskát magaddal vinni, amely vízálló, és több külső zsebe van. Mihelyst felszakadozik a felhőzet, illetve eláll az eső, anélkül suvaszthatod bele az esernyőt, a pluszsálat vagy a -sapkát, hogy minden cuccod eláztatnád.
Tipp: a sokzsebes feneketlenben vigyél magaddal váltócipőt, hogy ne kelljen egész nap gumicsizmával a lábadon dolgoznod a munkahelyeden.
Ki ne vásárolt volna esernyőt a hirtelen rátörő zuhé miatt az aluljáróban vagy a kínai boltban? A több száz forintos ernyő olyan, mint a lutri: vagy bejön, vagy pár hét múlva eldobhatjuk. A viharbiztos, acélvázas darabokra többet kell szánni. Ha minőségi esernyőt szeretnél, vizsgáld meg az alapanyagot és a sínek számát is, ugyanis minél több sín merevíti az ernyőt, az annál stabilabb.
Tipp: ne nyiss ernyőt erős szélben, és mindig szárazon tedd el, így sokáig szolgálni fog.
Százszázalékosan vízálló kabátok esetében a varrat mindig le van hegesztve, hogy véletlenül se jusson be a réseken a víz. Az anyag a membrántól vagy a poliuretános kezeléstől lesz vízálló, de az ilyen alapanyagból készült kabátok sajnos nem olcsók. Mosásuk és tárolásuk pedig külön odafigyelést igényel.
Tipp: ha nem biciklivel közlekedsz az esős napokon is, akkor felesleges drága vízálló dzsekire költened; a mérsékelten vízálló kabátok, az esernyő és a gumicsizma épp elég védelmet adnak, amíg felszállsz a tömegközlekedési eszközre (vagy beszállsz az autóba).