Először is tisztázzuk: a melltartó alsóruházat, és mint ilyet, a ruha alatt hordjuk. A cicifix nem a szettünk fő attrakciója, kiemeli ugyan a mellkasi adottságainkat, vagy éppen kordában tartja a zabolátlan kebleket, de semmiképpen sem szabad felhívni rá a figyelmet. Néhány kivétel ugyan van, de ezekről majd később.
Tiltólistás melltartóhúzások
1. A melltartó hátpántját tilos kivillantani, mindig ellenőrizd, hogy a hátul mélyen dekoltált felsőrészekből kilóg-e a fehérnemű. Ha egy-két milliméter kilátszik, az nem tragédia, de ennyi és semmi több.
2. Nyakbakötős ruhákhoz pánt nélküli vagy nyakbakötős melltartót illik viselni. Ezek a fazonok ugyanis csak akkor szépek, ha szabadon hagyják a vállakat, és semmilyen felesleges madzag nem látszódik. Trikókhoz is érdemes ilyen fazont választani, de itt annyi a könnyebbség, hogy lehet kapni úgynevezett melltartócsipeszt, amellyel a hát közepén, a trikó hátrésze alatt össze lehet húzni a melltartó pántjait.
3. A csipke melltartók ugyan nagyon csábítóak és kacérak, de nem árt óvatosan bánni velük. Áttetsző felső alá nem ajánljuk, ugyanis az összhatás nagyjából olyan lesz, mintha nem is vettünk volna fel melltartót. A mellbimbóvillantás elkerülése érdekében az áttetsző felsőrészek alá mindenképpen egyszerű, szivacsos fehérneműt válasszunk.
4. Fehér felső alá fehér vagy testszínű melltartó dukál; ha nagyon áttetsző a póló, és van elég vér a pucánkban, akkor jó lehet egy színes, mintás, vidám melltartó is, de mindenképpen látszódnia kell, hogy mi ezt direkt így akartuk, nem pedig csak a véletlen műve a meglepő kombináció.
A szilikonpánt a világ átka
A szilikonból készült melltartópántokat kénytelenek vagyunk kiemelni, ugyanis akárhogy is próbálkozunk, egyszerűen nem veszi be a gyomrunk. Tudjuk, hogy pánt nélküli és vékony pántos ruhák alá nagyon nehéz fehérneműt találni, de a szilikonpántos melltartó a lehető legrosszabb megoldás. Mert ugyebár, aki ilyen melltartó után nyúl, az azért teszi, hogy ne látszódjon a fehérnemű pántja, de jobb, ha mindenki megjegyzi, hogy a szilikonpánt sokkal feltűnőbb, mint a hagyományos megoldás. Főleg akkor, ha megcsillan rajta a fény – ami, ugye, a barlangból kijőve sajnos elkerülhetetlen.
Divatbitófát érdemelne a szilikonpánt feltalálója, az pedig divatszerkesztő általi kínzást, aki úgy fokozta a borzalmakat, hogy strasszokkal és virágokkal kezdte „feldobni” az átlátszó műanyagból készült pántokat.
Egyszer és mindenkorra meg kell jegyezni, hogy pánt nélküli ruhához pánt nélkül melltartót kell választani. Lehet stabil és jól tartó darabokat is találni, bár az igaz, hogy C kosárméret felett még a legtutibb darabok sem működnek. Nincs ezen mit szépíteni: a pánt nélküli ruhákat és melltartókat kis mellű csajoknak találták ki.
A méret a lényeg
Bármennyire is furcsán hangzik, a legtöbb bakit annak „köszönhetjük”, hogy sokan nem tudják eltalálni a saját mellükhöz leginkább passzoló méretet. A kosár (A–E) a mell méretét, a körméret pedig a mellbőséget, vagyis a hát szélességét jelzi. A különböző márkák méretei között nagy eltérések is lehetnek, ezért fontos, hogy próba nélkül soha ne vegyünk melltartót. A túl kicsi melltartó felcsúszik, és kibuggyan belőle a mell, ami nem szép látvány.
Ha túl kicsi méretet választunk… |
A túl nagy melltartó pedig lötyög és behorpad, ami szintén nem esztétikus. Akkor járunk a legjobban, ha egy fazonból több méretet is felpróbálunk, ugyanis nemcsak márka-, de fazonfüggő is a méretezés.