Sajnos egyre kevesebb az olyan könyv, amit tényleg jó kézbe venni, ez viszont ilyen. Bőrhatású borítás, már-már album vastagságú lapok és izgalmas tördelés. Szerelem első látásra, legalábbis ami a küllemet illeti.
Ki is írta?
Ines személyesen |
Mielőtt végképp elájulnánk a könyvtől nézzük meg ki írta. A hátoldalon az áll, hogy Ines de la Fressange, aki nem más mint a nyolcvanas-kilencvenes évek egyik legkeresettebb francia modellje, a maga „mindössze” 180 centijével és 50 kilójával. Igazi stílusikonnak számít, nemcsak Franciországban. Többször választották be a legjobban öltözött nők közé, ami már önmagában is elég érdem lenne… Az 1957-ben született modell még 2011-ben is kifutóra lépett Lagerfeld kedvéért. (Ki másért persze.)
Ines a tökéletesen elegáns francia nő megtestesítője, akinek sosem szalad fel a harisnyája, sosem borul ki a púdere táskájába és a gyerek se csokizza össze a blúzát a reggeli indulás után 2 perccel. Irritáló. Vagy nem? Van benne valamivel mi, átlag magyar nők nem igazán tudunk azonosulni. A pénztárcánk sosincs dugig, hogy Roger Vivier balerinában tudjuk rohangálni a piacra, csak azért mert az annyira nagyon stílusos… És Ines könyve sajnos televan ilyen és ehhez hasonló klisékkel, kezdve a tuti Chanel alapozón át egészen a hogyan legyél tökéletes háziasszonyig. Így pedig nehéz elhinni, hogy amit leír az tényleg helytálló és mérvadó. Pedig sok helyen az. Külön érdekes volt, hogy a könyvet Ines lányáról készült képekkel illusztrálták, aki legalább annyira szép, mint a mamája.
Máztalaníts
Lapozz bele… |
Ha az összes szirupos, maníros dolgot sikerült kiradíroznunk, akkor a Párizsi sikk egy kimondottan hasznos és jó könyv. Igazi papírstylist. Végre ki meri mondani azokat a divatszabályokat, amelyeket már régóta alkalmazunk, de sosem mertük igazán vállalni őket. Engedélyezi, sőt megköveteli, hogy meghökkentő színeket és a fazonokat párosítsunk, sőt az alapgondolat minden fejezetben az, hogy tök mindegy, hogy mit veszel fel, ha nem érzed jól magad a bőrödben, akkor még egy Chloé táska sem varázsol kisimult dívává. És innentől kezdve válik hitelessé, mint stíluskönyv.
Tippeket és tanácsokat ad arra vonatkozóan, hogy mivel ápoljuk a bőrünket, hogyan sminkeljünk és milyen napi rutinokat érdemes beiktatunk. Ha levonjuk a sok luxuskozmetikumot és számunkra elérhetetlen hóbortot, akkor a könyvben leírtak nagy része igenis használható, ráadásul még olvasmányos is.
Kövesd a szabályokat! |
Érdekes, mert….
…megtudjuk milyen egy igazán menő párizsi nő élete, amilyenek mi sosem leszünk.
…megtanít arra, hogy miért fontosak a minőségi alapdarabok.
…olyan párizsi helyeket mutat meg, amelyek túlmutatnak az Eiffel-tornyon és a többi kötelező látnivalón, tehát útikönyvnek se rossz.
…tippeket ad a netes vásárlásra is.
…jókat nevetünk azon, hogy mennyi ideje van Inesnek ránctalanításra és egyéb önszépítő tevékenységre.
Summa
Összességében a maga majdnem 5000 forintos árával nem rossz könyv. Mi biztos, hogy úgy adnánk tovább, hogy teleragasztanánk post-ittel és felhívnánk a barátnőnk figyelmét arra, hogy bizonyos részeken egyszerűen csak mosolyogjon, és ne arra gondoljon, hogy bezzeg nekünk még 10 000 forintunk sincs egy cipőre, nemhogy 120….