1. Tényleg jól áll-e?
Én szeretek egyedül vásárolni, de mondjuk, ha van ott veled valaki, aki tényleg megmondja, jól áll-e a ruha, amit megvennél, nagy segítség. Egyedül is megpróbálom eldönteni, adok magamnak időt a próbafülkében. Sokáig nézegetem magam. Nem vág-e be a gatya, nem túl szűk-e a szoknya? Ha adsz magadnak időt a ruhában, és nem csak pár perc alatt próbálod eldönteni, rendben van-e, sokat segíthet.
2. Megér-e annyi pénzt, mint amit elkérnek érte?
Néha úgy indulok el vásárolni, hogy kijelölök egy összeget, ami fölé semmiképpen nem megyek. Mondjuk nem fogok felsőt venni ötezer forintnál többért, így eleve kerülöm a boltban az ötezer forint feletti ártáblákat.
3. Jól nézd meg az anyagát!
Kényelmes-e, vajon hány mosást bír ki? Ha már a próba közben nem érzed magad jól benne, hiába gyönyörű, nem szívesen fogod felvenni, vagy ha fel is veszed, látszani fog rajtad, hogy feszengsz benne. Szóval nem éri meg megvenni. Nekem a másik fontos kérdés – mivel nem szeretek vasalni –, hogy mennyire gyűrődik az anyag. Szeretek olyan darabokat venni, amelyeket nem kell vasalni. Ezt persze nem mindig lehet megúszni, de törekedni rá, lehet.
4. Képzeld el, hogy viseled a hétköznapokban!
Gondolatban nézz szét a gardróbodban, hogy milyen már meglévő darabokkal tudod kombinálni. Van-e hozzá cipőd, felsőd bármi, vagy nincs, ezért újabb darabokat kell vásárolni, hogy fel tudd egyáltalán venni. Képzeld el, hogy sétálsz benne az utcán, és ha úgy érzed, jó lesz benne létezni, vedd meg!
5. Van-e hasonló?
Én gyakran esem abba a hibába, hogy nagyon hasonló ruhákat veszek, pedig felesleges. Minek egy felsőből öt teljesen ugyanolyan? Nézz magadba, és ha ez lenne a századik ugyanolyan darab, hagyd ott!