Az a néhány évtizede hangoztatott nézet, miszerint a szintetikus gyógyszerek teljesen átveszik a gyógyteák és egyéb természetes anyagok helyét, mára már teljesen megdőlni látszik.
Csodaszerek ide vagy oda, manapság egyre többen részesítik előnyben a természet adta orvosságokat. Ez nem is meglepő, hisz egyre több csodaszerről derül ki, hogy különböző mellékhatásokat produkál. A gyógynövényeknek ezzel szemben – helyes használat mellett – semmilyen kellemetlen mellékhatása sincs.
Természetesen nem mindenható és mindentudó “gyógyszerek” ezek, de helyes indokkal és helyes módszerrel alkalmazva segítségünkre lehetnek. Egy kis tanulással és odafigyeléssel magunk is begyűjthetjük és használhatjuk saját természetes patikánkat.
A gyűjtéshez a legfontosabb a növényismeret. A gyűjtendő növényt nagyon jól kell ismerni, tudni kell, hogy mikor és milyen részét lehet gyűjteni. Bizonyos gyógynövényeknek csak a levele vagy csak a gyökere “hasznos”, másoknak azonban két, sőt három szerve is szolgáltat drogot. (A gyógynövények szárítással tartósított hatóanyagtartalmú részeit nevezzük drognak.)
Alapszabályok