Soma valójában két helyen is lakik egyszerre: alapvetően Budakalászon, ahol a családi házuk van, de Budapesten, a belvárosban is, ahol az egykori leány-, most már anyalakás van. Itt főleg Soma két kamasz gyereke lakik, de a művésznő stílusa a lakás minden pontján érezhető, ami nem véletlen, hiszen kb. hetente két-három napot itt tölt a gyermekekkel, és ekkorra időzíti a városi feladatait. Ilyenkor több napra előre bevásárol, megfőz a gyerekeknek ahogy ő mondja: Bentlakásos cseléd vagyok itt. A hétvégéket együtt töltik a családi fészekben.
A lakás szinte minden falán van legalább egy festmény Somának több képzőművész barátja van, a nappali falán több kép is van, amit ők készítettek.
Ez a halálfej Mexikóból származik, a dohányzóasztalon épp a szoba bejárata felé néz, így aki belép a szobába, elsőként ezt veszi észre.
Abban a sarokban, ahol a Mennyei Anyáról több alkotás is található (szobrok, képek), van egy külön női szekció ahogy Soma mondta: női archetípusok , a Mennyei Anya, a Vénuszi Nő, a Főpapnő, a Halál Dívája és a Tündér. Szerinte ezek minden nőben megtalálható női minőségek.
Ez a legyező abban a sarokban van az egyik polcon, amelyik a feng shui szerint a szex és a szerelem központja.
Soma azt mondja, hogy ennek a kézzel készített tibeti éneklőedénynek kongatáskor olyan hangja van, melynek rezgésszáma pozitív hatással van az emberre. Úgy mondják: emeli a rezgésszámot.
A konyhában egy hatalmas fiók tele van különleges teákkal. Ragaszkodom hozzá, hogy napi 3 liter folyadékot szigorúan meg kell inni mondja Soma.
Soma almazöld falakat álmodott a konyhába, de bevallotta, hogy amikor először meglátta, elborzadt, de aztán végül ehhez a színhez tervezte a pop-art stílusú bútorokat.
Ez a kimonó eredeti gésaöltözet. Soma nem csak alkalmakkor veszi fel ez a hálóköntöse.
Soma idén 12 éve kapta ezt a tarot-kártyát a hozzá tartozó Divináció című könyvvel személyesen Szepes Máriától. Hosszú évek kellettek, míg összefüggéseiben is megnyílt előtte a kártya (ahogy ő fejezte ki magát), de az elmúlt néhány hónapban nem szívesen rakta ki az előző években igen nagy rendszerességgel használt kelta kereszt formát. Most kifejezetten a fotó kedvéért. Tudom, hogy később még visszatérek a kártyához, most kell egy kis szünet.
A női sarok itt található a már említett női szekció. A Mennyei Anya szobra Erdélyből származik, a vitrinben levő vásznon a mexikói ábrázolású Guadalupe található, sok-sok nőcis kacat alatt-fölött. Ebben a sarokban vannak a női archetípusok is.
Előszobarészlet. Egyből egy vörös térbe lépünk be, ahogy az első energiaközpont, a gyökércsakra színe is vörös. Indulás előtt ebben a tükörben történnek az utolsó simítások.
A lila hálószoba. Ha már a csakrák színszimbólumának analógiáját visszük végig a lakáson, akkor szinte logikus, hogy ha az előszoba (gyökércsakra) vörös, akkor a hálószoba lila. Hiszen a »3. szem« csakra ibolyaszínű, a korona, azaz fejtető energiaközpont pedig indigó. De ezt már csak utólag okoskodom bele. A színkiválasztásnál egyszerűen tudtam, éreztem, hogy az alváshoz nekem ez a szín kell.
A nappali a gitárral
a vízipipasarokkal (a tálban angyalkártyák vannak)
és a nőcis apróságokkal, emlékekkel.
Fotó: Varga Imre (110. kép) és Glázer Attila (1116. kép)