Catherine az itt töltött évek során rátalált a megfelelő kivitelezőkre, évente ellátogat Párizsba textilbemutatókra, és angliai hazaruccanásairól is mindig valami újdonsággal tér vissza. Így mindazt, amit beleálmodik az aktuális munkájába, maradéktalanul megvalósítja, mégpedig a legújabb trendeknek megfelelően.
Ebben a tágas belvárosi otthonban falbontással kezdődött az átalakítás. A nappali és a jelenlegi konyha közötti falat az eredeti elképzelés szerint csak félig bontották volna ki, ám munka közben, amikor Catherine meglátta a beáramló fényt, a teljes nyitás mellett döntött.
A lakásban három hálószoba található, mindegyikhez tartozik külön fürdő. Megmaradt – kissé átalakítva – a beépített szekrényes közlekedő, és létrehoztak egy hatalmas helyiséget, ahová egy légtérbe került az étkező, a konyha és a nappali. Minden víz-, gáz- és elektromos vezetéket kicseréltek, majd utána elkezdődött a munka látványosabb, izgalmasabb része.
Igyekeztek a lehető legkevesebb hidegburkolatot használni. A nappalit és a konyhát egyaránt tömör tölgyparketta fedi, amit kétkomponenses ipari lakkal vontak be, hogy jobban bírja a mindennapos használatot. A hálószobák és az átjáró padlóját természetes, kézi munkával előállított tengerifű szőnyeg fedi. Nemcsak impozáns látványt nyújt, de nagyon könnyen is kezelhető, és az sem utolsó szempont, hogy általa egy kicsit a lakásba költözik a természet.
A konyában a falat a főzőlap mögött átlátszó üveg védi a szennyeződésektől, de a mosogató mögé különlegesebb megoldást kerestek, így a tapéta mintázatával megegyező üveglapra esett a választás. A magasfényű, fekete frontok retrohangulatot árasztanak, ám a melléjük választott rusztikus, erdélyi bútorok tompítják ezt a hatást – így válik ez az otthon igazán egyedivé.
A nappaliban lévő összes bútor – a merész minták ellenére is – harmóniában van egymással. Alig hinnénk, hogy beszerzési helyeik milyen különbözőek: az egyik a bolhapiacról származik, a másik egy nagyáruházból való, de van itt saját tervezésű darab is. Kizárólag jó ízlés, sok ötlet, no meg egy kis bátorság kell a társításukhoz.
A fekete-fehér összeállítás már önmagában is látványos, ám egy-két élénk kiegészítő – mint a nappali sárga függönye vagy a közlekedőben, a tükör előtti vázákban lévő piros selyemvirág – csak fokozza a hatást.
A dohányzó és az előtérben lévő konzolasztal egyedi tervezésű, Catherine tervezőasztalán született. Az azonos motívumok csak erősítik az amúgy is összhangban lévő terek egységét. Mint mindenhová a lakásban, ide is került rusztikus elem – ebben az esetben egy régi tükörre esett a választás, melynek keretét a többi bútorhoz igazodva wengeszínűre festették.
A három hálószoba hangulata egymástól teljesen eltérő – s ezt a különbséget a Hephaistos Házából való tapéták is erősítik. Az egyik szobában az ágy mögé épített álfal került, ami mögött praktikus tárolórész rejtőzik. A két kisebbik háló közül az egyik a modern, letisztult vonalat képviseli a baldachinos fekhellyel, míg a másik romantikusabb, a régi felújított parasztbútorral és a virágmintás tapétával.
Kétségtelenül az otthon leglátványosabb része a hatalmas egybenyitott tér, a virágos és csíkos minták kavalkádja. A fekete-fehér összeállítás pedig a legújabb lakberendezési divatok egyike.
Forrás: www.otthon.hu »
Tipp: Catherinedickens.com »
Lakberendezés.lap.hu »
Lakberendező.lap.hu »
Enterior.lap.hu »