1. Tojásfüzér
A tojásokat mindkét végüknél szúrjuk ki olló hegyével vagy zsákvarró tűvel, és fújjuk ki a belsejüket. Mossuk át vízzel, és hagyjuk megszáradni, majd fessük meg akrilfestékkel. Száradás után fűzzük fel őket damilra vagy vékony drótra, a végükre pedig kössünk vastag szalagot, amellyel rögzíthetjük.
2. Üzenet a tojáson
Főzzük meg a tojást, majd díszítsük kedvünkre. (Mi alkoholos fekete és arany filccel, rózsaszín és türkiz akrilfestékkel készítettük a képen látható tojásokat.) Ha kész, ragasszunk egy mini-, kézzel rajzolt borítékot a közepére, melyre ráírhatjuk a jókívánságainkat. Használhatjuk ültetőkártyának is a húsvéti asztalon.
3. Így fásítunk mi
Állítsunk vázába egy rügyező faágat. Fessük le fehérre akrillal, mésszel vagy diszperzittel. Laza mozdulatokkal dolgozzunk, nem kell, hogy tökéletesen befedjük. A kifújt és megfestett tojásokat kössük rá. Ha antik hatású tojást szeretnénk, először fessük világos színűre vastag ecsettel, majd a sötétebb árnyalatokat pacsmagolással vigyük fel. (Érintsük a festékbe mártott vékony ecset végét a tojáshoz, majd kicsit kenjük szét.) Színes dekorpillangókkal, madarakkal is díszíthetjük a tojásfát.
4. Csillogó flitterek
Fessük be feketére vagy fehérre a tojást, majd pillanatragasztózzunk rá élénk színű flittereket. Hogy ne maszatoljuk össze a kezünket, használjunk hozzá csipeszt vagy fogpiszkálót.
Cikkünk az Otthon magazin 2009. áprilisi számából közölt részletet.
Ízelítő a tartalomból: Extra tipp: még több lakberendezési tippet, ötletet találsz a megújult Otthon magazin honlapján: www.otthon.hu » |