A budai váron és a Lánchídon túl a városra jellemzőek a lámpaoszlopok, a csatornafedelek, de még a kutyagumi is. Az utóbbiak ritkán érdemlik ki, hogy divatot csináljanak belőlük, azonban Majoros Zita kollekciójában kiérdemelték a főszerepet. Egyedi térképei káprázatos grafikai leleménnyel készültek, és megörökítenek minden jellegzetességet. Szubjektív Budapest-lenyomata – köszönjön vissza pulóverről, szoknyáról, párnáról vagy éppen egy füzetről – a város igazi, élettel teli arcát mutatja. A ráadás, hogy Boltműhelyében kapható póló csatornafedél-mintával – ki gondolta volna, hogy amit naponta több ezer láb tapos, lehet trendi is?
Lelőhely: Boltműhely – Majoros Zita kollekciója
www.boltmuhely.hu »
A KONDENZ pólói egyedi grafikával, kis szériában készülnek. Budapest sajátságosan, ám nagyon jellemzően jelenik meg ezeken a grafikákon. Vizuális haikuként, amellyel minél többet foglalkozunk, annál mélyebben tárja fel titkait. Nem mellesleg pedig viccesek.
Lelőhely: Insitu
Budapest V. kerület, Múzeum krt. 7.
www.insitu.hu »
A CAMOU márkanév mögött Fehér Beatrix tervező áll. A sportos-elegáns városi viselet ihletét maga a város, Budapest adja. Szoknyákon, pólókon és táskákon jelenik meg a főváros egy-egy szelete (bérházak és panelok homlokzata, a Hajógyári-sziget hídja, régi villamosok), és válik a divat részévé. A motívumok a tervező saját készítésű fotóiból táplálkoznak, színes kavalkáddá állnak össze, és általában szitanyomással kerülnek az anyagra. Ezek a ruhák túlmutatnak a sablonos budapesti ideákon, igazán realista ábrázolások, mégis szépnek, különlegesnek mutatják a várost.
Lelőhely: Camou – Fehér Beatrix
http://www.camou.hu »
Ugyancsak budapesti fotók szolgáltak alapul a Low Glow Flow kitűzőknek. A fotókat és a kitűzőket Fodor Tamás készítette, és a városi motívumokat úgy használta fel, hogy aki nyitott szemmel jár Budapesten, megtalálhatja őket. Csak fel kell nézni a házak homlokzatára és a háztetőkre. Például a Nyugati térnél…
Low Glow Flow – Fodor Tamás
www.low-glow-flow.com »
Róth Anikó festményein úgy jelenik meg Budapest, mint egy meseváros. Színes, bájos és elragadó. Mézédes és varázslatos. Ismerősek a házak, felismerhetőek a nevezetességek, a villamos meg a troli, az Állatkert kőelefántjai, mégsem ez a valóság, hiszen sohasem ilyen lila az ég a város felett, no meg aranyhalakat sem látni a Dunában. Azonban jó ilyen meseszerűen gondolni Budapestre, és egy képeslapon továbbküldeni.
A régi fényreklámok a legtöbb házról eltűntek, nem bírták tovább az idő próbáját, a legtöbb pedig megszűnt, átalakult, beadta derekát a modernizációnak. Azonban ezek a feliratok hozzátartoztak a 70-es és 80-as évek Budapestjéhez, és stílust adtak a városnak. A retró ünnepe, hogy jegyzetfüzetek előlapjain és falmatricák formájában tovább élnek a fényreklámok. A jellegzetes betűk, amelyek egykoron a város stílusát határozták meg, most lakásbelsők ötletes faldíszei.
Lelőhely: Fregoli
Budapest V. kerület, Bástya utca 12.
www.fregoli.co.hu »
Az egyik oldalán Buda, a másikon Pest, de most nem a Dunáról van szó, hanem a lányról a fülbevalókkal. Koós Daniella a Koodform fülbevalókkal diktálja a pesti és a budai divatot. Különböző színű plexiből kivágott, változatos mintájú fülbevalói nagyon keresettek. Az egyik legnépszerűbb a Buda- és Pest-fülbevaló, amely egyszerre jeleníti meg az örök ellentétet és összetartozást is a két városrész között. Szuvenírként és lokálpatrióta felindulásból egyaránt hordható.
Lelőhely: Rododendron Art & Design Shop
Budapest V. kerület, Semmelweis u. 19.
www.rododendron.hu »
Tipp: a WAMP-on ezek a designcuccok általában fellelhetőek, a következő Wasárnapi Művészpiac 2010. 10. 10-én lesz a Gödör Klubban.
www.wamp.hu »