Nem mindennapi termékekkel tört be a magyar piacra a Táska Street nevű vállalkozás, mely Kolumbiában dizájnerek által tervezett, kézzel gyártott, a szeméttelepről visszahozott autógumikból készült táskákat exportál.
Fotó: taskastreet.hu |
Sinkovicz István sokkal inkább missziónak, mint szimpla kereskedelemnek tartja vállalkozását:
„A gondolkodásmódunkat kell átállítanunk, és hamarosan rájövünk: a hulladék, a környezetre káros anyagok csökkentése rajtunk is múlik, akár azzal, hogy biciklivel közlekedünk, akár azzal, hogy papírba csomagoljuk a szendvicsünket. A használt autógumikból készített táska egy JELKÉP, viselője azt mutatja a világ hagyományosan gondolkodó részének: „Látod, én teszek azért, hogy végre változzon valami!”
Fotó: taskastreet.hu |
A környezetvédelem mellett a másik tényező a méltányos kereskedelem (angolul Fair Trade Ethic). Nálunk ugyan még kevesek által ismert fogalom ez az egyes fejlett és fejlődő országok között indult mozgalom. Lényege, hogy a fejlődő országokban termelő fejlett országok vállalatai lemondanak az olcsó munkaerőből és nyersanyagból fakadó extraprofitról, és támogatják a helyi lakosságot.
Fotó: taskastreet.hu |
A CyclusR és a Táska Street is magáénak vallja a mozgalom eszméit: a táskákat előállító kolumbiai üzemekben minden dolgozónak jár a rendes fizetés és az emberi munkakörülmények. Vállalják annak következményeit, hogy a szigorú környezetvédelmi előírások és a méltányos kereskedelem szabályainak betartása miatt drágább a termékek előállítása, és kisebb haszonnal értékesíthetők.
|
|
Ha te is beújítasz egy Táska Street terméket, nem csupán egy különleges dizájnú darabhoz jutsz, de környezettudatosságból is jelest érdemelsz.
Tipp: Te is táskamániás vagy? Töltsd ki a Táska Street nagy táskatesztjét! »
A táskákat a www.taskastreet.hu oldalon nézheted meg.