Ha a haszontalanná vált tokokat előástuk, vegyünk elő színes kartonokat, ollót, ceruzát, és neki is állhatunk az alapok elkészítésének.
Távolítsuk el a tokokból a papírborítót.
A papírborítót rajzoljuk körbe egy keményebb kartonon – ez lesz a sablonunk a házilag készített borítók elkészítéséhez.
Vágjunk ki tetszőleges színű/mintájú papírból egy téglalapot a sablon segítségével – ezt helyezzük be a tokba, majd egyszer csukjuk be, hogy lássuk, hova kerülnek a hajtásvonalak.
Nálunk a Gru című film minionjai jelenleg a legfőbb kedvencek, így én egy ilyen tolltartót terveztem készíteni. Színes papírból kivágtam a figura darabjait, és fel is ragasztottam az alapra.
A borítót a tokba helyeztem – ezzel a tolltartó külseje el is készült.
A tolltartó belsejét a varrni tudó kedves olvasók textilből is elkészíthetik – én most egy gyorsabb megoldást választottam, két papírgurigát ragasztottam pillanatragasztóval a tok belsejébe. Ha a gurigákat lelapítjuk, a ceruzák alul sem fognak kicsúszni a tolltartóból.
Természetesen a gurigákat is érdemes átalakítani, hogy látványosabbak legyenek – én most a tolltartó külsejével összhangban sárgára festettem és figurákká alakítottam mindkettőt.
Mi mindenre jó még?
Úti gyógyszeresdoboz
A tolltartókon kívül számtalan más célra is felhasználhatjuk a videokazetta-tokokat. Készíthetünk belőlük úti gyógyszeresdobozt – a tokban biztonságosan tudjuk tartani az utazásoknál szükséges lázcsillapítót, lázmérőt, ragtapaszt, vitaminokat.
Ajándékdoboz
Készíthetünk a tokból ajándékdobozt, ha szép papírt helyezünk a belsejébe, és selyemszalaggal átkötjük.
Utazós legószett
Ha hosszabb autóútra indulunk, készítsünk útravaló legódobozt.
A tok belsejébe ragasszunk egy legóalaplapot, és tegyünk bele sok-sok építőkocka-darabot – meglepően sok fér egy ilyen dobozkába. Az úton a gyerekek sokáig ellesznek az építgetéssel, és a “mikor érünk már oda?” kérdések száma jelentősen csökkenni fog.
Piperés
Készíthetünk úti sminkesdobozkát a kazettatokból:
Varrókészlet
És akár úti varrókészletté is alakíthatjuk.
Kincsestár
De a gyerekek annak is örülni fognak, ha kincsesdobozkává alakítjuk a tokokat, amelyekben a legféltettebb apróságaikat tárolhatják.
Még több ötlet a kazettatokok felhasználásra:
– Hajbavalók doboza: gyűjthetjük benne a kislányok ezerféle csatját, hajgumiját, masniját.
– Uzsonnadoboz: a tokban biztonságosan szállíthatók a lapos szendvicsek és sütik.
– Receptes doboz: a különféle újságokból kivágott recepteket gyűjthetjük a tokban.
– Szerelődoboz: a szögek, csavarok, tiplik, fúrószárak stb. is egy helyen tárolhatók így.
– Persely: vágjunk egy nyílást a tokra, amin keresztül bedobhatjuk az aprópénzt.
– Íróasztali tároló: gemkapcsoknak, rajzszögeknek, tollbetéteknek stb.
– Szalagosdoboz: az innen-onnan megmentett kisebb szalagdaraboknak.
– Elemek doboza: ha az összes, különféle típusú elemet beletesszük a kazettatokba, biztos, hogy mindig megtaláljuk majd mindegyiket.
– Kulcsosdoboz: ha a doboz belsejébe ragasztunk három akasztót (háztartási boltokban kapható), és a dobozt a falra rögzítjük, fali kulcstárolót is készíthetünk belőle.