Azt mondják, hogy a panellakások még legalább 50 évig kitartanak velünk, ami azt jelenti, hogy továbbra is rengetegen élnek majd bennük, mégis nehéznek tűnik korszerűen berendezni őket. Vikinek sikerült megugrania ezt. A múlt év elején csapott le egy panelprogramban felújított kis győri lakásra, miután felmérte, hogy pénz híján valamiből engednie kell. Így maradt a panelnél. A kiszemelt lakás elhelyezkedése, mérete és elrendezése ideális volt, a nyílászárócsere már megtörtént, és a házat is leszigetelték két oldalról, a fűtés szabályozható és egyedi mérős, így jó vételnek látszott, de akadt még vele tennivaló, amíg elnyerte mai állapotát.
Az átalakulás mindössze 2 hónapig tartott. Mivel akkor még csak 4 órában dolgozott otthonról, rugalmasan tudta intézni a felújítást.
A fürdőt szétverték
A legnagyobb munka a fürdőszobával volt, azt a betonig lecsupaszították, csöveket cseréltek:
Az idejétmúlt konyha átalakult
A nappali új színt és padlót kapott
A legnagyobb meglepetést a nappali padlója tartogatta: “Amikor felszedtük az előző lakó laminált padlóját, alatta megtaláltuk az eredeti padlószőnyeget, ami az évtizedek során úgy összekötött a betonnal, hogy azt hittük, csak azzal együtt jön fel.”
Mielőtt nekiálltak az átalakításnak, a nappali fala sárgára, a konyháé bordóra volt festve. Hogyan kerekedett ki ebből a mostani, harmonikus színösszeállítás? “Sokáig sok minden tetszett, nem tudtam, mi az, ami hozzám igazán közel áll, ezért elkezdtem a Pinteresten gyűjteni egy mappába, hogy mik tetszenek. Akkor jöttem rá, hogy az összes fekete-fehér-szürke volt, fa kiegészítőkkel. Ezekhez igyekeztem hozzáigazítani a meglévő bútorokat” – mondja Viki.
Tuti tipp: Ha már fenekestől felforgatjátok a lakást, legyen az kisebb vagy nagyobb, panel vagy tégla, érdemes egy jó minőségű, esztétikus klímát is beszerezni. Ilyenek Fisher Klíma Art termékei, amelyek egyediek, trendik, és nem utolsósorban megkönnyítik a mindennapokat!
Régi bútorokat mentett ide
A bútorok közül több egy régi házból származik, amelyet az édesapja barátai újíttattak fel, és kidobták volna őket, ha nem lép közbe. Első körben költséghatékonysági szempontból választotta ezt a megoldást, de mivel egyébként is nagyon szeret barkácsolni és felújítgatni, nagyon szívesen is csinálta. Onnan jött az íróasztal, a karosszék a nappaliba, a gyerekszobába a komódszerű tároló és a fürdőszoba faanyagai.
“Olyan más hangulata van az újrahasznosított fának, szeretem, ha van történetük a tárgyaknak. Az is fontos szempont, hogy a felújítás fenntartható megoldás, mivel így kevesebb szemét képződik” – mondja.
A régi ház százéves akácpadlójából készült tükörtartó polc és mosógépállvány a fürdőbe.
A mosógépet azért kellett megemelni, mert a fal mellett futó fűtéscsövek miatt máshogy nem fért volna be a falhoz. Így viszont nyertek alatta helyet a szennyesnek.
Varrt, nyomtatott, ragasztott
2 éve kapott karácsonyra egy varrógépet, a kisfia születése után kezdett el vele próbálkozni, akkor készült el sok textildekoráció a gyerekszobába.
Az aprócska előszobafal, ahová azért lehet rakodni.
Mivel panelban nehéz ügy a falfúrás, és a szomszédok sem fogadják mindig kitörő örömmel, praktikus megoldás a dekortapasz. A netről letöltött grafikákat így könnyen cserélni lehet, mielőtt a lakók megunnák őket.
Ez a képkeret régi emlékeket tartalmaz, Viki kisfiának kórházi karszalagját, és amiket a születésekor kaptak. Összesen 3 keret lóg egymás fölött, egy másikban az első kiscipő, amit a kollégáktól kapott búcsúajándékként, mikor elment szülési szabadságra.