A Selyemfényű puszpángmoly a puszpáng fajok egyik fő ellensége. A sövénynek is gyakran ültetett növény kártevői háromszor rajzanak évente. Először június elején kell rájuk számítani, aztán július végén-augusztus elején, majd pedig szeptember végén .A nőstények csomókban rakják a petéiket a levelek fonákára. A kikelő hernyók a levelek hátoldalán rejtőzködve élnek.Először csak a levelek egyik oldaláról rágják le a szöveteket, végül csak a szárak és a levélnyelek maradnak.
A fejlett hernyók bebábozódáshoz készülve leveleket gyűjtenek maguk köré, a bábozódás után ebből kelnek majd ki a lepkék.
A kártevő Magyarországon először 2011-ben jelent meg Sopron környékén, de már Debrecen és szeged környékéről is sok helyről jelentették az előfordulását. Mivel Magyarországon új fajról van szó, fontos az elterjedésének megismerése, ezért a szakemberek azt kérik, hogy ha ilyet találunk a kertünkben, jelentsük be a Selyemfényű puszpángmolyt a Nyugat-magyarországi Egyetem honlapján.
A moly elleni védekezést már kora tavasszal el kell kezdeni. Azokat az ágakat, amiken tanyát vertek le kell vágni és meg kell semmisíteni – írja a hobbikert.hu.