1. Krizantém
Az ősz jelképe kétségtelenül az őszi krizantém. Szerencsére már nem csak a temetőkben ültetik előszeretettel, hanem a modernebb díszkertekbe is bevette magát.
2. Törpe őszirózsa
A törpe őszirózsák, a mirigyes őszirózsák és a kopasz őszirózsák olykor már augusztus végén nyílni kezdenek. Csoportosan ültetve a legmutatósabbak. Kaphatóak a fehértől a rózsaszínen át, a sötét rózsaszínen keresztül egészen a mély liláig minden árnyalatban.
3. Őszi sisakvirág
Az őszi sisakvirág nagy, kék, sisak alakú virágait hosszú fürtben hozza. Már augusztusban megkezdi virágzását, de egészen októberig virít. Különlegességét az adja, hogy pont abban az időszakban virágzik, amikor más kék színű virágból csak keveset találhatunk a kertben.
Olvass még az őszről az NLCafén:
- Ilyen egy igazi szerelmi vallomás az őszhöz – csodaszép videó
- Nézegess mesebeli őszi tájfotókat!
- Őszi esküvők lila, hamvaskék és ezüst színben
4. Őszi napfényvirág
Az őszi napfényvirág Észak-Amerikából származó, felálló szárú évelő. Augusztustól egészen október végéig találkozhatunk virágzó fajtájával.
5. Varjújháj
A legnagyobb termetű varjúháj eléri akár a 70-80 cm-t is. Az őszi, téli kert éke. Jellemzője a nagy, lapos, esetenként tarka levél, virágszíne fajtától függően világos rózsaszíntől mélybordóig terjed.
6. Kínai szellőrózsa
A kínai szellőrózsák kecses termetű árnyéki évelők, melyek legalább szűrt fényű fekvést, tápdús, humuszos vályogtalajt kedvelnek. Fajtától függően 60-120 cm magasra nő, színskálája a fehértől a sötétbordóig terjed, lehet szimpla, féltelt vagy telt virágú.
7. Tarackoló kékgyökér
Nem csak évelőágyak, hanem rézsűk, sírok beültetésére is alkalmas a tarackoló kékgyökér. Tojásdad alakú levelei tavasztól nyár végéig zöldek, a hideg őszi napok hatására bordóra színeződnek