Diane Cook és Len Jenshel fotósok új könyvében elképesztő fotókat láthatunk a világ legidősebb fáiról, melyek mindegyikének csodás a története is. A két fotós öt éven át öt különböző kontinenst utazott be, hogy lefényképezzék azt az 57 rendkívüli fát, amelyek mindegyikének megvan a saját történelmi és kulturális jelentősége is.
Shitala fája, India
A hinduizmusban úgy vélik, hogy Shitala istennő az indiaiak szent Neem fájában testesül meg, amely gyógyítja a betegséget. A fa a Nanghan Bir Baba Templomban található.
A „túlélő fa”, New York
A Callery körtefa a 2001. szeptember 11-én összeomlott a New York-i ikertornyok tövében állt 1970-től kezdve. A tornyok az összeomlás közben maguk alá temették a kis fát, amely meggyulladt. Egy héttel később találták meg a fát, szinte teljesen összeégett. Később kiásták, és egy bronxi faiskolába vitték, majd újra elültették. Csodák csodájára a fa fél évvel később újra kirügyezett.
Bubut Bolong, Nyugat-Bali, Indonézia
A szent indiai fügefa törzse aljára lyukat fúrtak, és a falubeliek itt imádkoztak a fa bocsánatáért.
Luna, Kaliforna
A part menti vörösfenyő a védelem nemzetközi szimbólumává vált, amikor az önkéntes Julia Butterfly Hill a környező aktivistákkal együtt fellépett, hogy megmentsék. A fát végül megmentették, és még ma is virágzik.
Szent kámforfa, Japán
A mintegy 2000 éves, ősöreg fa köré kötelet kötöztek, ezzel is jelezve szentségét és sérthetetlenségét. A fa a sintoizmus követőinek szentélye.
További fotók: House Beautiful