Novemberben és decemberben ellepik az áruházak és a virágosok polcait a kisebb-nagyobb mikulásvirágok. Kétségtelen tény, hogy gyönyörű éke lehet télen a lakásunknak, ám hamar a kukában köthet ki, ha nem megfelelőn gondozzuk. Pedig nem csak az ünnepi időszakot dobhatjuk fel a mikulásvirággal, ha hozzáértéssel törődünk vele!
1. Mikulásvirág és a hőmérséklet
Ne tedd ki a mikulásvirágot huzatnak, valamint túlságosan melegnek sem. Ha a lakás legmelegebb pontjára rakod a virágot, akkor hamar elhullajtja a leveleit. Valamelyik ablak (távol a fűtőtesttől) ideális lehet.
2. Mikulásvirág és a fény
Ne tedd a virágot sötét helyre!
3. Mikulásvirág és a víz
Ne öntözd túl, de mindig legyen nedves a föld alatta. 16-18 fokban érzi jól magát, a vízigénye függ attól is, hogy milyen hőmérsékleten van a virág. Kéthetente érdemes tápoldatot is használni a locsolásnál.
4. Mi legyen a mikulásvirággal tavasszal?
Ha vége az ünnepeknek, a mikulásvirág (legkésőbb februárban) lehullajtja a leveleit. Ez normális! Ha már az összes levelét ledobta, vágjuk vissza a növényt. Tápoldatról innentől már nem lesz szükség. Tavasszal, a fagyok eltelte után, kirakhatjuk bokros, árnyékos területre, folyamatosan öntözve.