Mauro Morandi, így hívják az olasz Robinson Crusoe-ként emlegetett férfit, aki 1989-ben katamaránnal indult Polinéziába, de hajója meghibásodott, így kötött ki a szigeten. Az élet úgy hozta, hogy a kis sziget előző gondnoka éppen akkor vonult nyugdíjba, Morandi pedig megpályázta az állást, azóta ő vigyáz Budellire. A feladata az volt, hogy rendet tartson, tisztítsa a tengerpartot, és ő kísérgette a látogatókat, akiknek a sziget sajátos ökoszisztémájáról mesélt.
Nekem itt a helyem
– mondta egy korábbi, róla készült videóban.
A kis sziget természetvédelmi terület, ezért nem lehet a vízében fürdeni, és az egyedülálló rózsaszín partján sétálni, csak egy vezető, aki eddig Morandi volt, társaságában lehet a szigetet egy erre kijelölt kis úton. Jelenleg a helyet a La Maddalena Nemzeti Park felügyeli, és egy ideje már azt tervezik, Morandit kilakoltatják, mert a szigetet környezetvédelmi megfigyelőközponttá akarják alakítani.
A férfi 32 év után nagyon rosszul viseli, hogy el szeretnék távolítani az otthonából. A hatóságok azzal magyarázták döntésüket, hogy a férfi engedély nélkül csinált változtatásokat a bunkeren, amelyben eddig élt. A kilakoltatásával kapcsolatos hírek először 2017-ben kaptak szárnyra, ekkor több mint 17 ezer ember írt alá egy petíciót a férfi védelmében.
Morandi azt mondta a Guardiannek, hogy az elfogadja, ha munkálatokat kell végezni a szigeten, és ezért neki egy időre el kell költözni, de azzal nem ért egyet, hogy végleg hátra kell hagyni az otthonát.
A férfi a közeli La Maddalena szigeten fog lakni, egy kis lakásban a várostól távol, közel a tengerhez.
Fotó: YouTube
Kapcsolódó
- A világ legmagányosabb szigetének lakói arról sem tudtak, hogy kitört az első világháború
- Akik visszatértek a természetbe