A Jupiter útját szerette volna megörökíteni egy brit amatőr fotós, ám fotózás közben elaludt. Ez egyébként megesik – az asztrofotósok állványra állított géppel és hosszú, akár több órás záridőkkel is dolgoznak, szóval nem egy ingergazdag hobbi ez -, az azonban már nem annyira, hogy
Yorkshire közelében felbukkannak a sarki fények.
Ez látszott ugyanis az elkészült képeken, úgy, hogy a fotósnak fogalma sem volt, mit rögzít éppen a gépe.
Chris Lowther fotós hétfőn szerette volna megörökíteni a bolygót, mivel az szeptember 26-án Nap körüli keringésének legfényesebb szembenállásába került, azaz a szokásosnál sokkal fényesebb volt – írja a hvg.hu. Mivel a képeket éjjel készült rögzíteni, időzítőt állított be a kamerán, ő pedig visszament a házába, hogy lepihenjen. Elmondása szerint hajnali 2 környékén ébredt fel. Ekkor úgy döntött, hogy a kertbe kilépve megnézi, vannak-e már értékelhető fotók. Ekkor látta meg a sarki fényeket; erre végképp nem számított. Ezek után még két órán át fényképezte az égboltot. A csodálatos képeket itt nézhetitek meg.
A sarki fény (az északi féltekén gyakran északi fénynek, illetve aurora borealisnak nevezett jelenség) a Föld északi és déli sarkánál a légkörbe behatoló töltött részecskék által keltett időleges fényjelenség. Leginkább késő ősztől kora tavaszig figyelhető meg gyakrabban (de nem állandóan) az északi sarkkörtől északra, illetve a déli sarkkörtől délre.
Augusztusban egyébként itthon is láthatóak voltak a sarki fények.