Mit nekünk egy repülő autó, ha van SmartThings a házban?

nlc | 2023. Október 05.
A jövő sokkal fényesebb, mint amilyennek évtizedekkel ezelőtt képzeltük, és ezt többek között a Samsungnak is köszönhetjük.

Megvan a Vissza a jövőbe 2, ahol magától befűződő cipők, repülő autók és hidratált pizzák jelentették a 2015-ben játszódó hiperszuper jövőt? A valóságban, nyolc évvel később lettek is olyan innovációk, amiket valóban elkészítettek a film alapján: a Nike megcsinálta azt a bizonyos cipőt és egyfajta légdeszkánk is van. Sőt, ha valaki New Yorkban a Times Square-en jár, hasonlóan rémisztő, interaktív és élethű kivetítővel találja magát szembe, mint Marty McFly. Talán nem úgy készültek el ezek a találmányok, mint amiket anno a moziban vagy a tévében láttunk, és igen, repülő autónk sincs. De a helyzet az, hogy 2023-ban a valóság sokkal vagányabb, mint ahogy azt a Vissza a jövőbe 2-ben elképzelték.

Hiszen ami a ’80-as évekből nézve menő és extra fejlettnek tűnt például McFlyék házában, az mai szemmel nem elég jó. Ennél sokkal, de sokkal izgalmasabb, modernebb és forradalmibb lehet ma már a lakásunk. Gombamód szaporodnak az okosotthonok, melyek minden képzeletet felülmúlnak. Vegyük példának a Samsung megoldását, a SmartThings alkalmazást, ami az életed számos területét könnyebbé teheti a mesterséges intelligenciára építő technológiájával. És közben egyszer sem nézel ki olyan hülyén, mint a McFly-család a fiktív 2015-ben.

Fotó: Samsung

Kezedben az irányítás

A SmartThings egy olyan alkalmazása a Samsungnak, amit egyfajta irányítóközpontként kell elképzelni. Gyakorlatilag szinte mindent és bármit összekapcsolhatsz vele, így az egész (okos) otthonod kontrollja a telefonodban lehet. Ha például az a típus vagy, aki inkább még egyszer visszafordul az utcáról, csak hogy ellenőrizze, hogy biztosan bezárta-e a lakást, ami a lábizmaidnak tök jó, az időbeosztásodnak viszont kevésbé, akkor imádni fogod, hogy távolról, a telódról is bezárhatod az ajtót és a kaput. Ez úgy működik, hogy a SmartThingsszel kompatibilis a Yale Linus® Smart Lock kulcs nélküli ajtózár és a Smart Opener for Gate & Garage kapunyitó az appból is vezérelhető.

Vagy mostanában azon szoktál aggódni, hogy már megint mennyivel fog emelkedni télen a rezsi? A SmartThings Energy Mód része segíteni tud abban, hogy energiatakarékosabbá tedd a házad: optimalizálja a rácsatlakoztatott készülékek energiafelhasználását, aminek következtében kevesebbet fognak fogyasztani. Az alkalmazás mesterséges intelligenciával működtetett energia módjával például ellenőrizheted a mosógép energiafelhasználását, és ha úgy szükséges, meleg helyett hideg vizet fog használni.

Fotó: Samsung

Ha vannak hőszivattyúid – vagy épp építkezel, és tervben van a beszerzésük –, akkor örülni fogsz, hogy azokat is össze tudod kötni a SmartThingsszel. Ami így a saját, egyéni környezetedhez fogja igazítani a működésüket és az energiafelhasználásukat.

Nem hidratálunk pizzát, de nincs is rá szükség

Igen, nagyon vicces volt a Vissza a jövőbe 2 hidratált pizzája, meg a plafonról leereszkedő friss gyümölcsöskert. De a Samsung Food ezeknél sokkal jobb opciót kínál. Erre az alkalmazásra tekints úgy, mint egy amolyan konyhai SmartThingsre. Össze tudod kapcsolni a Family Hub okoshűtővel, illetve hamarosan a Bespoke sütőkkel és a Bespoke indukciós tűzhelyekkel és mikrohullámú sütőkkel is. Ez azért jó, mert a Samsung Fooddal a telefonodon beállíthatsz időzítőt vagy előmelegítheted a sütőt, miközben a hűtő képernyőjéről is elérheted az appot, ami a rendelkezésre álló hozzávalók alapján ajánl recepteket.

Igen, végre nem kell azzal szenvedned, hogy órákig agyalj a „Mit főzzek ma?” – kérdésén. De nyugi, a bevásárlást is megoldhatja helyetted! Ha például kinéztél egy szuper receptet az appon (és azt amúgy személyre is szabtad a Personalize Recipe funkciójával), a Samsung Food összeállítja a bevásárlólistád. Mennyire menő már?!

Fotó: Samsung

Ja, és azt még nem is mondtuk, hogy a mesterséges intelligenciának köszönhetően nem elég, hogy megjegyzi a preferenciáidat (válogatósok, helló!), könnyíti az étel elkészítésének nehézségi szintjét, ha szükséges, de személyre szabott napi étkezési tervet is összeállít. Megismerheti az egészségügyi adataidat, kedvenc kajáidat és azt, mennyit és mit szeret(nél) enni – aztán összeállítja például a diétát, amire olyan nehezen veszed rá magad. Az egészséges életmódban egyébként azáltal is sokat fog segíteni, hogy az idei év végéig megoldják, hogy a Samsung Foodot összeköthesd a Samsung Health appoddal. Végre nem neked kell számolgatni a kalóriákat, és csak arra kell koncentrálnod, hogy tényleg jókat egyél.

Szóval miután a telefonoddal elindítottad a mosást, a hűtőd kitalálta, hogy mit fogsz vacsorázni, majd elkészítetted a kis kajádat, ideje lepihenni. Nem tudjuk, te hogy vagy vele, de mi az a típus vagyunk, akiknek muszáj nézni valamit evés közben. Ha ránk hallgatsz, beszerzed a Samsung második generációs, hordozható, sokoldalú, nagyképernyős Freestyle hordozható projektorát is, amivel az esti szórakozást biztosítod magadnak. (Pro tipp: ha kettő Freestyle-od van, akkor egymás mellé téve őket a Smart Edge Blendingnek köszönhetően vízszintesen akár 160 colos képernyőt is varázsolhatsz a nappali falára.) A Freestyle-ban az a jó, hogy Smart TV funkciója is van, így evés közben megnézheted a szupermenő okosotthonod nappalijában a Vissza a jövőbe 2-t.

Exit mobile version